Подутина на едната гърдичка

  • 668
  • 9
  •   1
Отговори
Чудя се какво да предприема? От два дни бебо( на 8 месеца) има подкожна подутина ,колкото бобено зърно на едната гърдичка.Не боли при натиск,не е зачервена.Говорих с педиатъра по телефона,защото в това грипно време не ми се иска да ходим до поликниниката и тя ми каза да слагам компрес с риванол и да чакам да видим какво ще стане.
Дали да чакам? Какво ли може да е ?Мисля си всякакви глупости.Случвало ли се е при вас?

# 1
  • Мнения: 1 081
Да, на моя Мартин и двете му гърдички бяха подути доста време-до към първия му месец, И аз така-с риванол два тампона за почистване на грим, и под стегнато боди или камизолка-и се оправиха. Но при новородените мисля че е доста често срещано явление-нещо хормонално май било. Но за твоето детенце-на 8 месеца-не знам...

# 2
  • Мнения: 999
За да не става така се прави масаж и на гърдичките, леко се разтриват. Поне така знам, и така съм правила и на Мими.
Не се притеснявай прави компреси или се обади на педито за съвет Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
За да не става така се прави масаж и на гърдичките, леко се разтриват. Поне така знам, и така съм правила и на Мими.
Не се притеснявай прави компреси или се обади на педито за съвет Simple Smile
А на мен пък ми казаха да не го разтривам или масажирам.Моята дъщеря го имаше това, към 7-8 месец го забелязах и се притесних но ми казаха че не е страшно и с времето изчезна без да му правя нищо.
Само наблюдавай да не се увеличава,и компресите с риванол са подходящи.

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Абсолютни никакви масажи!
Ще се възпалят още!

Моето дете имаше подутина и на двете гърди. Масажирахме го и то отече толкова много за два дни, че се побърках. Плачеше нон-стоп.

Само, че го наложих с риванол, ВЕДНАГА спаднаха, започнаха да омекват и след 4 дни, нямаше и помен от това нещо.

ВЕДНАГА започни да правиш компресите! Веднага! Те са толкова полезни, поне за едно нещо "лекарството" е толкова безобидно, а така ефектно!

Не губи време и не мъчи детенцето!

Успех!

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Да, случвало се е, точно около 8 месец беше и при дъщеря ми.
Не прави нищо, просто изчакай. Нас ни пратиха на ендокринолог, ама и там същото - чакане.
После изчезна от самосебе си. Компрес с риванол няма да навреди, но няма и да промени нещата. (щом казваш, че не зачервено, възпалено, болезнено и тн)

# 6
  • Мнения: 1 432
При нас бе6е ,когато Мом4и бе6е на 1 месец.............до антибиотик се стигна.ПОДУТАТА ГЪРДИ4КА НЕ СЕ ПИПА  И МА4КА!!!!!!Налагаи с тампон с реванол и задълйително слацаи хартия отгоре,за да не се изпари реванола.Ще мине след време,само не се 6а6кай, това е не6то нормално   bouquet

# 7
  • Мнения: 517
с компрес с риванол се лекува това..никакви масажи  Naughty

# 8
  • Мнения: 811
Тези подувания се полу4ават на хормонална основа,т.е не са необи4айни.Прави ,каквото ти е казал педиатъра.НЕ масажирай и не пипай в никакъв слу4ай.

# 9
  • Мнения: 999
Аз не се уточних. Масажа се прави не като излезе бучката а по принцип. Аз го правех всеки ден след къпането на Мими, като разтривах крачетата и гръбчето, разтривах и гърдичките.
Много ясно че не трябва да се разтрива като има бучка. Това не беше моя съвет

Общи условия

Активация на акаунт