размери на бебето в 37-та седмица

  • 9 780
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, мами:)Аз  съм в 37-та седмица, а бебето е с нормални размери на главичката и 2.700гр. От няколко дни съм с 2см разкритие, безполезнени контракции и почти изгладена шийка на матката. Лекарката каза, че може да родя всеки момент, но заради малкото килограмчета на бебето било добре да пия магнезий, за да се задържи бебето поне още две седмици. Чудя се дали да я послушам. Все пак съм в девети месец, а и се страхувам да не стане така, че да пренося после. Щом всичко друго е нормално, проблем ли са тези грамове- малко ли са, много ли са, достатъчно ли са?Изписа ми да го пия три пъти на ден по едно. Проблема, че лекарката,която ми водеше консултацията до началото на деветия месец ми каза, че ще родя скоро и бебето отговаряло за размерите на бебе една седмица напред и било около трите килограма. Тъй като ще раждам в частна клиника, занесох докумените си там да ме следят докато родя и новата лекарката ми каза, че ще родя скоро, но ако пия магнезии може бебето да се задържи до края. Колко мнения да искам още:( Иска ми се да оставя природата да реши кога да почне раждането, а от друга страна се страхувам да не направя грешка. А пък не ми се ще от този магнезии да взема да пренося. Много труден избор.

# 1
  • Мнения: 239
не съм имала подобен проблем , аз ги раждам голями над 4 кг. , но на моя приятелка момиченцето се роди 2и300 кг. в 9месец. и нямаше никакъв проблем , а сега ако я видиш каква е яка дама (жива и здрава да е )

# 2
  • Мнения: 2 818
Видеозона дава отклонения от +- 300гр. Аз лично бих заложила на природата да реши кога да се появи малкото човече. Вместо магнезий  просто бих почивала повече. Но това е мое мнение! Послушай вътрешното си усещане за нещата Peace Hug И леко раждане ти желая  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Видеозона дава отклонения от +- 300гр. Аз лично бих заложила на природата да реши кога да се появи малкото човече. Вместо магнезий  просто бих почивала повече. Но това е мое мнение! Послушай вътрешното си усещане за нещата Peace Hug И леко раждане ти желая  Simple Smile

Напълно подкрепям това мнение

# 4
  • Мнения: 5 362
Видеозона дава отклонения от +- 300гр. Аз лично бих заложила на природата да реши кога да се появи малкото човече. Вместо магнезий  просто бих почивала повече. Но това е мое мнение! Послушай вътрешното си усещане за нещата Peace Hug И леко раждане ти желая  Simple Smile

Напълно подкрепям това мнение
И аз Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами понеже видеозона дава отклонение,а може и повече от 300гр да даде,предполагам,че те съветват за това да пиеш магнезий,защото аке се роди под 2.500 сигурно ще го сложат в кувиоз.Не мисля,че е проблем да го пиеш,ако аз не го бях пила сигурно нямаше да износя Ина,почнах го от втория месец и го пих до началото на деветия.Спрях магнезия и след по-малко от 48 часа почнах да раждам,това се случи 20 дена преди термина ми и определено не преносих.Така че ако доктора те съветва,според мен е по-добре да го пиеш!

# 6
  • Мнения: 2 019
Ами понеже видеозона дава отклонение,а може и повече от 300гр да даде,предполагам,че те съветват за това да пиеш магнезий,защото аке се роди под 2.500 сигурно ще го сложат в кувиоз.Не мисля,че е проблем да го пиеш,ако аз не го бях пила сигурно нямаше да износя Ина,почнах го от втория месец и го пих до началото на деветия.Спрях магнезия и след по-малко от 48 часа почнах да раждам,това се случи 20 дена преди термина ми и определено не преносих.Така че ако доктора те съветва,според мен е по-добре да го пиеш!
Peace

# 7
Здравей! Аз също съм в 37 г.с. Лекарката каза, че бебето е около 3 кг. и това не било едър плод. Аз съм на магне Б 6 от 6 месец заради контракции. Лекарката каза, че ще го пия докато родя. Всеки си има лично мнение, но аз смятам, че колкото повече се роди бебето, толкова по- добре. Щом ти е казала да пиеш магнезии, аз лично бих я послушала. Ще си поносиш бебето още малко и ще наддаде още повечко. Но пак ти казвам това си е мое мнение, ти се консултирай с още някой лекар и си прецени сама. Желая ти леко и безпроблемно раждане и едно живо и здраво бебенце!

# 8
мила не се шашкай толкова природата си знае работата аз родих в 37сед. и бебка беше2900 всичко си беше наред аз не бих я задържала вътре щом иско да излиза значи му е дошло времето   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт