Айде пак за Посолството ни в Лондон

  • 7 363
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Стара и болна тема, но има още какво да ни втриса, тъй че бъдете подготвени!

Има нови правила на достъп в случай,че желаете да посетите известното посолство:

1. Работен ден: ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО ПЕТЪК ,НО БЕЗ СРЯДА Imp /що ли така, срядата да не е ден Господен/

2. Часове от 9.30 до 12.30 ,което прави 3 часа по 4 дни = 12 часа /Баси, колко са се преработили, при условие че по неофициални данни на Острова има 100 000 българи

3. Раздават сутрин супер рано по 30 талончета, в кой час да отидеш същия ден за да си свършиш работата /ако си се наредил на опашката пред Посолството в 6.00 и мръзнеш до 9.30 ,за да ти дадат талонче за 12.25ч егати мотането ще падне. Да живее Централен Лондон,поне има къде да се моташ, ама в студа ти е все едно за Бъкингам и прочие

4. Може и да не се докопаш до заветното талонче и пак да ходиш #Cussing out Ей това не го вдявам, навсякъде системата малко или много работи тромаво,но навсякъде тук си записваш час по телефон и дори да е след месец знаеш,че отиваш веднъж и си свършваш работа. Кво толкова ги кефат тия в Посолството да гледат вечните опашки не ми е ясно. То има ли опашка само българи ще са на нея, ние обичаме да си висим...

5. Ако отиваш за нотариална заверка не става както би трябвало: печат, подпис и вписване в регистър /работа за 10 мин /, ами взимат ти парите, плащаш си ксерокопията,търпиш им наглостта /кви сте вие ,че да се напрягаме ние/, ами ходиш ОТНОВО до там, за да си ги взимаш #Crazy Което на повечето от нас включва скъп транспорт, да не говорим за НЕходенето на работа

6.Когато след 2 дена опити да се свържа по телефона с тях /от ПОНЕДЕЛНИК до ПЕТЪК от 12.30 до 1.30ч тоест 4 часа в седмицата #Sniper и то ,разбираш ли, ние сме велики и работим в обедно време/ и се опитах да обясна, мога ли да отида с орпеделен час и да не вися на опашки,защото съм с 3 месечно бебе тъпия отговор на тая ,която на всичкото отгоре се чуваше как ПУШИ докато говорим ми изтърси "Ми това не ви спасява" #Silly При което аз просто казах "благодаря " и затворих. Е на никой от нас тук не пожелавам да станем толкова зле,че тия да ни помагат.

Тъпо е Посолството ни да работи така при условие,че въобще не сме малко, а работа има. Би трябвало да измислят по-приемлив начин на работа, за да може и работата да върви и хората да са доволни. Но не -ние сме българи и независимо че сме в чужбина ще лазим на колене ,за да им угодим да свършат работата ,за която са назначени #Shocked

Да ви признае преди години работих в бившето БОДК ,сега Агенция за Дипломатически имоти в страната, подразделение на Външно. Доста време прекарлвах в Министерството и една приказка ми направи страшно гадно впечатление. Чиновниците казваха "Ако не направиш поне един мандат в чужбина доката си във Външно, какво правиш въобще там!" Егати тъпата логика, значи те са там само за да се докопат до чужбинско и да изкарат нещо. Но не и да вършат работа. Да не говорим за потресаващия факт,че точно когата се случи трагедията в Лим /Мир на праха на дечицата!/ и са звъняли от мястото на трагедията на дежурния спешен телефон във Външно, дежурният ГО Е НЯМАЛО! Веднъж да стане и него да го няма! Каква е била причината никой не разбра, типично да се покрие.

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз мисля, че е крайно време да се даде истинска гласност затова какво става по посолствата.

  Идеи как може да стане това?

Почвам да работя по въпроса от вторник.........

# 2
  • Мнения: 1 497
много са зле, наистина.

# 3
  • Мнения: 3 394
Просто не мога да разбера какво толкова сложно има просто да си вършат работата. Ето на миналата седмица отивам до местния клон на Inland Revenue , вътре две индуски Twisted Evil Любезно и бързо ми свършиха работа. Но отидох до там защото ми е на 10 мин пеша, можеше и по телефона, но разходката ми дойде екстра #Puppy dog Говореха приличен английски, бързо направиха справката, попълниха едни формуляри вместо мен и това е!

А ония великите в Посолството те задължават и да си плащаш формулярите за паспорт £0.20 #Shocked Не е зора за тия 20 пи ами за факта ,че навсякъде всичко ти го дават безплатно,но точно при нас се плаща. Ей тия остарелици ме дразнят.

# 4
  • Мнения: 530
Уффф, като чета това и ме втриса, защото си представям как сигурно ще ми се наложи да се ползвам от 'услугите' на посолството като се роди второто дете. За Анна не ми се беше наложило, защото й извадих БГ паспорта като отидохме за първи път в България, а иначе за вадене на свидетелството за раждане от майка ми в България нямаше нужда от пълномощно. Но сега, тъй като мислим да ходим през лятото до България за повече - или ще трябва на новото бебе да вадя българска виза (защото ще седим повече от 30 дни, а нали брит. поданици нямат право без виза) или ще се наложи да вадя пълномощно та майка ми да му извади БГ паспорт преди да отидем в България...Оооооох, тъпа работа.

Ако можем да пишем донякъде да се оплачем, бих го направила. Не знам кой е консул сега, но преди около 6 години ми се наложи да ходя до посолството за пълномощно за нов паспорт, защото моя беше откраднат. Тогава се вбесих ужасно от тъпите и неуслужливи чиновнички и поисках да говоря директно с консула. Знаех му името от една приятелка, която тогава беше консул в Мадрид. Оказа се много свествен човек, аз го изчаках в другата 'приемна' (то ако може така да се нарече тази мизерна стаичка, мирешеща на застоял цигарен дим и прах) в съседния на визовия отдел вход, той дойде, обясних му че не мога да идвам през ден два да подавам и взимам документи и той на място ме заведе обратно при служителките и ми подпечата пълномощното. Сега сигурно е друг, но може би е добър вариант да говориш директно с консула. Аз миналата година имах въпрос и дори не можех да се свържа по телефона да говоря с някой, накрая написах емаил на консула (има му емаила на сайта на посолството) и той на следващия ден ми отговори подробно. Пробвай така, пиши че си майка с малко бебе, абе изобщо кажи му че си дълбоко възмутена от отношението към теб. Да видим дали няма да се окаже все пак разбран човек. Късмет и кажи какво е станало.

# 5
  • Мнения: 3 394
Готово- писах имейл, ще кажа като ни отговорят /ако въобще го направят Imp /

# 6
  • Мнения: 4 244
Ми то и тука е така. Поне в Бон де.
Имам предвид работното време

Аz zатова и Ще си ходя на Бг, че zа да стигна до Бон трябва да стана по тъмна доба и да се мъкна по влакове с 3 смени.

А това колко работа Ще ти свърШат е съвсем друга тема

# 7
Ми то какво ли повече да напиша.... Imp
И аз останах шокирана като влизах скоро в сайта им и като видях тия "инструкции" с номерцата.....Знам, че го правят заради британците, които са ръгнали да купуват имоти в Б-я, ама и знам, че така май по-скоро ги отблъскват, както и нововъденият закон да учат български (само се питам защо, като Българите са започнали да използват чуждици на поразия и то , и в предавания по телевизията. ПРесен пример - вчера някаква си там "звезда" ще готви нещо си....и като изстръска "Сега поставяме пилешките дижони в иена глас съда и т.н. Shocked ) Та се питам дали да се "тормозя" да си уча децата на български като май в Б-я са започнали да го забравят Confused  Sad

# 8
  • Мнения: 3 394
Оф, Хондичке, от коя ли да мрем първо Cry И аз бих искала мъжа да си отиде до Бг, но пък ако нещо объркаме с документите, какво ще правим ...той там, нищо не може да направим, за това решихме по-добре от тук. Но по-добре ли ще е , ще видим

# 9
  • Мнения: 1 497
Консулът изглежда голям симпатяга.

# 10
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Теодора
Консулът изглежда голям симпатяга.


Ти откъде съдиш? Дай малко инфо, pls Praynig

# 11
  • Мнения: 3 394
Никакъв отговор, въобще се съмнявам че някой ще си направи труда да прочете писмото. Баси излагацията са. Защо не направят приемно време за англичани и за българи отделно ? Поне да знаем кога да ходим или въобще просто някакво решение на въпроса, а не да раздават ТАЛОНЧЕТА като по време на кризата в Бг с купонната система. Но тя поне работеше #2gunfire Ще пиша втори и-майл по-късно,че сега много съм им набрала и ако имаше някой от тях пред очите щях да го РАЗКЪСАМ #Cussing out

# 12
  • Мнения: 4 406
ми що не пуснеш мейл и до външно министерство в Бг? не губиш нищо ако се оплачеш- спомени името на грубата служителка, предложи някои промени в реда и непременно спомени, че с такова отношение те е срам че си българка!

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Адриана, кажи после, ако някой от "госпожите и господата недосегаеми" благоволи да ти отговори..... ще ми бъде интересно.

# 14
  • Мнения: 3 394
Никакъв отговор-те въобще имат ли интернет Imp Оф, направо ще полудея, не мога аз да ходя с детето и да припадаме там, пък и съм болна. Ще трябва да е мъжа, но той си стоя у дома ,за да гледа Мецанка няколко дена и сме назад с парите. Ако той не работи-много лошо. А като ще ходи до там пак няма кой да гледа малката -ще съм аз, а не знам с моето кърмене колко съм безопасна. И пак ще губим пари...А така къща не се купува #2gunfire Освен да чакам до 2007 ,за да не ходя до оная тъпа сграда #Cussing out Пак ще пиша

# 15
  • Мнения: 3 394
Теди откъде съдиш че консула е "симпатяга", напиши някой ред? Просто познат ли ти е или наистина е свестен по нормалния ред? Защото на мен въобще НЕ ми е симпатичен Imp Въобще се е окопал като в крепост и не може да се свърже човек с него през лабиринта от ВЪТРЕШНИ централки ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 497
Aди, сори, не ти бях видяла постинга. Не, не ми е познат. просто като бях в посолството го видях как се отнесе с едни хора и ми се видя много интелигентен и готин. По интернет не очаквай да получиш нищо. Прати им официално писмо с разписка.

# 17
  • Мнения: 3 394
Мерси,но не смятам че има някакъв шанс, ще пробвам все пак Cry Сигурно обаче няма да ми отговорят,защото няма да има приложен самоадресиран плик с марка първа класа. Ей,много съм им набрала,като че ли са богове, да не говорим,че посланика и английски не знае-имаше цала статия за тва в Труд преди време #Cussing out За следващото правителство ще се предложа за посланик или консул примерно в Япония, вие ще ме подкрепите нали Mr. Green

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Adriana
... За следващото правителство ще се предложа за посланик или консул примерно в Япония, вие ще ме подкрепите нали Mr. Green

Аз гласувам за тебе с две ръце  Wink Ей сега Ще спретнем една агитка  Grinning Тва беШе леко ОФФ.
Съжалявам за тия ти главоболия  Neutral Face То май навсякъде са все съЩите лекета. Не знам кво да те посъветвам  Cry  Това дето трябва да го върШиШ в посолството не става ли и в Бг с пълномоЩник

# 19
  • Мнения: 3 394
Е да де, точно за пълномощни става въпрос Imp Н както вече писах не става веднага ами се ходи още веднъж за получаване. ЩЕ Пратя найнакрая мъжо до Бг оттам да свърша работа,че нерви нямам повече. И без това има промоция на Бг Ер-100 евро двупосочен билет без летищни такси. Даже са пуснали он-лаин продажба на билети,където можеш да платиш само ако регистираш 2 кредитни карти Mr. Green Поредната страхотия, аз понеже имам само една с £3500 вътре не мога да си купя билет. Готско,а

# 20
  • Мнения: 2 381
Пълномощните ни бяха заверени от обикновен нотариус тук. Това, което ни трябваше беше едно писмо с печат (апостил), което се взима при нас в City Hall. Нямахме никакви проблеми с издаването на паспортите и пълномощните в БГ. Това стана на 18 Януари - майка ми днес е взела готовия паспорт и ми го пращат тук. Изобщо не се занимавахме с консула...

# 21
  • Мнения: 3 394
Ники, къде е това ТУК? Моля те пиши по-подробно,че съм се разтрепелара от нерви и приемам всякъкви съвети. Това местен нотариус ли го направи,колко струваше, после как се прави превода-ВСИЧКО, само да не се ходи до посолството

# 22
  • Мнения: 3 394
още-и какво писмо с какъв печат! Това е много важно за всички

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Niki1
Значи живея в САЩ - Момчето което ни разписа пълномощните е нотариус в САЩ, но е българин. Би трябвало значи всеки нотариус да го направи, проблема е мисля дали някой ще се наеме да си сложи подписа под български текст.  Същото момче беше взело и апостила от City Hall.Би трябвало да имате подобна институция (ние там се женихме) Ти можеш обаче лично да отидеш и да си го вземеш.Носиш си пълномощното и заявлението подписани от нотариуса.  Писмото е с печат и е официален документ, че  подписа, с който е заверено пълномощното е валиден в БГ.  ( Не съм 100 % сигурна, но мисля че  апостила е печат, с който се  се признават подписите на нотариуси, пописали споразумение 1962 в Хага Embarassed ). Апостил не се дава от нашите консули.
За цената за получаване на апостила ми се върти в главата сумата от $ 20.
Адриана - това е моят случай. Ако ти е от полза ще се радвам. Поне можете да попитате и да си запазите нервите от разправии с консула.


а къде го намерихте това момче българче нотариусче? аз търся такова да ни завери подписите във формулярите за паспорти, че всички местни нотариуси, до които се допитахме упорито отказват. дали няма да ми е по-близо това момче българче от консулствата на източния бряг?

# 24
  • Мнения: 3 394
Това е друго нещо-тук въобще не ми е ясно някой да извършва подобни услуги на български или да е българин. Оф, пак ще опрем до там ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 394
Разбрах,че става въпрос за САЩ Stuck Out Tongue Ако беше за Бг-мамчето и какето са адвокат+юрист. Какво по -лесно от това да ме насочат към нотариална кантора, дори аз самата познавам доста от нотариусите, било покрай тях или по работа. Но се съмнявам да има бг нотариус тук в Кралството. Ако има -представям си каква лудница ще е пед кантората му Twisted Evil

# 26
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Niki1
Миз - живея в Чикаго. Ти къде живееш?
Адриана - попитай все пак някой нотариус.- момчето е нотариус тук, а не в БГ.


в орегон съм, и чикаго ми е далеч... и ще ме удиви ако от консулството ми отговорят на емейла с въпросите.

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Niki1
Да си призная и мен. Пробвай все пак.
Искаш ли да ти оставя заявленията тук? Поне да попитам дали мога това да го направя, понеже все пак трябва да се подпишете пред него на заявлението?


а, аз въпросите съм ги изпратила, въпреки малката надежда за съвет или съдействие, какво друго ми остава?
благодаря за предложението, но не искам човека да го вкарвам в прегрешения. ще търсим още варианти тук, в краен случай ще прескачаме до вашингтон. или чикаго, че сигурно на вашето момче-нотариусче по-лесно ще му се впишем в работното време, едва ли е от 10.30 до 12.30...

# 28
  • Мнения: 530
Цитат на: Adriana
Разбрах,че става въпрос за САЩ Stuck Out Tongue Ако беше за Бг-мамчето и какето са адвокат+юрист. Какво по -лесно от това да ме насочат към нотариална кантора, дори аз самата познавам доста от нотариусите, било покрай тях или по работа. Но се съмнявам да има бг нотариус тук в Кралството. Ако има -представям си каква лудница ще е пед кантората му Twisted Evil


Лелееее, като чета и пак ми настръхва косата. Аз доста мисля по този въпрос от няколко дни, не че няма за какво друго да се притеснявам, но и на мен ще ми се наложи да се занимавам или с пълномощно или с виза за бъдещото бебе през лятото. Та, сега като прочетох и за този нотариус в Щатите и се замислих - не може ли да се направи пълномощното на английски, да се завери от местен нотариус (струва около £40 защото наскоро ми се наложи да проверя за пълномощно по друг повод и питах в една кантора). След като се направи тук се праща в България, и там се превежда и се ползва от съответния упълномощен?!
Не знам дали ще стане, но защо не пробваш да питаш - който ще ви е пълномощник в България да пита там съответните инстанции дали така ще стане. Би било интересно да се разбере. И си струва парите според мен, защото ще ти спести нервите и главоблъскането с тези безхаберници от посолството. Twisted Evil  #2gunfire  #2gunfire

Иначе, аз вчера реших, че за да си спестя ходенето до посолството през лятото или ще направя пълномощно както ти предлагам (ако става де) или ще отидем с бебето с брит. му паспорт до България и там на място ще му издам БГ паспорт, а преди да изтече 30 дневния му безвизов период ще отскокнем до Гърция, Сърбия или Македония колкото да напуснем страната, после ще влезем обратно с БГ паспорта му. Така ще си спестя да му вадя виза оттук за повече от 30 дневен престой или да упълномощавам някой да му вади паспорт от БГ преди да заминем. Уффф, като си помисля само заради непрофесионализма на тези т.нар. 'служители' от посолството за какво ни се налага да мислим и какви схеми да кроим.....

# 29
Ади, вярно че и това вариянт, но май по-скъпичът (въпреки, че се замислям ако трябва да ходиш по найсет пъти до Бг посолстдво, че ще е по евтино - за на определено НЕ Е).
Но наистина можеш да издадеш пълномощно написано на английски език - тукашен нотариус ще ти го завери. В Б-я го пращаш на мама (или на там на когото сте решили), те го дават за оторизиран превод и после действат по позната схема Rolling Eyes  Neutral Face

# 30
Цитат на: MM
...

Иначе, аз вчера реших, че за да си спестя ходенето до посолството през лятото или ще направя пълномощно както ти предлагам (ако става де) или ще отидем с бебето с брит. му паспорт до България и там на място ще му издам БГ паспорт,.....

ММ, това определено е по-разумният вариянт. Иначе ще има да броиш дните, да гледаш календара и да се питаш "Абе тоя паспорт ще дойде ли, докато дойде време за "почивката" ми в Б-я или няма да дойде." - ей така в питаници си пропиляхме времето със СИмона и вторият път да видиш как си знаем Wink  Grinning

# 31
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
Цитат на: MM
...

Иначе, аз вчера реших, че за да си спестя ходенето до посолството през лятото или ще направя пълномощно както ти предлагам (ако става де) или ще отидем с бебето с брит. му паспорт до България и там на място ще му издам БГ паспорт,.....

ММ, това определено е по-разумният вариянт. Иначе ще има да броиш дните, да гледаш календара и да се питаш "Абе тоя паспорт ще дойде ли, докато дойде време за "почивката" ми в Б-я или няма да дойде." - ей така в питаници си пропиляхме времето със СИмона и вторият път да видиш как си знаем Wink  Grinning


Да, определено, а и мога една ексурзия до наште съседски държави да изкарам покрай това. От кога ми се ходи до Охридското езеро, че и част от родата по бащина линия се е била преселила от Охрид преди повече от 200 години, поне да видя откъде са дошли.  Simple Smile
Ние в крайна сметка решихме да не пътуваме с колата до България, че много дълго (а и скъпичко) ще ни излезе както го бяхме планирали поне по една седмица във всяка посока със спирки на различни места. Затова ще пътувам аз с децата Grinning  Grinning  (лесно е да се напише така...добре че е само 3 часа полета), а след 6 седмици и тати ще се присъедини и ще отидем на море, сигурно до Гърция, че по-близо от нашенското.

# 32
  • Мнения: 530
Цитат на: miravmbd
Цитат на: MM
рит. му паспорт до България и там на място ще му издам БГ паспорт, а преди да изтече 30 дневния му безвизов период ще отскокнем до Гърция, Сърбия или Македония колкото да напуснем страната, после ще влезем обратно с БГ паспорта му. Така ще си спестя да му вадя виза оттук за повече от 30 дневен престой или да упълномощавам някой да му вади паспорт от БГ преди да заминем. .....

MM
ima промяна на закона.Вече от два месеца не става номера с минаването на границата и влизането отново в страната.

Ако искаш мога да се разтърся да ти дам линк да прочетеш,но в момента ми е малко стресирано.Малкия е във вихъра си.


Мира, не ме плаши моля те, тъкмо го бях измислила, а ти сега. Wink

Не виждам как може да не става, тъй като той/тя ще излезе от България с британския паспорт, след като не е превишил/а 30дневния срок за престой. Като влезем обратно в страната ще бъде вече с новия БГ паспорт, а не с британския. То и досега не знам дали е ставало само с британски така - защото доколкото съм чела сайта на посолството за визите за британци, казват че им е разрешен 30 дневен престой мисля че беше в рамките на всеки 6 месеца. Така че и да излязат и да се върнат в България на същия ден след като са си прекаарали 30те полагаеми дни в страната, трябва да чакат още 5 месеца докато имат право на други 30 или да вадят виза. Но това не виждам как ще покрива нашия случай, детето ще си има и БГ паспорт и ще си влезне като БГ гражданин.....Или аз нещо греша Embarassed

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: miravmbd
MM,сега ти прочетох подробно отговора.
Ами в случай,че ще влезе с БГ паспорт ...добре .Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
И тъй като вече всичко е компютаризирано на граничните ни пунктове дали няма да представлява проблем бъдещи отивания в БГ с англииския паспорт?
Това са само мои мисли, де.Ако има как да провериш преди да предприемеш този ход, мисля че ще е най- добре.

ММ4е , не Ща да те стряскам , но мисля 4е има резон в думите на Мира. Аки детето тръгне от UK с брит. паспорт и влезе с него в БГ_вси4ко е ОК. После отивате в Гърция или Македония и то излиза от БГ с брит.паспорта с който е влязло_вси4ко нормално. При влизане отново в Бг оба4е е с дуг паспорт_Бг.При излизане от Бг _пак с Бг паспорт и при влизане в UK с какъв: БГ или брит.? Не знам дали детето може да се върне в Англия без да има пе4ат в брит.паспорта ,4е е излязло от Бг в съЩия ден в който Ще се приберете Thinking  Малко стана объркано ама  Confused  Абе най_добре се информирай за да не ти правят въртели,4е тия митници са за  #Sniper

# 34
  • Мнения: 530
Цитат на: miravmbd
MM,сега ти прочетох подробно отговора.
Ами в случай,че ще влезе с БГ паспорт ...добре .Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
И тъй като вече всичко е компютаризирано на граничните ни пунктове дали няма да представлява проблем бъдещи отивания в БГ с англииския паспорт?
Това са само мои мисли, де.Ако има как да провериш преди да предприемеш този ход, мисля че ще е най- добре.


Ами не вярвам да направят проблем си мисля. Нали е все още официално разрешено да имаш двойно българско и друго гражданство щом и другата страна (в случая Великобритания) го разрешава. В такъв случай, какво ги интересува кой с какъв паспорт влиза - нали е валиден, не сме престъпили никакви закони, да не би да ни върнат детето в Македония или Сърбия!
Аз и с Анна съм влизала в България в различни случаи с един от двата й паспорта и не е имало проблем. В крайна сметка, ако ме попитат, ще им кажа истината - като не е имало детето още издаден паспорт първия път като сме влезли в България, съответно сме влезли с британския му паспорт, сега вече си има бг паспорт, ползваме го него, както всеки български гражданин с двойно гражданство има право...
Ех, и аз говоря за нероден Петко, ама тази тема ме докара до такива подробни размисли. Wink  Simple Smile  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
Цитат на: miravmbd
MM,сега ти прочетох подробно отговора.
Ами в случай,че ще влезе с БГ паспорт ...добре .Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
И тъй като вече всичко е компютаризирано на граничните ни пунктове дали няма да представлява проблем бъдещи отивания в БГ с англииския паспорт?
Това са само мои мисли, де.Ако има как да провериш преди да предприемеш този ход, мисля че ще е най- добре.

ММ4е , не Ща да те стряскам , но мисля 4е има резон в думите на Мира. Аки детето тръгне от UK с брит. паспорт и влезе с него в БГ_вси4ко е ОК. После отивате в Гърция или Македония и то излиза от БГ с брит.паспорта с който е влязло_вси4ко нормално. При влизане отново в Бг оба4е е с дуг паспорт_Бг.При излизане от Бг _пак с Бг паспорт и при влизане в UK с какъв: БГ или брит.? Не знам дали детето може да се върне в Англия без да има пе4ат в брит.паспорта ,4е е излязло от Бг в съЩия ден в който Ще се приберете Thinking  Малко стана объркано ама  Confused  Абе най_добре се информирай за да не ти правят въртели,4е тия митници са за  #Sniper


За влизането в Англия обратно няма проблем. И аз го правя всеки път като се прибирам от България - т.е. в британския ми паспорт няма никъде печат, че съм била в друга държава, то по принцип в него никъде не слагат печати от страните в европейския съюз. Така правя и с Анна ако сме й ползвали българския паспорт на влизане и излизане от България. Аз дори вече в българския си паспорт нямам никаква британска виза, защото ми е нов. На излизане от България, просто ме питаха последния път, дали имам доказателство, че мога да вляза в Англия, показах им и брит. паспорт и за тях това беше достатъчно. Така, че затова си мисля, че не би трябвало да е проблем. Но ще питам дотогава де....то и кого да питаш, като гледам колко са услужливи от посолството.....

# 36
  • Мнения: 530
Цитат на: miravmbd
Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
.


То наистина малко объркано става, но не виждам как би било проблем това, че човек (в случая бъдещото дете Wink ) излиза от страната не за път обратно за Англия. В крайна сметка,това, че е брит. поданик не означава, че трябва да пътува само между България и Великобритания, без право на посещение на други държави. Като сме били с мъжа ми от България до Гърция например, никой не се е и опитвал да го пита защо отива от България в Гърция, а не в Англия. Ще си ходи където си поиска. Нали границите са отворени Simple Smile  Simple Smile

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
Цитат на: miravmbd
MM,сега ти прочетох подробно отговора.
Ами в случай,че ще влезе с БГ паспорт ...добре .Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
И тъй като вече всичко е компютаризирано на граничните ни пунктове дали няма да представлява проблем бъдещи отивания в БГ с англииския паспорт?
Това са само мои мисли, де.Ако има как да провериш преди да предприемеш този ход, мисля че ще е най- добре.

ММ4е , не Ща да те стряскам , но мисля 4е има резон в думите на Мира. Аки детето тръгне от UK с брит. паспорт и влезе с него в БГ_вси4ко е ОК. После отивате в Гърция или Македония и то излиза от БГ с брит.паспорта с който е влязло_вси4ко нормално. При влизане отново в Бг оба4е е с дуг паспорт_Бг.При излизане от Бг _пак с Бг паспорт и при влизане в UK с какъв: БГ или брит.? Не знам дали детето може да се върне в Англия без да има пе4ат в брит.паспорта ,4е е излязло от Бг в съЩия ден в който Ще се приберете Thinking  Малко стана объркано ама  Confused  Абе най_добре се информирай за да не ти правят въртели,4е тия митници са за  #Sniper


За влизането в Англия обратно няма проблем. И аз го правя всеки път като се прибирам от България - т.е. в британския ми паспорт няма никъде печат, че съм била в друга държава, то по принцип в него никъде не слагат печати от страните в европейския съюз. Така правя и с Анна ако сме й ползвали българския паспорт на влизане и излизане от България. Аз дори вече в българския си паспорт нямам никаква британска виза, защото ми е нов. На излизане от България, просто ме питаха последния път, дали имам доказателство, че мога да вляза в Англия, показах им и брит. паспорт и за тях това беше достатъчно. Така, че затова си мисля, че не би трябвало да е проблем. Но ще питам дотогава де....то и кого да питаш, като гледам колко са услужливи от посолството.....

Да бе то е ясно,4е едвали английските митни4ари няма да са проблем. Мен от българските ме е страх... Thinking Една приятелка,българка,но с френско поданство си ходи ди Бг за Коледа. Влязла с френския паспорт в БГ и и поискали и Бг паспорт ( изтекъл два дни преди пътуването). Тя им го дала и те моля ти се я глобили за това,4е се връЩа с изтекъл Бг паспорт, макар 4е тя дефакто влиза с френския Imp
На излизане от Бг си подава 4исто новия Бг паспорт и пак и се скарват: " С какъвто паспорт си влязъл с такъв трябва да излезеШ".
То ясно 4е по Европата никъде не слагат пе4ати на паспортите ама нали говорим за Бг_то: там не пропускат Thinking
Абе с две думи : нямам думи Sign Exclamation Дано нямате разправии  Praynig

# 38
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
Цитат на: miravmbd
MM,сега ти прочетох подробно отговора.
Ами в случай,че ще влезе с БГ паспорт ...добре .Но дали няма да направят проблем ,че вие се връщате пък дъщеря ти влиза за първи път и човека който е влязъл с англииския паспорт дефакто не излиза от страната на път за Англия.
И тъй като вече всичко е компютаризирано на граничните ни пунктове дали няма да представлява проблем бъдещи отивания в БГ с англииския паспорт?
Това са само мои мисли, де.Ако има как да провериш преди да предприемеш този ход, мисля че ще е най- добре.

ММ4е , не Ща да те стряскам , но мисля 4е има резон в думите на Мира. Аки детето тръгне от UK с брит. паспорт и влезе с него в БГ_вси4ко е ОК. После отивате в Гърция или Македония и то излиза от БГ с брит.паспорта с който е влязло_вси4ко нормално. При влизане отново в Бг оба4е е с дуг паспорт_Бг.При излизане от Бг _пак с Бг паспорт и при влизане в UK с какъв: БГ или брит.? Не знам дали детето може да се върне в Англия без да има пе4ат в брит.паспорта ,4е е излязло от Бг в съЩия ден в който Ще се приберете Thinking  Малко стана объркано ама  Confused  Абе най_добре се информирай за да не ти правят въртели,4е тия митници са за  #Sniper


За влизането в Англия обратно няма проблем. И аз го правя всеки път като се прибирам от България - т.е. в британския ми паспорт няма никъде печат, че съм била в друга държава, то по принцип в него никъде не слагат печати от страните в европейския съюз. Така правя и с Анна ако сме й ползвали българския паспорт на влизане и излизане от България. Аз дори вече в българския си паспорт нямам никаква британска виза, защото ми е нов. На излизане от България, просто ме питаха последния път, дали имам доказателство, че мога да вляза в Англия, показах им и брит. паспорт и за тях това беше достатъчно. Така, че затова си мисля, че не би трябвало да е проблем. Но ще питам дотогава де....то и кого да питаш, като гледам колко са услужливи от посолството.....

Да бе то е ясно,4е едвали английските митни4ари няма да са проблем. Мен от българските ме е страх... Thinking Една приятелка,българка,но с френско поданство си ходи ди Бг за Коледа. Влязла с френския паспорт в БГ и и поискали и Бг паспорт ( изтекъл два дни преди пътуването). Тя им го дала и те моля ти се я глобили за това,4е се връЩа с изтекъл Бг паспорт, макар 4е тя дефакто влиза с френския Imp
На излизане от Бг си подава 4исто новия Бг паспорт и пак и се скарват: " С какъвто паспорт си влязъл с такъв трябва да излезеШ".
То ясно 4е по Европата никъде не слагат пе4ати на паспортите ама нали говорим за Бг_то: там не пропускат Thinking
Абе с две думи : нямам думи Sign Exclamation Дано нямате разправии  Praynig


Абе кретени навсякъде, дано наистина не попаднем на такъв. Те явно и всички правила да спазваш, пак могат да ти намерят кусур, така, че просто ще разчитам на късмета си, а ако стане нещо и на голямата си уста и овнешкия си инат. Stuck Out Tongue  Друго какво ни остава. Иначе и аз го знам това за какъвто паспорт си влязъл с такъв трябва да излезеш (става въпрос за това да е или български или чужд). Те явно са водили твойта приятелка, че е влязла с френския (въпреки, че са я глобили за българския #Sniper , че бил изтекъл), а като е излязла с български са решили, че 'нарушава' правилата....Абе не знам откъде ги намират тези митничари, то не че тук в Англия няма заядливи имиграционни служители и митничари, де, ама някак си като знаеш, че не нарушаваш правилата знаеш и че няма да те изнудят с измислени глоби и други такива поразии. Иначе и те могат да ти съсипят нервите. Един приятел, който наскоро дойде тук от България с бизнес виза, минава през имиграционните ОК, стига до митницата, минава през зелената зона с нищо за деклариране. Там го спират и започват да му ровят багажа, всичко изваждат, правят разни тестове с тези специалните хартийки и заявяват, че в куфара му е имало кокаин преди това, намерили били следи. А куфара е чисто нов, купен преди няколко дни от София...той дори и бележката по случайност си я е носил в себе си, останала в портфейла му. Е, накрая са го пуснали, но два часа са го мотали....идиотска работа.

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
...Там го спират и започват да му ровят багажа, всичко изваждат, правят разни тестове с тези специалните хартийки и заявяват, че в куфара му е имало кокаин преди това, намерили били следи. А куфара е чисто нов, купен преди няколко дни от София...той дори и бележката по случайност си я е носил в себе си, останала в портфейла му. Е, накрая са го пуснали, но два часа са го мотали....идиотска работа.

Оооо не , Ще падна  #Silly
Ти не се вълнувай сега,ММ. По4ивай си и се радвай на Анна и тумба4ето  Wink Гледам от ленти4ката ти 4е оЩе малко остава  Grinning
Пък като му дойде време за пътуване,тогава Ще му мислим  Wink

# 40
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock

Ти не се вълнувай сега,ММ. По4ивай си и се радвай на Анна и тумба4ето  Wink Гледам от ленти4ката ти 4е оЩе малко остава  Grinning
Пък като му дойде време за пътуване,тогава Ще му мислим  Wink


Ама такава е явно природата човешка, все си намирам поводи за нещо да се притеснявам Laughing , може би е тиха лудост, или хормони, и аз не знам. Не че си нямам други проблеми, то кой ли няма, ама явно опитвайки се да избягам от тях си намирам нови.... Grinning  Grinning
Благодаря за пожеланията, от тази седмица съм на 4 дневна седмица, а на 10ти март свършвам работа. Вече броя дните!!!!  girluu   Hands Clap   love001   love001

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock

Ти не се вълнувай сега,ММ. По4ивай си и се радвай на Анна и тумба4ето  Wink Гледам от ленти4ката ти 4е оЩе малко остава  Grinning
Пък като му дойде време за пътуване,тогава Ще му мислим  Wink


Ама такава е явно природата човешка, все си намирам поводи за нещо да се притеснявам Laughing , може би е тиха лудост, или хормони, и аз не знам. Не че си нямам други проблеми, то кой ли няма, ама явно опитвайки се да избягам от тях си намирам нови.... Grinning  Grinning
Благодаря за пожеланията, от тази седмица съм на 4 дневна седмица, а на 10ти март свършвам работа. Вече броя дните!!!!  girluu   Hands Clap   love001   love001

И аз като теб работих до 8мия месец  Grinning Последни метри пред финала зна4и Wink
По4ивай си и не се наслаждавай на момента  Heart Eyes
Поздрави

Милена

# 42
  • Мнения: 3 394
Така хора, никакъв отговнор от никъде Twisted Evil Лоша работа! Мъжа ще ходи в понеделник и ще видим ,каквото сабя покаже. А Ходичке, как ще обясня на тукашен нотариус какво що са бг галимациите? Вие така ли направихте Confused:

# 43
Цитат на: MM
не може ли да се направи пълномощното на английски, да се завери от местен нотариус (струва около £40 защото наскоро ми се наложи да проверя за пълномощно по друг повод и питах в една кантора). След като се направи тук се праща в България, и там се превежда и се ползва от съответния упълномощен?!
Не знам дали ще стане, но защо не пробваш да питаш - който ще ви е пълномощник в България да пита там съответните инстанции дали така ще стане. Би било интересно да се разбере. И си струва парите според мен, защото ще ти спести нервите и главоблъскането с тези безхаберници от посолството. Twisted Evil  #2gunfire  #2gunfire


мои познати са правили пълномощно точно така тук - на английски, заверено с апостил, изпратено в българия, там преведено и заверено в консулски отдел на външно министерство. става. само не си спомням тяхното пълномощно за какво беше.

# 44
Цитат на: Adriana
Вие така ли направихте Confused:
Не- сега имаме улекотен вариянт. Нали ни откриха консулство в Дънди и слава богу нямаме тия разправи. Нашият консул се разправя с тъпанарите в Лондон, но явно добре го прави Sunglasses

# 45
  • Мнения: 530
Цитат на: Adriana
Така хора, никакъв отговнор от никъде Twisted Evil Лоша работа! Мъжа ще ходи в понеделник и ще видим ,каквото сабя покаже. А Ходичке, как ще обясня на тукашен нотариус какво що са бг галимациите? Вие така ли направихте Confused:


Ами мисля, че няма да има нужда да обясняваш нищо на тукашния нотариус. Аз нали ти писах, че говорих с една адвокатска кантора, по друг въпрос, за едно друго пълномощно (един човек ме преследва от България да му върша работа и може да се наложи декларация от мен, че съм съгласна да се ползва моя адрес за кореспонденция към него от тукашните съдилища). Е, те ми казаха, че текста на тази декларация, си го пиша аз, просто нотариуса е свидетел на подписа ми. На него не му трябва да знае кое и за какво и да му обясняваш, какви били в посолството или другаде. Ето и миз казва, че явно ставало....за мен лично това си е страхотно пестене на нерви, а и няма да ми излезе по-скъпо от ходене до посолството, че и без това не сме вече в Лондон.

# 46
  • Мнения: 3 394
Ех Хондичке,добре сте си вие у Шотландсконосте си полички и не се разправяте с тъпите "лондончани" Stuck Out Tongue И на втория и-мейл няма отговор и ще взема да грабна бебето и луди щ ги направя #Cussing out Още ме тресе като се сетя. Но мъжа тъка или иначе си е взел един ден #Sniper Мале и като се сетя,че тоя моя умник иска да ходи да гласува...Аха, не мога да я понасям тази сграда. Да пуснат електронно гласуване,пък тогава  #Bad Talk Оле,милички,дано всичко да е наред в понеделник,че моя е една душичка Praynig

# 47
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Adriana
Ех Хондичке,добре сте си вие у Шотландсконосте си полички и не се разправяте с тъпите "лондончани" Stuck Out Tongue И на втория и-мейл няма отговор и ще взема да грабна бебето и луди щ ги направя #Cussing out Още ме тресе като се сетя. Но мъжа тъка или иначе си е взел един ден #Sniper Мале и като се сетя,че тоя моя умник иска да ходи да гласува...Аха, не мога да я понасям тази сграда. Да пуснат електронно гласуване,пък тогава  #Bad Talk Оле,милички,дано всичко да е наред в понеделник,че моя е една душичка Praynig

Адри,ми дай да им пратим едно колет4е_бомба на тия олигофрени от посолството ви там ( аз на наШте тука отдавна съм им се заканила  Twisted Evil ) та да вземат малко да се стреснат и да им се поразклатят топли4ките стол4ета под дебелите търтейски задници  #Sniper  #2gunfire  #Onfire
Шегата настрана:стискам палци  fingerscrossed

# 48
  • Мнения: 3 394
Мани ги тия бомби Twisted Evil Малко са им. Нещото, на което ме е яд,че досега не съм срещнала бг чиновник, който да си върши работата. Било то в България или в чужбина. Ей това ми е проблема #Puppy dog

# 49
  • Мнения: 3 394
Ле-ле хора, получи се отговор по и-мейла лично от Консула. Иска мъжа ми да му се обади ,за да си уговорят час за прием!!!!
Боже ,НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 50
  • Мнения: 1 497
Видя ли, че е готин?  People Angel Не е добре да прибързваме с пл\енето и оценките.

# 51
  • Мнения: 713
Поздравления за господина консула, че е отговорил. На мен миналата година никой не ми. Да не говорим, че се скъсах от нерви да въртя тел., който познайте........ винаги дава заето. Естествено при този само 1 час на ден #Shocked.
И не може ли като е такъв готин да направи едни вътрешни правила. То пък те са едни трътки там сигурно на тоя и на оня щерки, братовчеди и лелинчовци, та кой ли ще им каже копче.

# 52
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз обаче продължавам да чакам отговор от тукашния консул. т.е. не че чакам наистина, но не съм получила. по-вероятно ми се струва папата да ми драсне някой ред от болницата, от колкото служител от консулството...

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: Adriana
Ле-ле хора, получи се отговор по и-мейла лично от Консула. Иска мъжа ми да му се обади ,за да си уговорят час за прием!!!!
Боже ,НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Браво!!! А дано да се оправите по-бързичко.
Аз за консулът ни в Лондон съм чувала добри отзиви, но от англичанин. Оплаквах му се скоро, че паспортът ми изтича, а и за бебето ще ми трябват документи, ако се прибираме лятото в БГ и той каза директно консулът да съм търсела. Ама на мен никак не ми се вярваше, че консулът ще се занимава специално с личния ми проблем, но май Теди и този мой познат ще излязат прави!!!

# 54
Цитат на: Adriana
Ле-ле хора, получи се отговор по и-мейла лично от Консула. ..
А честито Grinning

# 55
  • Мнения: 3 394
Ох, милички, като се уговорят пак ще пиша, дано да стане без много мотане.

А да оплаках ли ви се,че мъжо изпусна Стелчето Cry Бомбичката направи салто във въздуха и се приземи по пупа. Много плачка, но и аз много поревах. Това стана в понеделник. Ходихме до болницата, понатиснаха я тук и там и казаха да я наблюдаваме. Май нищо и няма, даже стана още по умно Stuck Out Tongue Е, това не значи че трябва постоянно да я изпуска някой. Не ме питайте какво ми беше-видях си живота за 2 секунди. А още по-тъпото беше,че бях на не повече от 40 см от нея и не успях да я хвана #Puppy dog

# 56
  • Мнения: 463
Адриана ,Mногоо съжалявам,4е е паднало беб4ето,не се тревожи те са по издръжливи от нас! Simple Smile

Вижте какво про4етох за Нашето посолство си има нови телефонни номера.

Ние с БГ БЕН научихме това днес и то съвсем случайно. Номерата са влезли в сила на 25.01. В Англия има три български вестника и два независими web сайта. До днес посолството ни не бе сметнало за нужно да уведоми, нито вестници нито сайтове.
Учудени от факти ние им позвънихме, отговора бе -имало им ги на страницата им http://www.bulgarianembassy.org.uk/ влезте сами и ги потърсете, е на мен не ми бе лесно да ги открия. Липсва специално съобщение, шрифта е доста малък.
Интересен е фактът, че това са 087 номера- те имат специални тарифи.
Тоест вече ще си плащаме по скъпо за разговори с посолството ни, а то съответно ще печели от нашите обаждания.
Колко точно ще ви струва може да разберете от вашата телефонна компания, но обикновено е два три пъти по скъпо, от звъненето до нормалните 0207 номера.
Посолството ще печели около 1-2 пенса на минута от тази промяна.

След почти час разговори с тях и с 3 ма различни служителя разбрах,че имали и един обикновен номер който все още работи а той е 02075813144. нарекох този номер тайният номер,понеже той не може да бъде открит на web страницата им .
Увериха ме че този номер ще работи наравно с другите и служителите няма да го пренебрегват заради печелившите номера.

Ако звъните на новите номера от вашият мобилен телефон и той не е О2, дори да имате стотици безплатни минути ще плащате отделно за това обаждане.

Това драги сънародници е историята около мистериозната смяна на телефонните номера, казвам ви я такава каквато я виждам аз, обикновеният българин в кралството.
Риска от казването на тази истина е утре да ми позвънят от посолството и да ми се скарат културно или да ми се разсърдят и ме отбягват за в бъдеще.
Ще трябва да приема каквото и да се случи, не желая да изменям на принципите си и идеята BG HELP-да ви казвам истината каквато е.
посолството току що:

# 57
  • Мнения: 530
Цитат на: Adriana
Ле-ле хора, получи се отговор по и-мейла лично от Консула. Иска мъжа ми да му се обади ,за да си уговорят час за прием!!!!
Боже ,НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Честито, Ади! По-голям повод за празник, трудно се намира Grinning  Grinning  Grinning  Wink
Съжалявам, че бебка е паднала, но си спомням, че и аз много се бях шашнала Анна като се изтърси за пръв път от спалнята ни на пода. Не, че после  свикнах и съм я оставяла да пада, но някак си се претръпва на тези неща. Пък и те бебоците са отскокливи като топки.

Пиши после какво е станало с уговорката с консула, че живо се интерсувам. И ако може мъжът ти да го попита до кога му е мандата, та да знаем, дали ще е същия, когато ни потрябва Wink Късмет!

# 58
  • Мнения: 3 394
Консула се казва Валери Веселинов. Казал е ,че не е необходимо да се ходи отново по посолството за получаване на заверените пълномощни, но те "извършвали услугата-изпращане по пощата" при предоставен самоадресиран плик Twisted Evil Хитро,а! Е ,поне е нещо. Ще ходим в петък в 11.00ч, ако до тогава не полудея отнерви,че мъжа не може да си вземе почивен ден. Баси смотаната self-employed-ска работа #Cussing out

# 59
  • Мнения: 3 394
Консула се казва Валери Веселинов. Казал е ,че не е необходимо да се ходи отново по посолството за получаване на заверените пълномощни, но те "извършвали услугата-изпращане по пощата" при предоставен самоадресиран плик Twisted Evil Хитро,а! Е ,поне е нещо. Ще ходим в петък в 11.00ч, ако до тогава не полудея отнерви,че мъжа не може да си вземе почивен ден. Баси смотаната self-employed-ска работа #Cussing out

# 60
Цитат на: kiki78

Тоест вече ще си плащаме по скъпо за разговори с посолството ни, а то съответно ще печели от нашите обаждания.
...
Twisted Evil Сладури....можеш ли ги забрави.. Imp Ако господин Веселинов бъде на приема на 2.03 в Дънди ще му разкажа на две на три за "доброто" им обслужване Imp  Crossing Arms

# 61
Ади, не се паникьосвай от едно падане Wink Колко още ще я чакат Grinning . То не, че и аз не изпаднах в депресия при първото падане на Симона. Ама с Ели ...нали вече съм "обучена" мама и я давах спокойната Grinning

# 62
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Хондичке, моля те открехни го господина, дано да успее да вземе мерки, защото и моят ред ще идва скоро да се влача до там. Никак не ми се ще заради това, че някои не си вършат работата както трябва, да не мога да се прибера в Родината си лятото. А аз голям престой съм запланувала Wink

# 63
  • Мнения: 530
Хондич, аз предлагам направо да му разпечаташ тази тема и да му дадеш да чете и да си взима бележка. То не знам дали зависи от него кой е назначен там, ама все пак сигурно има някаква роля в 'обучението на персонала' (ако изобщо има такова) и в 'обслужване на клиента' (за което вече съм сигурна, че не съществува като термин в главите на чиновниците посолски). Та какво по-добро от един пряк отзив от самите клиенти (ние в случая). Simple Smile  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 394
Що съм пуснала горното два пъти Shocked Е ще пиша в петък да ви кажа как е минало. Хондичке, само се чудя, дали нарочно не се правят на треснати за това,което е всъщност. Мисля,чее са много наясноо с цялата изнервена обстановка и въпреки това не предпиемат конкретни действия. След като нещо не работи ефикасно, трябва да се намери начин да проработи-ЕЛЕМЕНТАРНО Е! Колко още години ще ни трябват,за да го проумеят, не ми е ясно.  ooooh!

# 65
  • Мнения: 530
Цитат на: Adriana
но те "извършвали услугата-изпращане по пощата" при предоставен самоадресиран плик Twisted Evil Хитро,а! Е ,поне е нещо. Ще ходим в петък в 11.00ч, ако до тогава не полудея отнерви,че мъжа не може да си вземе почивен ден. Баси смотаната self-employed-ска работа #Cussing out


Важното е, че си имате вече час и не трябва да мислиш за висене по опашки и други такива глупости. Колкото до плика, това не е най-лошото, много институции го правят - едно време като ми се налагаше да подавам документи за разни визи и какви ли не други такива, от много посолства го правеха същото, че и по-лошо. Как съм висяла веднъж пред испанското посолство в Лондон от 6 часа сутринта, че и не бях изобщо от първите на опашката (след като паспорта ми го откраднаха по пощите веднъж, реших, че по-добре лично да отида)...абе, ако можеха да премахнат тези институции като цяло, живота щеше да бъде толкова по-хубав Wink  Wink  Wink

# 66
Цитат на: MM
... аз предлагам направо да му разпечаташ тази тема и да му дадеш да чете и да си взима бележка. ...

Това и аз си помислих да направя...Консула спомена, че щяло да има консули и от други държави май, че не знам дали да не разпечатам направо и другата тема за всички посолства дето ги "описахме" Laughing  Laughing .Само май дето и на английски ако имаше време някой да ги преведе, че да ги връчим и на официалните гости Twisted Evil

# 67
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
Цитат на: MM
... аз предлагам направо да му разпечаташ тази тема и да му дадеш да чете и да си взима бележка. ...

Това и аз си помислих да направя...Консула спомена, че щяло да има консули и от други държави май, че не знам дали да не разпечатам направо и другата тема за всички посолства дето ги "описахме" Laughing  Laughing .Само май дето и на английски ако имаше време някой да ги преведе, че да ги връчим и на официалните гости Twisted Evil


Ами ако трябва някои от 'бисерите' ще ги преведем, един вид Case Studies ще им спретнем, да видят, какви абсурди се случват в българските мисии по света. Е, ще кажем и добрите неща де (имаше и такива си спомням, а ето и при Ади нещата се развиват на добре), не бива да сме само негативни.

# 68
  • Мнения: 3 394
Мале не дърпайте дявола за опашката ,че ако мъжо не успее да си уреди петъка, тежко ми-за кво ги писах тия гневни имейли...Оф, сестрици не мога място да си намеря от нерви вече-искам да си ходя...да си почина...да се порадват на бебчето...ама и то с тоя сняг е ужас...но май искам да съм си у дома, че после не знам, ще се връщам ли  на работа ,кво ще правя ...почнах и за това да мисля #Puppy dog

# 69
Laughing  Laughing Хаха. Да ви стръскам още една клюкина. Нашият мил шотландски консул решил да кани и цар Симеон за приема послучай 3-ти Март. Мноооого ми е интересно дали ще дойде Thinking  Grinning

# 70
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Laughing  Laughing Хаха. Да ви стръскам още една клюкина. Нашият мил шотландски консул решил да кани и цар Симеон за приема послучай 3-ти Март. Мноооого ми е интересно дали ще дойде Thinking  Grinning


Вярно ли? Ако е истина да му поръчам да ми донесе готовите паспорти за по-сигурно, че и пощите са си риск. А и някой друг подарък за Стелчето от баба и дядо Twisted Evil

Ще взима да се вдигна до Шотландия да го видя тоя примиер-цар дато мъти Родината вече 4 години

# 71
Цитат на: Adriana
...Ще взима да се вдигна до Шотландия да го видя тоя примиер-цар дато мъти Родината вече 4 години
Ади, то ще трябва и първо да се "подмажиш"на консула ни, защото приема ще е само с покани Twisted Evil  Laughing

# 72
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Цитат на: Adriana
...Ще взима да се вдигна до Шотландия да го видя тоя примиер-цар дато мъти Родината вече 4 години
Ади, то ще трябва и първо да се "подмажиш"на консула ни, защото приема ще е само с покани Twisted Evil  Laughing


Ти ще ме представиш като твое "протеже" и номера ще мине. Пък и ще си облека нещо по.....разголенко Twisted Evil Ама то за един Симеон ли. Днес е имало вот на недоверие към провителството, но не знам какво е станало. Забравих да питап мъжа -той ги следи тия неща. Утре сме в Посолството-мале как ще храня Стела в колата...ужас ,последния път беше ад и тя категорично отказа да яде. Орева всичко-много гадно беше #Puppy dog

# 73
Стискам палци....ама вие сте "връзкари" утрешният ден. Ще папка тя мецанка....като огладнее и засвири тъмито ще видиш как ще папка Grinning

# 74
  • Мнения: 3 394
Оф, пак съм аз-много ми е притеснено с детето и шофирането едновременно. До 15 мин тръгвам. Стискайте палци Grinning

# 75
  • Мнения: 3 394
Така , сега да опиша ВСИЧКО, впечатления, резултати, препятствия....

1. Консула въобще не го видяхме
2. Пред посолството имаше хора, но не чак такава лудница, може би защото отидохме в 11.30ч
3. Звъннах на звънеца, казах че съм с бебе и веднага ми отвориха
4. Охраната знае повече за документите от служителките Twisted Evil
5. Толкова са смотани тия служителки, просто как се излагат с некомпетентността си. Например категорично казаха на мъжа ми да не попълва ЕГН-то на Стела в декларацията за паспорта й, защото в паспорта НЕ СЕ ПИШЕ ЕГН. Е извинявайте, ако това не го знаят ,кажете ми какво знаят въобще. И с едни такива тъпи цъкашти физиономии викат "аааааа не как така ЕГН на бебе в паспорта" Е моля ви се Imp Добре че го сбутах мене да слуша. После му викат "Как така не сте си написали отличителните белези" А мъжа ми като ученик отговаря"Какви отличителни белези, госпожо, тука пише -без око, без ръка, без крак, татуировка, аз нямам такива неща, всичко си е по мен. Няма графа "няма отличителни белези" И онази ми отговаря след 5 мин разглеждане на декларацията " Айде добре" Да ми е жив и здрав съпруга ,че няма отличителен белег и е един такъв НЕотличителен.
След това му викат "След 10дена елате за получаване" , а ние "Как ще идваме, ето даваме ви самоадресиран плик с две марки първа класа да ни ги изпратите вие, консула каза,че извършвате такава услуга..." те "Да,да", но едно двусмислено "да" все едно ако номера минеше...
Абе всички са на възрастта на свекърва ми 60-те ,което няма лошо ,но поне да си разбират от работата и да показват поне някакво минимално добронамерено чувство, все пак имаше доста англичани за визи, ама не-по Бай Тошовски-сопнато и едва ли не ни се карат. Сгълчаха мъжа ми "Вие за първи път ли попълвате дакларации" ,ми да що пък не да е за първи път след 4 ГОДИНИ, ПОЗАБРАВИЛ СЪМ!!! #Sniper

6.Като излязохме от посолството и Краси отиде да докара колата ме заговориха чакащите лели и вуйчовци отвън колко е голяма Стела, къде съм раждала и  дали е български поданик и аз отговарям "да, българчи" с усмивка един ми вика" а така, отрано да се научи да чака по опашки Sick " #2gunfire Е , да ме прощават скъпите сънародници в Кралството, ама толкова понякога си личи злобата тук,че ми идеше да го изям с парцалите заради това ,което изръси. Но си замълчах ,за да не си развалям спокойствието,че щях да шофирам в дъжда с четиримесечно бебе Twisted Evil

Това е ,хора, дано всичко да е наред и да не ми се налага повече да ходя до там!


А да и последно, що не вземат една боя да ударят на приемната,че сме за срам, колко да струва една кутия латекс?

# 76
Видя ли ги и ти какви са "красавици", "куклите", които уж работят в посолството. Не знам ако не бяхте пък говорили с посланика какво ще е отношенитето Imp .Еййййй .....нямат оправия.
А за "външния" вид на приемната се надявах да са го попроменили ама.....явно ....тц. Май само  Money са им в очите

# 77
  • Мнения: 3 394
Мила Хондичке, няма да има оправия никога. Толкова години не се научиха на ЧОВЕШКО ОТНОШЕНИЕ. Никак не е сложно. Хем знаеш какво е тук, всеки ти се усмихва, пита как си-какво толкова има ,за да си изкълчиш езика, да му се не види Imp Но трябва да ги пратят на едномесечен тренировъчен курс в Лондон, с тия безбозни цени и с тия безщрайни часове бачкане, а като ти вземат данъците нищо да не ти остане, за да се научат какво е ! Платихме 52 паунда и ако не дай си Боже стане нещо ще се вдигна и тоя път няма да им се усмихвам ами ще ги направя на нищо. Имаше едно момиче в приемната ,горе долу на моята възраст с 3 месечно бебе и като влетях вътре ,за да преобличам Стела /почти цялото мляко й се изля във вратлето/, на някакъв прогнил диван, ми вика укорително "Ти нямаш ли си количка?" Е не се стърпях "ИМАМ, ДАЖЕ ДВЕ , НО СЪМ С КОЛА Twisted Evil "

# 78
  • Мнения: 713
Ох, много гадно ми става от всичко това и срамно. Сори Ади, айде с това да ви се свърши веднъж завинаги ходенето там.

# 79
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Adriana
После му викат "Как така не сте си написали отличителните белези" А мъжа ми като ученик отговаря"Какви отличителни белези, госпожо, тука пише -без око, без ръка, без крак, татуировка, аз нямам такива неща, всичко си е по мен. Няма графа "няма отличителни белези" И онази ми отговаря след 5 мин разглеждане на декларацията " Айде добре" Да ми е жив и здрав съпруга ,че няма отличителен белег и е един такъв НЕотличителен.

 Simple Smile  Simple Smile  Неzнам да се смее ли човек или да плаче. Rolling Eyes  Как може такива некадърници Crazy  Crazy  да работят в посолствата. Обаче носовете им виреят и стигат до слънцето от "голяма компетентност". Голям срам.

Добре поне, че одисеята ви е свършила zасега.

# 80
Цитат на: Adriana
...Платихме 52 паунда...
Баси Ади, за какво ви ръснаха толкова много Rolling Eyes  Shocked (или това влиза и пътя ви ooooh! )

# 81
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Като мина през нашето консулство и аз ще ви пусна калкулацията каква е Wink
Ние имаме удължаване на паспортите с малкия. И живи здрави за бебчето документ, за да можем да се приберем в БГ лятото. Плюс пълномощни, за издаване на документи в БГ и за извеждане извън страната . Не ми се смята въобще колко време, нерви и пари ще ни коства!

# 82
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Цитат на: Adriana
...Платихме 52 паунда...
Баси Ади, за какво ви ръснаха толкова много Rolling Eyes  Shocked (или това влиза и пътя ви ooooh! )


Хондичке, това са 2 декларации за паспорти и 4 пълномощни /2 за вадене и получаване на паспортите на Стелчето и на мъжа ми и пълномощни ,които си даваме поотделно ,за да можем да пътуваме със Стелчето сами зад граница/ Краси много работи и може да не успее да излезе отпуска толкова много колкото аз искам , а определено искам да се прибера вБг да видят малката и като бебе Stuck Out Tongue

Имаше и скандал, докато бяхме там. Объркали на една документите, а тя вика "сега ще ми възстановите ли парите, които съм платила" ,а те "Сори, парите вече са отчетени" #Cussing out Права си беше!!! Не разбрах какво стана ,че си тръгнахме.

Общи условия

Активация на акаунт