Някой да знае рецептата за виенски кифли

  • 5 405
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Помогнете ми моля. Търсачката не работи, търсих и на зад в темите, кото че ли имаше наскоро пусната рецепта, но нищо не открих.
Благодаря предварително!

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
.....ами то с тази търсачка ще е постижение да откриеш. #Cussing out Надявам се някой да се включи с рецепта, защото съм съхранила спомен от детството за нещо страхотно вкусно.

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
И аз се включвам в списъка на чакащите Hug
  Еееех, спомени - панаир, виенски кифли с пълнеж от орехи, захар и още нещо... Wink а аз - ученичка!

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да,аз имам. Само не мога да си спомня колко беше течността. Яйца няма във виенските кифли.

Виенски кифли

брашно- 1 кг
сол- 12 гр
мая -30 гр
захар - 60 гр
олио - 60 гр
кр. масло- 40 гр

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
 Джемма, не бяха ли с пълнеж от орехи, захар, канела... newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 4 146
Аз си спомням виенски кифли без пълнеж. Бяха супер мекички и вкусни.
Даже преди 2 години си купих от една пекарна на Дондуков.
И с голямо любопитство ще чакам за рецепта.

# 6
  • Мнения: 50
Аз имам някакъв спомен, че в тестото има краве масло, мисля, че и мляко, захарта е повече от солта, но ми трябват точни пропорции. Ако някой знае да се обади, иначе ще правя експеримент.

# 7
  • Мнения: 77
Виенски кифли
Продукти за 10 броя
Брашно 600 г
Сол 8 г
Мая 18 г
Захар 40 г
Слънчогледово масло 40 г
Краве масло 31 г
Вода 120 г
Тегло на един брой 70 г

Приготвят се като тестото за обикновени кифли с тази разлика, че се приготвят във вид на тънка вита подкова с леко събрани краища. Повърхността им се намазва преди изпичане с попарено брашно. Пекат се на умерена фурна. Предлага се за закуска с чай, кафе, прясно мляко и др.

# 8
  • София
  • Мнения: 722
А какво е попарено брашно?
Мерси предварително за отговора.

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много ми се иска да ги направя, но искам да попитам- това изпитана рецепта ли е? Защото ми се струва че ще се получи много твърдо тесто или греша Embarassed и за попареното брашно питам и аз.

# 10
  • Мнения: 77
Здравейте! Simple Smile
Вчера нямах много време и само пейстнах рецептата. Не съм я изпитала още, защото я копирах преди няколко дни от тук: http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2081.html. Аз също ще я пробвам, а попареното брашно обясняват там как се приготвя, а именно: Брашно се залива с вряла вода и се оставя 20-тина минути да набухне. Става нещо като лепило за тапети.
Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 251
Помогнете ми моля. Търсачката не работи, търсих и на зад в темите, кото че ли имаше наскоро пусната рецепта, но нищо не открих.
Благодаря предварително!
В "Готварската книга" по-горе, няма начин да няма рецепта. Поне аз съм пускала 2 рецепти за "Кроасани" и "Солени кифлички". Предполагам, че ще има и за "Виенски"

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята рецепта е изпитана и е от майстор-хлебар. Завършила съм хлебопроизводство и сме ги правили на практика, но не си спомням колко е водата в рецептата, а съм пропуснала да я напиша в тетрадката си.

Общи условия

Активация на акаунт