когато детето се отбива сам́о - въпроси

  • 1 690
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 006
20месечната ми дъщеря май се отбива, по нейно желание. Допреди месец беше направо пристрастена, но постепенно загуби интерес. Не съм кърмила от 36 часа.
Въпросът ми е - редно ли е в такъв случай да й предлагам, за да видя реакцията? В смисъл, ако пожелае, да продължим. Или пък да оставя така  нещата? До пролетта е добре да сме приключили, тъй като ми предстои операция с пълна упойка (сливици Grinning)...

Другият въпрос - гърдите ми са доста напрегнати - и до ден днешен количеството кърма при мен е голямо. Цеденето обаче е ад. Особено това с помпата. Сутринта опитах на ръка, изцедих неголямо количество - може би 10-15 мл и от двете гърди. Това достатъчно ли е?
Откъде в центъра (на София, най-добре около ЦУМ, понеже работя в района) мога да купя салвия? Чай от салвия ли да търся?
Зеле да слагам ли?


Всеки съвет в случая ще ми е от полза.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 664
Не че имам повече стаж от теб..но аз бих й предложила още няколко пъти, в това грипаво време не е зле да се покърми още малко, ако не иска категорично, ясна е работата  Wink

За салвията, забравила съм вече, но в хомеоптаичната аптека на Мария Луиза не продаваха ли и билки?

Дано се включат и отбили вече мами!

# 2
  • Мнения: 4 006
не четат ли отбили майки......

# 3
  • Мнения: 282
Дъщеря ми се отби сама преди 2 месеца. Аз исках да кърмя до пролетта, но малката беше на друго мнение. Не я бях кърмила 24ч, предложих й - тя ми отказа категорично. И това беше. Говорих с докторката и тя ми каза да не давам повече, защото кърмата била застояла. Аз не се цедях - имах много малко кърма накрая. Никакви билки не съм слагала. Сега по време на цикъл ми тече нещо от гърдите, но ще мине, предполагам.
Не бях много полезна... Дано да се включат и по-опитни мами!

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Силия се отби, когато беше доста по- малка от Теичка. Аз вече нямах много мляко, защото може би месец- два преди отбиването кърмех само сутрин и вечер. Кърмата ми спря много бързо и безпроблемно. Изцеждах съвсем по малко, колкото да премине напрежението. Не съм пила хапчета и чайове, не съм се стягала, не съм налагала нищо. Hug

# 5
  • Мнения: 61
Дали да предложиш - предполагам зависи от това дали искаш да предложиш  Laughing. Трудно ми е да те посъветвам за нещо толкова лично. Нашият син се отбиваше в продължене на повече от половин година. Първия път, когато пропусна 2-3 дни реших, че вече се е отказал окончателно и се насилих да не предлагам (а ми се щеше). Е, изненада ме като си поиска и пак си възвърна 1-2 кърмения на ден. После следваха доста неравномерни интервали на пропуски и кърмене. Последните седмици като че ли изключително аз предлагах. Той обикновено приемаше, ама колкото да отбие номера. Последния път беше съвсем явно, щото дръпна два пъти и обяви, че се е напил и да продължавам да чета приказката  Rolling Eyes. Виж, месец по-късно ме изненада с искането си за млекце. Направих грешка, като му казах смутено, че няма, та се ядоса доста, но после го обърна на смешка: казваше "Кой изпи млекцето на мама" и се заливаше от смях. Confused Случвало се е да си поиска мляко и друг път, вече давах, но той отдавна е забравил как става номера и само близваше малко гърдата.
За гърдите ти - вероятно е достатъчно да се изцеди само колкото да се облекчи напрежението, не повече. Има билкова аптека на Поп Богомил, по-близко е до Лъвов мост. Сигурно ще намериш и в обикновена аптека, направо пробвай в най-близките, купувала съм от най-обикновени аптеки.
Би трябвало да помогне чаят от салвия. Зелето - също. Нямам лични наблюдения.
Успех, както и да се развият събитията!   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 006
Гърдите ми са ужасно напрегнати, на буци, а изцеждането вместо да помогне, само ги травмира. Салвията явно не действа Sad
Не ще и не ще да тръгне търсачката ми, изплюва ми всички теми - как се приемаше Рицинус Комунис 30СН?

# 7
  • Мнения: 94
Аз я отбих по мое желание на 1 год./не зная защо така реших, взе да ме ползва за залъгалка/.Гърдите ми ужасно се пълнеха и направих бабешки трик-в продължение на 1 седмица вечер си лягах с компреси от пелин на гърдите/значи кипваш за малко пелина и го налагаш са марля/.Пелин има май навсякъде.Не съм вярвала, но на 2-я ден кърмата ми секна, не съм имала буци и т.н.Само 1 ден се изцедих малко, тоя пелин сякаш я погълна.Успех!

# 8
  • Мнения: 61
Не е безопасно да се самопредписват хомеопатични!
Пробвай с топъл душ!

# 9
  • Мнения: 326
Хубаво е да продължиш да и даваш гарда, колкото до изцеждането аз се изцеждах няколко дена после се пристягах и кармата сама спря

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ако искаш да продължиш с кърменето, то тогава предлагай гърда ,но ако си решила да отбиваш, то това е момента, от който трябва да се възползваш.
Ние примерно се кърмим само нощем Thinking

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 492
По моите спомени от времето когато отбивах Детелина Рицинус комунис 30 СН се пиеше 3х3 или еднократно 10 топченца. Тогава обаче не го пих. Беше останало само нощното кърмене и за няколко дни след като спрях да кърмя кърмата спря сама.
За зелето, доколкото съм чела из форума също има ефект на спиращо кърмата средство. На мен страшно ми помогна на няколко пъти при буци.
Мартеа, ти беше казала на времето че по съвет на майка ти си си слагала мляко с ориз. Защо не пробваш може да помогне за буците.
А за цеденето, наиситан при буци е много болезнено и вместо да облекчава ти става по-гадно, но пък ако не изцедиш ще ти се напрягат много гърдите, абе омгьосан кръг.
А за недаването като си спрял веднъж май това е от типа лафове за кърменето. Това, което съм чувала аз е, че ако спреш и пак почнеш детето ще може да урочасва. #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 043
жестоката истина е че за да не тече трябва да не пиеш течности , щом не ти спира или намалява при толкова дълго кърмене значи няма да е много лесно - аз даже имах кърма допреди да забременея с второто дете но сега си я регулирам с диета - малко течности - немного въглехидрати ... зелето го хапвам засега  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 796
Мартеа, ако Теа наистина иска да се отбие  и изцеждането е много болезнено, бих ти предложила да пиеш хапчета за спиране на кърмата, но междувременно все пак да поизцеждаш малко да не стане мастит. Чувала съм обаче, че хапчетата за спиране на кърма имат лоши странични ефекти - гадене, понижаване на кръвното Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 006
Благодаря за съветите....
а явно повечето отбили майки вече не четат тук или пък такива теми са просто безинтересни. Вярно, че се пускат често, но всеки случай е различен... пък и в такъв момент човек има нужда и от подкрепа, разговор, знам ли.... както и да е. Благодаря ви кърмещи "отчетни" приятелки!

Засега се изцеждам съвсем по малко, кърмата продължава да е обилна, но се надявам да се справя само със салвията. Дъщеря ми се сети веднъж, но бързо сменихме темата... Малко ми е мъчно, но от друга страна мисля, че моментът е дошъл...

Общи условия

Активация на акаунт