Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Русе

после ще помоля да изтрият темата, знам, че не е за тук, но съм притеснена и ще питам в Клюкарника, че има най-много хора.

Мъжо ей сега се обади от работа, оказа се, че днес цял ден е бил в една стая с човек, болен от някаква начална пневмония, заразна с висока Т бил.  Shocked
Не го е предупредил.

Та как да продецираме сега като се върне, да му дам ли нещо, лекарство, профилактично -чай,  парацетамол, осцилокнонникум?

Ох откачам, притеснявам се, знам, че е заразно, а малкия тъкмо ми е здрав и ходи на ясла, че аз на работа, и така, кажете нещо?

Никога не съм мислила, че дотакава степен ще бутам масло да пускам подобни теми. Моля за търпение.  Blush
Цитирай

в гората

Ами ако не гледаш новините, на всякъде казаха, че този грип не бива да го лекуваме сами.

Ама дали да му дадеш нещо преди да се е разболял, не виждам нищо лошо...Мое мнение де Peace Hug
Цитирай

Русе

отивам да пусна новини, да видя как е грипната обстановка в страната.
Цитирай

в гората

Зле е Crying or Very sad
Цитирай

София

Виждам, че си се уплашила. Пробвай с осцилококцинум. Нищо няма да му стане на мъжа ти от това лекарство, дори и да не е пипнл грипа. Нали е хомеопатично лекарството.  newsm78
Цитирай

под голямата лоза

Давай оксилококцинум- за всеки случай- няма да навреди, поне  Peace
Цитирай

Много неприятна ситуация. Дано е силен организъм и му се размине!
Аз бих дала оксилококцинум (3 пъти през 12 часа), ударно вит. С - т.е. поне по 1 голяма ампула на ден, допълнително други витамини.
И дано се размине, идва уикенда!
Цитирай

София

От денонощната аптека да си купи Ремантадин.

Два дни някакъв професор дудне по радиото, че за новия грип (той е такъв - много бързо се тъшкаш с висока Т и плевмония) - не помагат антибиотици, а трябва да се приема Ремантадин.

Опаковката е около 5,50. Пие се до 30 дена по 1 таблетка за профилактика на грип и по схема, ако си болен вече. Желателно е да се започне лечение в самото начало на заболяването.

За Ремантадина първо чух от свекървата, която е мед.сестра и каза, че при епидемии го дават профилактично в болниците.
Цитирай

Русе

Много благодаря на всички писали, значи един Осцилоккккк (немога да го кажа нито напиша това  ooooh! ), и Ремантадин, ще видим и него.

Няма да го пускам тая нощ изобщо при нас с детето в стаята, да си разпъва в кухнята и да си спи там, че само това ми липсваше.  Mad Tired
Цитирай

Половин литър хубаво червено вино като за начало, пък утре каквото искаш му давай. Но виното пази от грип по-добре от всички лекарства.
Цитирай

Това с непускането да спи при вас е добре.
Може да му сгрееш малко ракийца, помага.

И малко встрани от темата.
Кой е бейби и защо си е пак в Русе?
Цитирай

Русе

Но виното пази от грип по-добре от всички лекарства.

Това би било добре, че консумираме редовно.

Това с непускането да спи при вас е добре.
Може да му сгрееш малко ракийца, помага.

И малко встрани от темата.
Кой е бейби и защо си е пак в Русе?

Ракийца, ама май не е хубаво алкохол и Осцилллл  Thinking

П.П. Бейб е от форума потребителка, и си е в Русе - тя си е от тук де, ама живее в Чужбина, та си дойде, нещо такова исках да кажа.  Crazy
Цитирай

sofia

Малко не е за тук, за което сори.

Верги прати поздрави на Бейби, че не мога да я засеча.

Дано му се размине на мъж ти, аз в момента съм зле, бухам като магарица.
Сега се намирам от втория етап на грипа.
Цитирай

Русе

Зле е Crying or Very sad

Какво ще правим, ще даваме ли витамини, нещо профилактично?  Crying or Very sad

Сега се намирам от втория етап на грипа.

Дай още инфо.

П.П. Ще пратя поздрави, ама играе някакви игри в нета, не ми обръща внимание и ме дразни.  Mad
Цитирай

sofia

Първия етап беше следния: цялото тяло ме болеше, нямах Т освен 36,8 но то не се брой за висока, главата ме болеше, абе изобщо отпаднала. Лошото беше, че си направих самолечение, то се състоеше в следното: 4 хапченца вит С,1 антистенокарди, парацетамол, Нурофен стоп колд, Виброцил и смучех Хексоралетен за гърлото.
Обашч явно секрета от носа е слезнал към дробовете (но това след една седмица от моето лечение).
Сега съм на сироп за кашлица Синекод, витамини и антибиотик Фромелид Уно за инфекция на горните дихателни пътища и яко чай и течности.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора