бебето плаче много

  • 14 844
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 773
здравейте
бебето ми е на 28 дни и плаче ужасно много. лекарите казват че  е нормално но аз не мисля така.Когато се нахрани  заспива в мен и когато я оставя веднага се разплаква.Не мога да свърша нищо и съм изнервена много. На разходка не мога да изляза защото реве щом е будна. Незнам какво да правя. Ако можете да помогнете с нещо ще съм ви благодарна. В момента пак се дере  Close

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Даваш ли нещо против колики? Еспумизан, Бейбнос, Инфакол... много са!

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Според мен това  е от коликите - сори, обаче не знам лек за това, освен да се изтърпи този период. Има много други теми за колики, потърси ги и може там да намериш някой съвет.

# 3
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
откриии причината за да плаче.бебо не плаче без причина.ако кърмиш,се изцеди да видиш дали имаш достатъчно мляко.може и да са колики.слагай го по коремче върхо теб,това наистина успокоява.може да плаче и защото му е топло или студено.просто открии причината и всичко ще се оправи.а на теб кураж,всичко минава и ще се оправи.

# 4
  • Мнения: 214
Сигурно са колики пробвай с чайчета или капки против колики, макар че на нас нищо не ни помагаше.Можеш да масажираш коремчето по посока на часовниковата стрелка и да го оставяш за малко по-коремче.Успех и повече търпение.

# 5
  • Мнения: 505
з Когато се нахрани  заспива в мен и когато я оставя веднага се разплаква.Не мога да свърша нищо и съм изнервена много. 
Ами не се опитвай да вършиш нищо, гушкай бебето. И нашето бебе често се разплаква като го оставим да спи само.  Аз не мога да  я оставя да се дере.  Бих я гушкала и по цял ден. Колики няма.
Пожелавам ти да се успокоиш и да отделиш цялото си внимание на бебето. Възможно е и от това да има нужда.    newsm51

# 6
  • Мнения: 2 807
И според ме най-вероятно става въпрос за колики.
Не се притеснявай, обикновено до края на 2-3 месец напълно отшумяват...

Можеш да даваш Саб Симплекс, Еспумизан (но не пред всяко хранене, а само 3-4 пъти за 24 часа).
Пробвай също с чай от копър и/или анасон (не повече от 100 мл на ден, разпределено на няколко приема).
Можеш също така да масажираш коремчето, да го сложиш да легне върху теб (корема или крака ти). Чела съм, че действа успокояващо за бебчето и затоплянето на коремчето - с топла кърпа или дори сешоар...

Ако бебето е на кърма е добре да преосмислиш какви храни поемаш - изключваш боб, леща, грах, сини домати, жито, овесено ядки, зеле...
Аз дори белех доматите и чушките...
Прясно мляко до една чаша на ден.
Не се яде също така и люто, пък било то и само лют червен пипер в приготвеното ястие.

Ако е на адаптирано мляко, има такива против колики - Фризовом със сигурност е едно от тях.

Това е, което се сещам засега...
Успех в борбата с коликите!  Hug

# 7
  • Мнения: 999
здравейте
бебето ми е на 28 дни и плаче ужасно много. лекарите казват че  е нормално но аз не мисля така.Когато се нахрани  заспива в мен и когато я оставя веднага се разплаква.Не мога да свърша нищо и съм изнервена много. На разходка не мога да изляза защото реве щом е будна. Незнам какво да правя. Ако можете да помогнете с нещо ще съм ви благодарна. В момента пак се дере  Close
При нас беше абсолютно същата работа. заспиваше ни в ръцете за 20 мин. и щом я слагахме в креватчето рев, или ако имам късмет спеше още 20мин. колкото да изгладя. На вън също не излизахме често поради същата причина, или ако излизахме не трябваше да спираме да движим количката иначе як рев. Sob
При нас беше от коликите, който ни минаха  като стана на 3 месеца. 

# 8
  • Мнения: 941
или е гладна или наакана,а най-вероятно е да има колики,уригвай я,слагай я по корем да спи и непременно дай нещо за коликите

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом с теб( в теб спи), значи се чувства спокойно детето. Дръж я при теб, докато се успокои. Само спокойствие, ще има и дни в които да спи повече, но няма да са скоро. Постепенно ще се научиш да разбираш от какво плаче бебето ти.

# 10
  • Мнения: 4 668
Може да са колики , но може и да е гладна ... виж наистина дали кърмата е достатъчно .

# 11
  • Мнения: 1 425
Може да е гладно бебето. Давай му да суче, когато заплаче, даже ако това е през 20 мин.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
благодаря на всички  newsm51
давахме и всичко което е за колики от днес  сме на Саб Симплекс. аз също си мисля че е от коликите но да е постоянно ...незнам вече. надявам се скоро всичко да се оправи.  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
Може да са колики, а може и да е гладно детето. Четох, че коликите погрешно се тълкуват от бебето като глад и сучат дори да не са гладни. Peace

# 14
  • Мнения: 2 039
Същият беше синът ми,нещо страшно,неспирно,целодневно  Crazy (поне нощем винаги си е спял  Praynig). Мина му чак към средата на 4 месец,от раз !Не че искам да те плаша,ама явно някои бебета просто са такива и нищо не помага,освен огромното търпение на мама  Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт