За плуването, уроците по плуване и страха от водата

  • 5 480
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 130
Здравейте,
предполагам, че не съм единствената, която се интересува от занимания по плуване за деца. Има ли някой от вас инфо, къде в София се провеждат такива занимания. Също дали изобщо има практика учител на деца да бъде заедно с тях в басейна или навсякъде седи с прът и ги подбутва от "брега". И знаете ли също как се справят с деца, които имат страх от водата?
Много ще съм благодарна на всички, които споделят някаква информация:-)

# 1
  • София
  • Мнения: 900
Почти всички басейни имат занимания с деца, но тренера ги подбутва  Sad

С племенника ми влизах аз и гушнати правехме разходки из басейна,
постепенно към 6-7 път се отпусна детето.

Имам мнение в темата за топъл басейн, че вече ще ме обвинят в реклама, а и поне да ми плащаха  Laughing
 

# 2
  • Мнения: 45
Колко е голяо детето и къде ще ти бъде удобно да го водиш?
Синът ми започна занимания през септември, на 7годинки. За около два месеца започна да се отпуска и да преодолява страха. Сега може сам да плува определено разстояние.
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Според мен обучението по плуване е също толкова важно колкото и задължителните учебни дисциплини. Закалява, стимулира, мотивира и е забавно за децата.
Успех!
А, да - синът ми се учи да плува в басейна на 144 училище.

# 3
  • Мнения: 3 740
В басейна на "Академик" съм виждала треньора да влиза заедно с децата, които се страхуват от водата. Разбира се, това става само в началото, после ги оставя да свикват да се справят сами.

# 4
  • Мнения: 2 567
Когата дъщеря ми почна да тренира, първият и треньор влизаше с нея в басейна. Не я е било страх, но той искаше по добре да и покаже как трябва да плува и затова в началото, а и по късно от време на време влизаше с нея.
Сега където тренира, никой от треньорите не съм виждала да влиза с децата.
Явно си зависи от треньора и дано попаднете на такъв, който да влезе поне в началото с детенцето ти.
Ако обаче е на 3-4 годинки най- вероятно ще искат някой от родителите да влезе.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моят син се отпусна на 10-я път някъде,а преди това ревеше дори като му мия главата. Crazy

Треньорката е с него вътре задължително и след 3 месеца бих казала,че плува добре кроул,а сега са на делфин. Laughing

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.


на всички курсове по плуване, на които са ходили децата ми, на всички нива треньорите са били с тях в басейна.

# 8
  • Мнения: 2 792
 В детската градина имат басейн, плитък е около 50-70 см вода, на око определям дълбочината, за това слагам такъв голям диапазон, там уроците винаги  с учителя в басейна. И двамата ходеха на плуване, Момчил в момента съм го спряла, защото разви дерматити и се опитваме да открием, какво точно го провокира  Confused, той е човекът със страх към водата, но на басейнът в детската се кефеше. След като походи една година на плуване, дори в морето влезе, нещо, което категорично отказваше, а накрая и без пояс държеше да се плацика  Laughing
 Димана вече  ходи в Спортната палата, там заниманията са по сериозни, набляга се на техниката на плуване и учителя не влиза във водата с децата. Околните ми близки (разбирай мъжът ми) бяха  леко скептични каква основа, може да постави плуването в детската, но реално се оказа, че наистина дава добра основа. Димана тръгна на плуване заедно с брат ми, който и е набор, имат 5 дена разлика всъщност, и двамата нямат страх от вода и винаги са се мятали с желание във водата, но той не е ходил никога на уроци и за него тези тренировки реално бяха първото въвеждане в плуването като спорт. Димана беше пусната в големия басейн още първия път за проба и се беше справила и с дъска и без дъска, на брат ми все още му е трудно свободното отпускане без дъска, не че не може да плува и го е страх от водата, напротив няма страх, първо скача във водата после мисли Laughing , но му се губи техниката на плуване. Така че, преди да се стигне до дълбок басейн е хубаво да се мине и едно обучение за елементарни техники на плитък басейн, каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.

# 9
  • Мнения: 5 468
каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.
В 42 ОДЗ, където ще ходи дъщеря ми, има басейн. Хич не мога да си представя, как ще се развихрят във водата малките пиклеши Mr. Green... Плуването в уч. програма ли им е? На колко години ги пускат в басейна? Първа група дали изобщо я пускат..., защото подозирам, че ще има доста ревове и крясъци: "Не пипай ме!!!"  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 491
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.


на всички курсове по плуване, на които са ходили децата ми, на всички нива треньорите са били с тях в басейна.
Подкрепям миз.

# 11
  • Мнения: 2 792
каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.
В 42 ОДЗ, където ще ходи дъщеря ми, има басейн. Хич не мога да си представя, как ще се развихрят във водата малките пиклеши Mr. Green... Плуването в уч. програма ли им е? На колко години ги пускат в басейна? Първа група дали изобщо я пускат..., защото подозирам, че ще има доста ревове и крясъци: "Не пипай ме!!!"  Simple Smile
  В детските градини няма такива екстри, наречени  в учебната програма (те тея 40 лв. какво да покрият по напред) , всяко допълнително занятие си се плаща отделно, цената  е 14 лв. на месец. Май има и първа група за плуване (не помня точно, кой кога тръгна ), не се притеснявай от ревове, на децата им е забавно пък са и в конкурентна среда, което си е друго  Laughing

# 12
  • Мнения: 5 468
В детските градини няма такива екстри, наречени  в учебната програма (те тея 40 лв. какво да покрият по напред) , всяко допълнително занятие си се плаща отделно, цената  е 14 лв. на месец.
Хъ... аз си мисля, че ще го карат като час от програмата. Но пък 14 лв. хич не е много, за да бълбука отрочето весело във водата. Ще видим, ще видим Laughing. Аз много се радвам, че има такава екстра..., да видим какво ще мисля есента.

на децата им е забавно пък са и в конкурентна среда, което си е друго  Laughing
Викаш, като е в конкурентна среда, ще надуе перките лиии Joy?

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Знам, че ако са малки децата или имат заболяване, треньора стои с тях във водата.
Дъщеря ми ходеше на плуване в 22 училище, тя също имаше панически страх от водата, но случихме на свястна треньорка, Рене Александрова. Много постепенно и спокойно, с много игра и успя да я понаучи, но доколкото знам, треньорката не влиза в басейна.
Понеже аз се учих да плувам на 32 год, смея да заявя, че май е по-добре треньора да е отвън. Докато влизах в басейна с мъжа ми, само се хващах за него и не се научавах, научих се чак когато му писна и реши, че ще седи отвън и ще дава акъл.
Престрашаването от водата идва с много игра, заедно с децата. След като детето почне да свиква с различна среда и положението на тялото във водата, тогава страха изчезва.

# 14
  • София
  • Мнения: 223
Моят син тренира на Баня Мадара.Преди това беше на Спартак,но не съм доволна.Той обаче няма страх от водата и веднага го пуснаха в големият басейн.Тук на Баня Мадара съм много доволна,за две седмици  научи толкова неща,колкото на Спартак може би нямаше да научи и за две години.Треньора не влиза с децата в басейна,но начинът по който работи с тях е много резултатен.Ако искате пробвайте Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Моля те кажи нещо повече за баня Мадара-от каква възраст приемат,колко пъти седмично и каква е цената. Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 223
Мисля ,че най -ранната възраст е седем години.За дванадесет тренировки плащаме 48лв.Самата тренировка протича 45мин.Мога да кажа,че за това време хем ги изморява достатъчно,хем имат време да се порадват на водата и  дисциплината е страхотна.Наистина е тренировка,не плацикане като на Спартак!

# 17
  • Мнения: 1 734
А някой знае ли къде мога да запиша детето си на такава крехка възраст на плуване - 2,8г. До колкото знам най-ранната е поне от 7 години. В градината си имат басейн, но все още не се ползва от толкова малки деца.

# 18
Синът ми ходи в Спартак, на 4 и половина е. Аз съм много доволна, сигурно зависи от треньора най-вече. Нашата се казва Сотирова и ни я препоръчаха приятели. В Мадара ни отказаха, защото бил малък. Сега сме много шастливи, защото мъжът ми го води и вместо да чака на пейката - плува в големия басейн. Аз не искам да става състезател, така че нямам нищо против плацикането.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
А някой знае ли къде мога да запиша детето си на такава крехка възраст на плуване - 2,8г. До колкото знам най-ранната е поне от 7 години. В градината си имат басейн, но все още не се ползва от толкова малки деца.
Ето ТУК има една стара тема за плуване с бебета, но като инфо става и за малко по-големи дечица, като твоето.
Аз като ги гледам тук, пък и от опит, до 3 години курсовете са с родителите в басейна, защото децата си имат нужда от индивидуален асистент  Grinning
От 3 до 4 ги пускат в малки групички с учителя при тях в басейна.
След 4 зависи от възможностите на децата. Ако са начинаещи, треньорът е при тях, но ако учат вече стил на плуване, той само ще им се пречка, затова и гледа от вън Wink
В момента аз обучавам моята в басейна и мисля до 3 години така да си остане.

# 20
  • Мнения: 130
А някой може ли да ми предложи вариант за треньор, който би влизал в началото с 7 годишния ми син, койо има страх от водата. Самата аз не плувам и точно затова ми се иска един ден да не е в моето неизгодно положение... да оставим настрана безспорните ползи от плуването.
Бих направила всичко по силите се да преодолее този страх и да се научи. Или поне да знам, че съм направила всичко възможно.

# 21
  • София
  • Мнения: 194
И аз се интересувам от треньор, който да влиза с децата - поне в началото.
Имам син на 13 години и преди 2-3 години го записахме на плуване в БСФС (идеята бе да може и ние да плуваме, докато той има тренировка) Там треньорката НЕ влиза с децата и честно казано не съм доволна. Каза ни "Такова страхливо дете за пръв път виждам. Научете го да влиза в големия басейн и тогава аз ще го тренирам" Ами ние ако можехме да го научим нямаше да я търсим .... Sad а той изпитва панически страх от големия басейн. в малкия плува добре  - но знае че има дъно и винаги може да стъпи...
така че спяхме тренировките и сега отново търсин - дори и да е индивидулно занимание само с него ... Важно е да може да плува всяко едно дете.

# 22
  • Мнения: 306
Моята щерка плува в Спортната палата при Мария Александрова (писала съм и в друга тема).
Там има детски басейн, в който треньорката не влиза. Има 3 стъпала по цялата дължина на басейна и там започват начинаещите. Всяко стъпало е с височина около 20 см. и там трябва да се отпусне детето и да навлезе постепенно.
Треньорката ми е казвала, че е имала деца, които едва се престрашават да си натопят крачетата и първите няколко пъти стоят само в края на басейна.
Може да пробвате там.

# 23
  • Мнения: 192
Много хубава тема.  Ами 7 годишната ми дъщеря плува от 2.5 г.  Сега вече е в отбор и има тренировки 3 пъти седмично. До 2 месеца се надявам да я преместят в горната група, която тренира до 6 пъти седмично (по1.5ч.на ден). 

Тренъорите са в и извън басейна.  По често вътре, обаче.  Практикуват гръб, кроул, бътерфлай и брус (мисля така се казваше).  Ходим редовно на състезания.  И аз нямам амбиции детето ми да стане Аманда Биърд, но искам да се научи да плува, пък и този спорт е най-добрия cardio workout с минимални контузии. 

В отбора приемат от 4г. нагоре, но правят изпит.  Една майка сподели, че записала детето си на 2г. на плуване (преди този отбор на друго място), т.к. не можела да го къпе въс ваната от страх на детето от водата. Сега това момченце е на 7г. и е шампион за age group 7 and under в North East US. Така че не се отказвайте!

# 24
  • Мнения: 45
Хубаво е, че има и треньори които влизат с децата.
За преодоляването на страха може да помогне ходенето на тренировки с приятелче. Особено ако децата са по-блилзки и започнат заедно да тренират. Винаги е по-весело с компания.

# 25
  • Мнения: 1 470
   В нашето ОДЗ имаше плувен басейн,е това беше смисълът на синовете ми тогава,само за това се говореше...Но това дето калява Thinkingне знам,средният ми все си боледуваше!Сега обаче нямам наблизо,макар че в началото на зимата ми казаха за частнен басейн във Княжево,та пролетта смятам да го проверя.Мисля че позволяваха на родителите да влизат с децата във Вилхем Пик,но може и да ми е грешна информацията,във всеки случай там не ни пуснаха когато бяхме на 5 или на 3.6м. Hug

# 26
  • Мнения: 3 323
Синът ми ходи в Спартак, на 4 и половина е. Аз съм много доволна, сигурно зависи от треньора най-вече. Нашата се казва Сотирова и ни я препоръчаха приятели. В Мадара ни отказаха, защото бил малък. Сега сме много шастливи, защото мъжът ми го води и вместо да чака на пейката - плува в големия басейн. Аз не искам да става състезател, така че нямам нищо против плацикането.
Малкия ми син е при нея втора година. Първо беше в детския басейн където водата се подгрява непрекъснато, сега вече е в големия където изобщо не стига до дъното , а плува като рибе.Говоря за дете което като сме ходили на море от страхне стъпваше на мокрия пясък.

# 27
  • Мнения: 705
Ето по-стари теми, в които се обсъжда плуването за бебета и малки деца:
плуване за най-малките
Uraaa! Плуване за бебета!!!!!

# 28
  • Мнения: 2 292
има детски градини и училища с басеини. Имам поzната, която работи, като треньор по плуване в такива градини. Според нея проблема не бил в децата , а в родителите (иzкаzването на потребителката detence!! ме шокира направо ) . Имало всякакви деца. Едно цяла година не искало да плува и седяло на стълбичката с потопени крака, на следващата година не може да го иzкара от водата ... Имало и малки 3 годишни, като жаби , имало и деца в училищата, които страшно искали да спортуват и да плуват, но родителите им не давали и те се моткали беzцелно иz двора на училището и се чудели какво даправят  newsm78

# 29
  • Мнения: 928
Здравейте Simple Smile
И аз съм решила да водя малкия на плуване. Най-удобно ми е в Спартак, но не откривам много инфо за там. Ще съм много благодарна на всички, които споделят впечатленията си от там   bouquet

# 30
  • Мнения: 24 467
Нашият опит с големия син- започнахме да ходим на басейни лятно време с пояс, когато той беше на 2,5 години. На следващото лято махнахме пояса и сложихме само гумени надуваеми ръкавички на ръцете. На 5,5 години махнахме и тях и той се отпусна, научи се да плува и да се гмурка /баща ми е гмуркач, за гмуркането той го научи, за плуването- аз. Сега е на 7,5 години и ходим през зимата на закрития басейн, но по- често го води дядо му, тъй като покрай бебето сме ангажирани и аз и баща му. Важно е да подчертая, че страх от водата не сме имали и това ни помогна доста. Въпреки това самата аз съм имала такъв страх до 2-3 годишна възраст. Въпреки това съм се научила да плувам също на 5-6 години, така че страхът е преодолим.

# 31
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
А някой да е водил детето си на плуване в "Дианабад" или "Октомври" до МЕИ. Ако - да, имате ли отзиви за добър треньор?

Общи условия

Активация на акаунт