1вото падане на беба от леглото

  • 1 755
  • 30
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мами, сигурно на всяка се е случвало да си види детенце паднало, но в по голяма възраст предполагам.
Вчера както си играеше моята Лидия, и изведнъж чух едно "Туп", обърнах се и беше на земята Sad
Такава ужасна гледка не съм виждала... такова жално ми стана. Лежи си по личице и плаче.
Добре, че и няма нищо след 5-6 минути плакане почна да ми се смее.. и ни позарадва.
Днес пак е много активна и  все едно нищо не и се е случило. Тя може да не го помни това, но аз няма да го забравя скоро.
Та това е да се оплача от своето невнимание за 5 минути към компютъра и детенцето на земята..  ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 362
Не е приятно преживяване,но се случва понякога.
И Кали падна веднъж от спалнята,и беше също малка,на няколко месеца.Много се притесних,после се обвинявах,че аз съм виновна,че не съм внимавала.
Слава Богу нищо й нямаше и постепенно забравих за това-то после идват други неща,за които да се тревожиш.

# 2
  • Мнения: 5 370
Мами, сигурно на всяка се е случвало да си види детенце паднало, но в по голяма възраст предполагам.
Вчера както си играеше моята Лидия, и изведнъж чух едно "Туп", обърнах се и беше на земята Sad
Такава ужасна гледка не съм виждала... такова жално ми стана. Лежи си по личице и плаче.
Добре, че и няма нищо след 5-6 минути плакане почна да ми се смее.. и ни позарадва.
Днес пак е много активна и  все едно нищо не и се е случило. Тя може да не го помни това, но аз няма да го забравя скоро.
Та това е да се оплача от своето невнимание за 5 минути към компютъра и детенцето на земята..  ooooh!

Моят доки има едно такова питане -"губил ли е съзнание". Ако не е, ако се движи нормално, ако не повръща, ако е адекватен-значи, няма за какво да се тревожим.
Според него много малък процент от паданията са с наистина лоши последствия.
А и при вас е минало близо денонощие.
Ех, колко още паданки ще има...............дано само да е малкият дявол. ooooh! Praynig

# 3
И на мен ми се е случвало, беше на около 5 месеца и се търкулна от леглото. Добре, че не е високо. Но аз се обвинявам и до сега, че съм го подценила. четох, че дори бебето да не може още да лази или да се обръща само, може да изненада с внезапно обръщане и да падне. независимо колко е голямо, детенцето май не трябва да се оставя самичко.

# 4
  • Мнения: 1 081
И на моя дивак точно това му се случи-майка му блее пред компютъра, а той на 2 метра от мен така падна от спалнята...Ужас, точно на 4 месеца и 1 седмица беше. Ама слава богу нищо не му стана...даже аз ревах повече от него. Една лекарка ме посъветва при такива инциденти да се гледат зениците на детето-ако рязко са се свили-значи нещо има. И ако изплаче-няма прооблем. И като си представя, че сега тепърва почват паданията и раните-та те още не са проходили!

# 5
  • Мнения: 4 621
На повечето ни се е случвало. Наистина е много неприятно, но няма как случва се. Моята сладурана на годинка се научи да се прехвърля през пръчките на леглото си и се принудих да ги махна Sick Е сега това ми се струва нищо в сравнение с търчането и беснеенето и в момента и моите страхове Hug

# 6
  • Мнения: 2 381
Моето дете падна за първи път на 4,5 месеца.Бях на метър разстояние от нея.Спомням си как чух трясък и после реееееев.Горкото мъниче.Много ми беше мъчно.Знам как се чувстваш Hug

# 7
  • Мнения: 3 092
Точно преди 9 дни се изтърколи на плочките от спалнята .Беше ужасно .Аз се щокирах и ревах повече от нея.По телефона се наложи педиатърката да ме успопокоява мене , щото Нана след 5 минути здрав рев ми се хилеше насреща , ама аз до другия ден все виждах пред очите си падналото на земята бебе и чувам силният рев , така че знам какво ти е.

# 8
  • Мнения: 5 026
И ние имахме подобно изживяване преди около 5 месеца. Побърках се от тревоги! Но, без това не може. Колкото и да внимаваш, пак може да се случи.

# 9
  • Мнения: 5 140
Случвало ни се е.
Първият път когато падна беше някъде около 4-5 месеца, заби се точно в радиатора, а той беше с ребра.
Всичко стана за секунди.
Прималя ми като я видях.
От тогава не съм я оставала за секунди сама.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 807
Наистина е много неприятно да видиш детенцето си паднало Sad.
На Дани първото падане беше по-скоро изпускане.Беше на 7 месеца и му миех дупето в банята и докато го увиваш в хавлията той се изхлузи,падна и си удари главата в ръба на ваната.За щастие всичко беше наред и той се размина само с уплаха и малка цицина.

# 11
  • Мнения: 227
Василенка беше на 6 месеца ,когато се обърна с количката,ужасно беше , веднага отидохме до пирогов да я прегледат и през цялото време плачеше,много я болеше.Получи и цицина на главичката и от тогава много внимавам не я оставам без надзор. Rolling Eyes

# 12
Не се притеснявай случва се. Моят син беше на четири месеца когато за първи път падна, бях го оставила на спалнята, а аз готвех и изведнъж като писна, а уж не можеше да се обръща как стана и аз незнам. Ако знаеш каква цицина му се появи направо щях да припадна и реве син става, мина му като на кученце, както се казва, но и до днес си го спомням сякаш беше вчера, а той вече е на три и ми създава други главоболия! Grinning

# 13
  • Мнения: 119
ох,когато има нещо да става, то просто се slucvа и това си е!на иванов ден и моята бебка падна от леглото,по лице на теракота,направо 6тиах да полудея.изплака щом я вдигнах,челцето в горната част беше като хлътнало от удара.веднага я намазах с олио и я заведохме  на лекар,но тя не я прегледа,само ми каза,че цицината вече била оформена и,че на следващия ден ще посинее и очето.в интерес на истината стана точно така.явно когато няма загуба на съзнание и реакциите са нормални не е страшно.вече всичко мина,но аз все още мисля за това,дано не ви се slucvа подобно нещо!

# 14
  • Мнения: 1 294
Аз те водя по точки.При нас паданията вече са 2 Mr. GreenПърви път бях аз виновницата, а таткото побърза да се реваншира 2 седмици след това.Моя гаф беше, че не бях внимателна и не дочаках дръжката на столчето за кола да каже "щрак" преди да я вдигна заедно с него.Резултата-предно салто и по очички на земята #Crazy.Слава Богу, че столчето беше на земята, че падането не стана от високо(иначе можеше и да се получи салто с две превъртания Wink)Голям рев му ударихме двете тогава.Педиатърката много ми се смя Embarassed
Втория път таткото я завлачи на ръце с количката по едни стълби.Когато реши да я стовари на земята, количката се преобърна и Мимето се озова в челна стойка Shocked.Този път само Мимето се разплака, аз само бях омекнала, а на таткото му се зачервиха ушите и очите hahaha
Важното е в такъв момет да се опитваме да се владеем повечко, за да успяваме да реагираме адекватно при нужда Peace

Общи условия

Активация на акаунт