пречка ли е домашният любимец за забременяване

  • 2 099
  • 27
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 328
Здравейте!
От познато медицинско лице разбрах, че е възможно съжителството с домашен любимец /в моя случай с чаровна кокерка/ да доведе до заразяване на кръвта с някакъв бацил, който да доведе до пречка в забременяването.
Ако знаете нещо подобно, моля споделете.
Моята позната каза, че би трябвало да ми направят кръвно изследване, но незнам точно към кой да се обърна.

# 1
  • Мнения: 780
я погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17406.0;all
и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13244.0;all
имаше и една подобна темичка някъде наоколо  newsm78 сега ще я потърся Hug
и не вярвай безрезервно на всичко което ти казват първо проверявай и след това се притеснявай ако има нужда  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 35 894
Ако се притесняваш може да си направиш изследване за Микоплазми.
 

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 328
а къде се правят тези изследвания, мога ли просто да отида при личния си лекар и да го помоля за направление?
и още нещо - токсиплазмозата предава ли се от кучета или само от пернати и котки както бях чела някъде?

# 4
  • Мнения: 305
Не виждам причина да не си забременееш!Сестра ми си съжителстваше с кокер,при това бременна с близнаци,сега са вече на 3 годинки и продължават да си го гледат.Ако му правите всички ваксини и обезпаразитяване-няма проблем!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 894
а къде се правят тези изследвания, мога ли просто да отида при личния си лекар и да го помоля за направление?
и още нещо - токсиплазмозата предава ли се от кучета или само от пернати и котки както бях чела някъде?

От личната лекарка   направление за гинеколог- той ще ти обясни подробно къде и какво да направиш.
Взема се Цервикален секрет.

# 6
  • Мнения: 603
Не мисля че може да е пречка.
Аз имам куче от 10 години и бебе от 3 месеца.

# 7
  • Мнения: 2 005
Мила ние със съпруга ми го правехме от дълго време,но все не ставаше,докато не си взехме болонка.Точно след 5м. аз забременях и чак тогава я подарихме на наши близки.Не мисля,че след като е гледано добре и има нужните ваксини и сте полагали добри грижи за него ще доведе до някакъв проблем NaughtyНе виждам смисъл за тревога newsm78А,за твое успокоение можеш да си направиш нужните изследвания като се обърнеш към гинеколог.  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И аз съм чувала.
В крайна сметка пък, домашният любимец може да се махне, ако е в него проблема.

# 9
  • Мнения: 660
Ние също имаме куче, но за първи път чувам за подобен проблем. За да си спокойна поговори с гинеколог и си направи излседвания. А най-добре е да се консултираш и с ветеринар - той ще ти обясни всичко и дали изобщо има почва за притеснения! Аз така направих.

Не се притеснявай!   Hug

# 10
  • Мнения: 9 074
Хора, стига сте се шашкали с тези домашни любимци...
Щом се поддържа добра хигиена на животното и в дома, както и редовен преглед при вет. с всичките му изисквания, няма какво да си втълпявате глупости Peace

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Мдаа, хигиената преди всичко!! Иначе момичетата са обяснили останалото. За успокоение, и аз забременях без проблем - имаме си коте. А сестра ми имаха куче и те също не са видели зор от това!

# 12
  • Мнения: 12
Преди 2 години ни почина котенцето. Тогава си казах, че няма да  си вземем никога друго. Но нали знаете, никога не казвайте "НИКОГА" . В сряда сутринта майка ми разправяше как през нощта сънувала котето ни. На нея и е все още мъчно дори след толквоа време. Аз и казах "Не, няма да си взимаме , забрави" Истината е, че все още не съм споделила с нея намеренията със съпруга ми да имаме бебе и че работиме по въпроса  Simple Smile . Два часа по-късно отивам на работа и колегата ми на който преди 2 месеца се родиха котенца ми казва "Остана ми едничко, искаш ли го?" Пак се колебаех, но в крайна сметка снощи го взехме , ето го нашият Лиончо, мъжко персийско коте, чинчила: http://www.sunnycomputers.biz/images/Lion.jpg
В момента все още се притеснявам, но си мислех точно така както пишете и тук, че ако се поддържа хигиена и се спазват някои правила няма да има проблем нито за забременяване, нито за протичане на една успешна бременност и съжителстването после на бебе и коте.

# 13
  • Мнения: 9 074
Ох, душичка малка, искам да го изпапам Blush
Извинявам се за отклонението...

# 14
  • Мнения: 7 716
Аз имах куче и забременях на втория месец от опитите. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт