Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

София

мами кажете ми нормално ли е това тегло за 4 месечно бебе.
дъщеричката ми е изцяло на кърма и за последния месец наддаде само 500 грама. Всички бебета около мен са по 6 500 - 7 килограма. Има и такива по осем на тази възраст. Само моята госпожица е с френски размери. Това в нормата ли е? Иначе детето се чувства добре, живо е не плаче от глад, яде на около 3 - 3,5 часа.
Цитирай

София, Дружба 2

Нашата госпожица беше 5.600 на 28 декември. Днес точно става на 4 месеца и не мисля, че е минала 6. Според мен няма какво да се притесняваш, особено ако сте само на кърма.
Цитирай
Чудесно си е. 500 гр. са си добро тегло.Колко кг се роди?
Цитирай

София

Не прави грешката да сравняваш с другите бебета - всяко си е индивидуално. Важно е колко килограма се е родило бебето. От значение е и вие с таткото какви бебета сте били. Друг е въпросът, че 500 грама не са малко за един месец. Ако това ще те успокои - моята принцеса на 4 месеца беше 5 кг.
Пък и щом бебката ти изглежда доволна и е усмихната, значи всичко е ок Smile Но ако следващия месец наддаде малко или въобще, тогава може да се замислиш над това дали му стига папането.
Цитирай

София

Йо на 4 месеца беше 5.500 също изцяло и само на кърма и Слава Богу си е здрава, жизнена, игрива. Не смятам, че има нещо тревожно и при вас.  Peace
Цитирай

Sf

Много си е добре детето на тегло.
Цитирай

Не прави грешката да сравняваш с другите бебета - всяко си е индивидуално. Важно е колко килограма се е родило бебето. От значение е и вие с таткото какви бебета сте били. Друг е въпросът, че 500 грама не са малко за един месец. Ако това ще те успокои - моята принцеса на 4 месеца беше 5 кг.
Пък и щом бебката ти изглежда доволна и е усмихната, значи всичко е ок Smile Но ако следващия месец наддаде малко или въобще, тогава може да се замислиш над това дали му стига папането.
Напълно подкрепям. PeaceДъщеря ми също върви назад с килограмите в сравнение с връстниците си,но пък е толкова жизнена и палава,а и хапва доста добре.В момента е на 1г.3м.и е само 8кг.
Цитирай

София

Щом детето се чувства добре и изглежда доволно, храни се на 3 - 3,5 часа значи кърмата му достига  Peace
Не се притеснявай излишно  Hug
Цитирай

София

Nadia родена е 3 500, изписана 3 150
Това всъщност е другото което ме тревожи - нали на 4 месеца децата трябва да удвоят рожденото си тегло, а моята е мноого далеч от удвояване. С тоя темп на около 6 месеца може и да го удвои - но пак не е сигурно, защото с всеки изминал месец се качва по-малко.

Благодаря Ви все пак - явно ще си върви по-фина - нали е дама  Laughing.
Цитирай

София

Nadia родена е 3 500, изписана 3 150
Това всъщност е другото което ме тревожи - нали на 4 месеца децата трябва да удвоят рожденото си тегло,

Благодаря Ви все пак - явно ще си върви по-фина - нали е дама  Laughing.

На 6м да го удвоят ,а на 1год да го утроят.Така че споко Peace
Цитирай

под голямата лоза

....На 6м да го удвоят ,а на 1год да го утроят.Така че споко Peace

И в това правило има изключения  Peace
venush , съвсем добре си е детенцето. Не бива да го сравняваш с други. Децата се раждат с различно тегло, а и гените си казват думата  Peace
Цитирай

Русе

И дъщеря ми качи само 500гр за четвъртия месец. В момента е 6кг Very Happy
Цитирай

Варна

Моят син за последните 20 дена е наддал само 70гр,тежи 6270гр  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad  Като отидем на консултация,получавам комплекси като гледам връстниците му-еми те са 2 пъти по-дебели от него! Само на кърма е,но почнах да захранвам от 2 дена.Дано има резултат  Praynig Иначе е страшно жизнен,търкаля се,даже се опитва да пълзи  Crazy Не знам вече какво да си мисля  Thinking
Цитирай

Днес претеглиха моя Иван - тежи 5700г
Цитирай

София

LEI,  бебетата се мерят един път месечно, защото наддаването не е равномерно за всеки ден или седмица, така че тези 20 дни не са показателни.
Не разбирам защо се комплексираш - дебело бебе според теб означава ли здраво бебе? Има и други важни неща, освен теглото, които показват как се развива едно дете. А щом е жизнен и енергичен, че чак и се опитва да пълзи, значи няма какво да му се притесняваш на юнака. А, и на въпроса ти какво да си мислиш -  Мисли си, че имаш здраво и хубаво момче!  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора