Какви са пак тези приказки на топлофикация за бомбастични сметки?

  • 2 102
  • 44
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Получихте ли вашите сметки? Ние още не сме, но след днешния репортаж още отсега се замислям дали да не си спрем парното. Не стига че ни окрадоха предишните шефове и не се чува нищо за връщане на пари ами и при това топло време ако имаме да плащаме стотици левове парно ми се струва че и новите шефове ни крадат докато ни гледат в очите.

# 1
  • Мнения: 2 353
  Не успях да хвана новините. Какво е станало?

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами някаква от фирма за топлинно счетоводство разправяше че цените се били вдигнали но не сме ги усетили по-рано защото било топло и сега ще ги усетим. Твърдеше че няма грешка в цените. Обаче един приятел е получил сметка 120 лв а живее сам и по цял ден е на работа така че парно почти не пуска.

# 3
  • Мнения: 101
Вальо Топлото се завърна Sad или има достоен заместник.И аз се притеснявам,още не са ни дошли сметките.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сутринта слушах по БТВ някакъв тъпанар от асоциацията на фирмите за топлинно счетоводство. Така режеше и обясняваше как нищо конкретно не може да отговори за големите сметки и колко са прави да ни взимат парите без да вършат каквото и да било че побеснях. Мисля още днес да подхвана първо Нелбо да ги питам защо не дойдоха в края на декември да ни отчетат топломерите и защо като плащаме 6 лв на уред годишна такса досега не е дошъл нито веднъж техник давиди дали са изправни.
После смятам и с топлото да се разправям.

# 5
  • Мнения: 2 818
Нашата сметка за миналия месец е саааамоооо 265лв, от което ми идва направо да ги съдя. Имам чувството, че си ги измислят тия сметки според това,колко пари им трябват, а не колко си изразходвал  #Cussing out
И май ще имаме развод с тях. Какво се плаща, ако не искаш да си техен клиент? И може ли да спреш парното, но не и топлата вода? Намерих информация само, че трябва да ги уведомиш един месец предварително... Процент от общото потребление ли се плаща? Ние сме на последен етаж, това дали има значение?

# 6
  • Мнения: 2 700
Мисля още днес да подхвана първо Нелбо ......

Онзи ден бях пуснала в Клюкарника тема точно за Нелбо. И да са ти били дошли, пак нямаше да си получиш реалната сметка, защото поради "техническа  грешка" (цитирам) сметките за декември не са на база отчет, а на база предходна година. Съветват (цитирам) да си платим сметките, а във февруарските фактури щели да направят изравняване.
А за жалби, ако имаш свободно време да ходиш по институции, ще ти пусна адресите, до коит трябва да пишеш. НО, както ме информираха от Федерация на потребителите, трябва да се занесат лично (в 21 век), за да им се даде входящ номер.

P.S. Сметка на неотопляем апартамент 55 кв. за декември 249,99 лв.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А за жалби, ако имаш свободно време да ходиш по институции, ще ти пусна адресите, до коит трябва да пишеш. НО, както ме информираха от Федерация на потребителите, трябва да се занесат лично (в 21 век), за да им се даде входящ номер.

P.S. Сметка на неотопляем апартамент 55 кв. за декември 249,99 лв.


Имам и времето и желанието. Казвай къде да ходя? Отивам на място и на място ще пиша жалби и ще вдигам скандали.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 768
Получих си сметката за декември месец- 250лв. Ползвам парно в 3 стаи на 3 степен. В сравнение- миналата година бях с парно в 3 стаи,но на 6 степен и имах 110лв. Обяснението беше, че съм имала някаква изготвена от тях самите база, на основата на потреблението ми миналата година. Ако искам, да си намаля базата, трябжа да представя подписите на всички съседи. Тия са луди!  #2gunfire

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
днес си полу4их нашата Close

320 лв. за 85 кв./м апартамент.При миналогодишни около 150 лв. Wink
4 работещи радиатора .

тия ве4е прекалиха CloseЩе им платя 4ак лятото като си видя изравнителните Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 7 768
И аз обмислях този вариант, но чух, че имали огромни лихви, ако платиш накрая.  Rolling Eyes Някои дали знае, нещо повече?

# 11
  • Мнения: 2 891
Нашата сметка за миналия месец е саааамоооо 265лв, от което ми идва направо да ги съдя. Имам чувството, че си ги измислят тия сметки според това,колко пари им трябват, а не колко си изразходвал  #Cussing out
И май ще имаме развод с тях. Какво се плаща, ако не искаш да си техен клиент? И може ли да спреш парното, но не и топлата вода? Намерих информация само, че трябва да ги уведомиш един месец предварително... Процент от общото потребление ли се плаща? Ние сме на последен етаж, това дали има значение?
Ние сме под наем, парното ни е спряно, а топла вода имаме. Радиаторите не са откачени, просто сме ги информирали, че няма да го ползваме. Вярно е, че трябва да подадеш декларация. Остава задължението да плащаш за проверката на топломерите и да допускаш фирмата да направи изравняване или в този случай, да удостовери, че потреблението ти е нула. Ако решиш, можеш да отвъртиш кранчетата и на същото това изравняване да платиш изразходването на куп. На края на всеки отоплителен сезон, на бележките на топлофикация, на които са предоставени данните за изравняването има отрязък, който когато попълниш ги известяваш за решението си. Пускат се в кутии в касите на Топлофкация.
Надявам се, че ти бях полезна  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 700
Имам и времето и желанието. Казвай къде да ходя? Отивам на място и на място ще пиша жалби и ще вдигам скандали.

Сори, но сега се включвам. Ето адресите:
ТОПЛОФИКАЦИЯ СОФИЯ
Ул. “Ястребец” № 23

НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ
жк. Изгрев
ул. Тинтява № 15-17

МИНИСТРЕСТВО НА ИКОНОМИКАТА
И ЕНЕРГЕТИКАТА
Ул. “Триадица” № 8

ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ЗА ЕНЕРГИЙНО
И ВОДНО РЕГУЛИРАНЕ
Бул. “Дондуков” № 8-10

# 13
  • Мнения: 5 370
Моята стратегия е ясна - плащам когато и по колкото мога.
Да си гледат работата, да не кажа по-тежка дума какво ДА ГО.
Въобще не виждам за какво толкова се притеснявате?
НЕ сме се хванали-не сме ги осъдили.
Ако някой успее от тях да ми разясни КАК ТОЧНО си формират сметките-ще го сложа губернатор на Калифорния.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако някой успее от тях да ми разясни КАК ТОЧНО си формират сметките-ще го сложа губернатор на Калифорния.

Не можеш! Бате АРни е непобедим. По-добре сложи го на Мейн, че там поне зима има и парно трябва да е арно  Mr. Green

За протокола - нямаме парно, че е нова жилищна сграда и май няма да сключваме дом съвета договор с Топлокожодерия Simple Smile Декември - ток - 3 радиатора и бойлер - 140 лв.

Общи условия

Активация на акаунт