БРЕМЕННОСТ И ХРОНИЧЕН ЦИСТИТ

  • 18 738
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте.Имам хроничен цистит от около 7 години.Подлагала съм се на много лечения-на всички видове антибиотици,на хомеопатични лечения и билки съм пила и какво ли още не,но нищо до сега не ми е помогнало.Имах леко подобрение когато се лекувах с хомеопатия(2 години пих хомеопатични),но след една година отново се влоших.Все пак не мога постоянно да пия хомеопатични.Сега съм бремеменна в седмия месец и нещата се влошиха.Има ли други бременни с подобни проблеми,с хроничен цистит?Пишете.

# 1
  • Мнения: 741
И аз съм бременна и съм с хроничен цистит от 5 год.Няма проблем при криза да си пиеш мечо грозде или коса от царевица.Освен това има и едни билкови таблетки,които са безвредни -Цистон и Неуренал.Пробвай

# 2
  • Мнения: 675
И аз съм бременна и съм с хроничен цистит от 5 год.Няма проблем при криза да си пиеш мечо грозде или коса от царевица.Освен това има и едни билкови таблетки,които са безвредни -Цистон и Неуренал.Пробвай
Мисля да пробвам с Цистон.Преди да забременея ми бяха изписали Неуренал,но от него започнах да задаржам урина,много трудно започнах да уринирам,на порции,по малко.Дано Цистона да ми помогне.Иначе пия мечо грозде поне по 1 -2 пъти седмично.При мен кризите са по начесто.

# 3
  • Мнения: 2 005
Аз също имам проблеми с тоя упорит цистит #Cussing outСлед толкова разнообразно напразно лечение с антибиотици,улучих най-после ЛЕК!ЦИСТОН-това е лекарството,което пия вече с години.По време на бременност не съм го спирала,даже моята гинеколожка ми го изписа профилактично.Аз тогава споделих,че страдам от цистит и ,че се лекувам с Цистон от дълго време Rolling EyesЦената му е доста приемлива.Започнах с допустимата доза 3х2 табл. и така до като почувстваш облекчение,след което намалих в последствие дозата на 3х1табл.,но след дълго лечение.УСПЕХ,Мила!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 381
Мечо грозде не е препоръчително да се пие по време на бременност.

# 5
valivana,
помогна ли ти ЦИСТОН-а?  При мен има единични бактерии в урината и доктора ми каза като не искам да пия антибиотици да пробвам с Цистон - 3 *1. Дали една седмица ще е достатъчна да се преборя с тия бактерии?

# 6
  • Мнения: 7 718
На мен цистон не ми помогна. Наложи се сериозно лечение. Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 174
При нас (отвъд Голямата вода) препоръчват сок от касис като превантивна мярка с/щу хр. цистит. (някой бременни пият и таблетки, но според мен е рисковано, не се zнае как ще се отраzи по високата концентрация на акт. вещество на контрахирането на матката примерно).

Бъдете особено внимателни, ако ви кажат че имате бактерии в урината и нямате симптомите сспътстващи уро инфекция. Един малоумник (лекар) наскоро трагна да ми предписва антибиотик  Twisted Evil zащото видите ли урината ми дала + при левк. естераzа тест. При повторен спешен тест по мое настояване се окаzа, че пробата е била zамърсена от вагиналното течение, което получих покраи бременноста и zа което той беше надлежно информиран предварително.

# 8
  • Мнения: 330
 Thinking
При нас (отвъд Голямата вода) препоръчват сок от касис като превантивна мярка с/щу хр. цистит. (някой бременни пият и таблетки, но според мен е рисковано, не се zнае как ще се отраzи по високата концентрация на акт. вещество на контрахирането на матката примерно).

Сок от червени боровинки (cranberry), без захар, помагa много, за касис не са ми казвали.


http://www.dnes.bg/article.php?cat=44&id=783

http://culinary.pop.bg/article12898_844.html

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 16:32 от Cake

# 9
  • Мнения: 7 718
Антибиотик се изписва след изследване на стерилна урина и посявка.

# 10
  • Мнения: 174
Thinking
При нас (отвъд Голямата вода) препоръчват сок от касис като превантивна мярка с/щу хр. цистит. (някой бременни пият и таблетки, но според мен е рисковано, не се zнае как ще се отраzи по високата концентрация на акт. вещество на контрахирането на матката примерно).

Сок от червени боровинки (cranberry), без захар, помагa много, за касис не са ми казвали.


http://www.dnes.bg/article.php?cat=44&id=783

http://culinary.pop.bg/article12898_844.html



 Embarassed Точно кенберис имах пред вид. Сори. Ей zа тва не се пише полуzаспала, в три сутринта (мое време), но проклетото гарло боли и не ме оставя намира. Мерси zа корекцията.

# 11
  • Мнения: 330
Thinking
При нас (отвъд Голямата вода) препоръчват сок от касис като превантивна мярка с/щу хр. цистит. (някой бременни пият и таблетки, но според мен е рисковано, не се zнае как ще се отраzи по високата концентрация на акт. вещество на контрахирането на матката примерно).

Сок от червени боровинки (cranberry), без захар, помагa много, за касис не са ми казвали.


http://www.dnes.bg/article.php?cat=44&id=783

http://culinary.pop.bg/article12898_844.html



 Embarassed Точно кенберис имах пред вид. Сори. Ей zа тва не се пише полуzаспала, в три сутринта (мое време), но проклетото гарло боли и не ме оставя намира. Мерси zа корекцията.

Моля, няма за какво! Нали затова сме тука, за да се корегираме и помагаме, обсъждаме...   bouquet

Аз не бях сигурна, че касиса не помага! Значи, сок от червени боровинки има и таблетки.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 20:28 от Cake

# 12
  • Мнения: 675
valivana,
помогна ли ти ЦИСТОН-а? При мен има единични бактерии в урината и доктора ми каза като не искам да пия антибиотици да пробвам с Цистон - 3 *1. Дали една седмица ще е достатъчна да се преборя с тия бактерии?
[ /quote]                                                                                                                                                        На сам пробвала с ЦИСТОН,понеже сам бременна в началото на 8-мия месец.Гинеколожката ми забрани да го пия.Не била сигурна дали няма да навреди на плода.А и понеже пия и много други неща,понеже съм с контракции.Пия Папаверин,Нош-па,Магнерич.Колкото до упорития цистит,за сега пия през деня само  чай от липа(билка,не филтър),чай-коса от царевица;фреш от моркови(около 300 гр.на ден)+1,5 л.минерална вода.Хубаво е и мечо грозде да се пие,но за бременни не е много подходящо.Ако има бактерии в урината,те се изхвърлят с тези билки чрез урината.                                                                 

# 13
  • Мнения: 675
Не ъам пробвала все още с цистон,понеже съм бременна в 8 месец.Гинеколожката ми каза да не го пия,не била сигурна дали няма да навреди на бебето.А и понеже пия и др.медикаменти,понеже съм с контракции.Колкото до упорития цистит,за сега пия само чай от липа(билка);чай-коса от царевица;фреш от моркови+1,5л.минерална вода на ден.Хубаво е и мечо грозде да се пие,но за бременни не е много подходящо.
Мечо грозде не е препоръчително да се пие по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт