Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте !
Аз отново се връщам на моята тема - за синът ми първокласник и кое училище да избера.
Принципно училищата, на които до този момент съм се спряла са 133 СОУ, 18 СОУ (кое обаче ми е доста далечко) и ... напоследък обсъждайки с другите майки от групата в детската на сина ми, се "върти" и мнението за училищата в района на хотел "Плиска" (ние сме от "Мусагеница") - 119 СОУ например, и въобще - кои са училищата в този район, какви са условията, кои учителки в начален курс преподават и бихте препоръчали, дали се подсигурява транспорт (например за 119-то в техния сайт четох, че подобен транспорт са осигурили) и т.н.
С една дума - вашето мнение за училищата в района на хотел "Плиска" ...

# 1
  • София
Мнението ми за 119-то е изключително добро. Завършила съм 119-то. Приеха ме там след 7-ми клас. Но знам, че и началното училище е на ниво. По мое врме 119-то се водеше "Колежа на Сендов". Изучаваше се информатика, а това не беше нещо обичайно по мое време. И тогава, и сега английски се учи по учебниците на Кембридж.
Изключително съм доволна от обучението там. Подготовката, която получих в това училище, ми беше достатъчна, за да ме приемат в СУ без един частен урок, специалността, която исках.
Букет за всички преподаватели.  bouquet
И особено за г-жа Цецка Петрова, която все още е преподавател там.

# 2
Мнението ми за 119-то е изключително добро. Завършила съм 119-то. Приеха ме там след 7-ми клас. Но знам, че и началното училище е на ниво. По мое врме 119-то се водеше "Колежа на Сендов". Изучаваше се информатика, а това не беше нещо обичайно по мое време. И тогава, и сега английски се учи по учебниците на Кембридж.
Изключително съм доволна от обучението там. Подготовката, която получих в това училище, ми беше достатъчна, за да ме приемат в СУ без един частен урок, специалността, която исках.
Букет за всички преподаватели.  bouquet
И особено за г-жа Цецка Петрова, която все още е преподавател там.

Благодаря ти много за мнението !

# 3
Здравейте !
Отново задавам въпроса си за училищата в района на хотел "Плиска" и най-вече за 119 СОУ - мнението ви за него и препоръки за учителка, която на есен 2007г. ще поеме първи клас ... ? !

# 4
Зависи от детето и от учителката. До 3 клас може би да, става, но после е една поразхайтана история. Дъщеря ми учи там до 7 клас, справяше се добре, но ходеше и на частни уроци, с които дръпна. Прецених, че синът ми не е от най-любознателните и макар че живеем в непосредствена близост до 119, го дадохме в друго училище. Сега незнам кой ще поема първокласниците там. Имаш ли информация?

# 5
... Не - нямам никаква информация ... А къде записахте вашият син и най-вече доволни ли сте ? ! ...

# 6
  • София
Хе, разчувства ме, и аз съм завършила 119, учих там ит 1 до 11 клас  Hug
По мое време си беше на ниво, учеше се програмата на Сендов, но това, разбира се, сега е минало...знам, че много от моите гимназиални учители са се махнали от там, оплаквали се от директора и от други работи, общо взето е позападнало, за съжаление  Confused

# 7
# 8
... Добре, а какво ще кажете за 128 СОУ - как е обучението там, има ли подсигурен транспорт, занималня, допълнителни дейности ... и т.н.

# 9
  • Sofia
В района на Плиска - съвсем близо до пощата, е и 138 СОУ. Нямам лични впечатления, но миналата пролет там завърши синът на наши познати. Майката се изказа положително за училището.

# 10
В района на Плиска - съвсем близо до пощата, е и 138 СОУ. Нямам лични впечатления, но миналата пролет там завърши синът на наши познати. Майката се изказа положително за училището.
Благодаря !
... грешката е моя - не за 128, а именно за 138 СОУ ми беше въпросът ... , но така е като се предава информация "от уста на уста" (като играта "развален телефон")
... отново - Благодаря ! ...

# 11
  • София
ние сме предучилищна във 119-о. Хареса ми директорът когато отидох да се запозная и затова го предпочетох пред 138, а и майки от квартала не бяха доволни от 138. Учителката ни е много готина, за първи път води малки деца и много се старае, чете методична литература и е доста в час. Иначе училището е с разширено изучаване на английски, обаче нещо не съм много доволна. Учат по някакви учебници на oxford, дето хич не ми харесват и напоследък установявам че доста назадваме по английски. Докато гледаше картуннетуърк беше научил цели изрази, а откакто ходи на училище не е научил и 10 думи. Честно казано има и по-добри училища в София но от кварталните за Гео Милев и Изток май е най-доброто.

# 12
Моля те Mamamuu, кажи как се казва вашата учителка, ако ще взима първи клас тази година. Виждам, че децата ни са на една възраст и ние сме първи клас на есен. Записани сме в 119 като един от вариантите, м/у които се колебаем. Моето мнение е, че началната учителка е по - важна, дори от училището, което се избира, но нямам информация за никоя там. newsm78

# 13
  • София
Нашата учителка се казва Апостолова и ще води първи клас, като при нея ще продължат децата от предучилищната група и ще допълнят класа с деца до 20-тата бройка. Иначе и аз нямам много информация за учителите там.

# 14
Явно няма да успеем да се включим до 20 бройка, но ти благодаря. Ако имаш нова информация, пиши моля те. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт