kakvo da sgotvia s gabi

  • 3 400
  • 16
  •   1
Отговори
Snoshti misleh da sgotvia svinsko s gabi,no imahme gosti i se razmina, dnes veche triabva da prigitvia neshto ,saprygat mi neshte da sa  sas spageti,a drygo ne mi hrymva    newsm78 ot snoshti ostanaha vareni kartofi
Ako moge daite idei

# 1
Ето една рецепта от мен:Гъби в доматен сос                                                                                      500 г гъби
2-3 глави кромид лук
250 г бяло вино
1/2 чаша олио
дафинов лист
розмарин
2 скилидки чесън
1 суп.л. доматено пюре
сол
пипер на вкус                                                                                                                                          В тенджерата се налива малко вода и се сипва доматеното пюре. Добавя се виното, олиото и се вари на тих огън 10 минути. Добавят се останалите продукти и подправките, разбърква се. Задушава се около 20 минути. Ястието се сервира горещо.                                                                Става лесно и вкусно Hug

# 2
# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пилешки дробчета с гъби
Гъби с ориз
Гъби в масло
Лазаня с гъби и кайма
Гювече с гъби
Фрикасе с гъби и пилешко
Спагети с гъби и кайма

Зависи какви продукти имаш  Simple Smile

# 4
imam kaima kak se pravi lazania s gabi,mnogo ia obicham,no samo v zavedenie sam  ia  hapvala

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Супичка или каша от гъби, ако нямаш друго под ръка. Инъче с месце, каквото и да е ще е още по - добре Laughing Peace

# 6
  • Мнения: 506
Задушени свинско, лук и гъби с копър.
Гъбена каша
И в онези домакински торбички за фурна - слагам пилешко, гъбки, картофки, морковче, лук абе каквото се сетя или имам, малко пикантина и пилешки бульон и задушавам във фурната. Спестявам си търкане на тави с тези торбички.

# 7
Da se pohvalia,vchera sgotvih
Ето една рецепта от мен:Гъби в доматен сос                                                                                      500 г гъби
2-3 глави кромид  ...                                                                                                                                                                        Става лесно и вкусно Hug
     Saprygat mi beshe ocharovan.   bouquet Shte probvam i drygite recepti molia samo za podrobnosti   
Пилешки дробчета с гъби

Гъби в масло
Лазаня с гъби и кайма
Гювече с гъби
Фрикасе с гъби и пилешко

 Peace

# 8
Da se pohvalia,vchera sgotvih
Ето една рецепта от мен:Гъби в доматен сос                                                                                      500 г гъби
2-3 глави кромид  ...                                                                                                                                                                        Става лесно и вкусно Hug
     Saprygat mi beshe ocharovan.   :bouquet

 Много се радвам че ви е харесала рецептата newsm44

# 9
  • Мнения: 3 647
1 глава кромит лук
1 тарелка гъби (около 400гр.)
сладка царевица, грах, печен пипер, сирене дунавия, яйца, кашкавал
задушава се ситно нарязания лук, след 2 мин се прибавят и гъбите - задушава се до готовност
в намаслени гювечета се поставя грахът, царевицата и нарязания печен пипер, отгоре се поставят 5-6 кубчета от сиренето дунавия, яйцето и  се настъргва кашкавал
долива се малко вода и се пече на силно загрята фурна
  bouquet

# 10
  • Мнения: 311
Моята рецепта съм я пускала,но ето я пак.Гъби,картофи и повечко масло се разбъркват,слага се и 1 гъбен бульон и се пече в микрото около 20-30мин.Много вкусно става.Гъбената супа също ни е любима,особено откакто я правя само с масло-вкуса е божествен.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
imam kaima kak se pravi lazania s gabi,mnogo ia obicham,no samo v zavedenie sam  ia  hapvala


Лазаня с гъби:

Купуваш си кори за лазаня /гледаш да са готови, да не трябва да се бланшират, че ще ти отнеме време/

продукти:
1п.-кори за лазаня
500гр.-кайма
2-големи глави лук
5-6-големи скилидки чесън
400гр.-дом.сок
200гр.-гъби /прясни или мариновани/
кашкавал /за настъргване/
топено сирене /пожелание/
олио
подправки-сол, черен пипер, риган, босилек или каквито подправки обичате

Задушаваш лука и чесъна, след това прибавяш каймата /която предварително си я размачкала с вилица и 1суп.л вода/. Размачкваш каймата в тигана, заедно с чесъна и лука /както се приготвя за мусака/. Като се задуши и каймата, прибавяш гъбите, които са нарязани на ситно. Бъркаш и чакаш малко да се поомешат вкусовете. Добавяш дом. сока и подправките. Оставяш да поизврят доматите 6-7мин. Но плънката трябва да остане сочна.

В намазнена тава редиш ред кори, плънка и настъргваш кашкавал /пожелание добавяш и топено сирене нарязано на тънки колелца/. И пак ред кори, плънка, настъргваш кашкавал. Завършваш с плънка и отгоре настъргваш кашкавал.

Печеш в предварително загрята фурна на около 250 градуса, около 40мин.  Simple Smile

п.п Ако искаш друга рецепта, питай  Simple Smile

 

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 19:40 от doniboni

# 12
# 13
  • Мнения: 919
Моят мъж много обича гъби
ето две мои много любими рецепти

ПЛЕШКИ РОЛЦА

Сурови гъби, Тиквички, Лук, Пилешки филенца, ориз, Шунка, Кашкавал
Върху филенцата се нарежда парченце шунка, нарязаните на тънко гъби и тиквички и по малко ориз. Посолява се добре. Завиват се на ролца и се слагат в тавичка, на дъното на която е нарязаният на ситно лук. Напръсква се с олио и се полива с вода. Пече се докато е готово после отгоре се настъргва кашкавал и се запича още малко, като може да се добави вода.

КРЕМ СУПА КАРТОФИ с Гъби

3-4 картофа, 1 глава лук, 3-4 листа целина, 1 супена лъжица масло, 2 с.л. олио, Вегета и сол на вкус, 1 чаша прясно мляко + 2с.л. бяло брашно
гъби, нарязани на еди парчета, 1-2л. масло, 1л олио
 
Картофите, лука и целината се задушават с мазнината на слаб огън след което се прибавя  водата и се пасира. Прибавя се млякото добре разбъркано с брашното и се бърка постоянно докато кипне.
Отделно се задушават гъбите и се прибавят към супата когато е готова.

Надявам се да ви хареса

# 14
 Hug mnogo  blagodaria  Otnovo shte izprobvam recepta ,ama da pitam
samo sas standrtnite gabi li gotvite ili polzvate i drygi.Chyh che ima razlika edni bili po -mazhi newsm78 Imali takova neshto?
Dosega ne sam probvala s drygi,a gi gledam na pazara raznoobrazie

Общи условия

Активация на акаунт