КУБА

  • 13 892
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
На мене друго ми казаха, но като се върна ще ти кажа Монда!Защото Куба си е Куба, а без Кастро няма да е същото!Дано ни изчака/то  не ,че ще ходим при него, но.../ Simple Smile

# 16
  • Мнения: 13 512
Наши приятели ходиха преди около 2 месеца, и не бяха много доволни. Туристите не можело да излизат извън зоните на хотелите си самостоятелно (заради престъпността???!! newsm78), като цяло положението било доста зле откъм стоки и зареждане на магазини. Иначе в хотелите обслужването било много добро. Thinking
А по курортите било нещо като на Дюни - определена зона на плажа, където можеш да бъдеш.
Ето това ме притеснява.Точно този вид туризъм аз не обичам, затова много искам да знам дали има такива ограничения.

# 17
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
И аз не го обичам този туризъм, но се надяваме да не е така!!!1 Бяха ни казали същото и за Бразилия, ама ние си обикаляхме като луди навсякъде из Рио!Е , навсякъде има рискове ,но който го е "страх от мечки, не ходи в гората"!Пътешествието е сладка болест,от която трудно оздравяваш! Нещо като наркомания!!! Колкото повече виждаш и обикаляш, толкова повече ти се иска..... Joy

# 18
  • Мнения: 22 771
ами мисля, че най-добрия вариант е няколко дни във Варадеро (примерно 4) и 3 в хавана:))
Taka naprawihme i nie

# 19
  • Мнения: 22 771
Наши приятели ходиха преди около 2 месеца, и не бяха много доволни. Туристите не можело да излизат извън зоните на хотелите си самостоятелно (заради престъпността???!! newsm78), като цяло положението било доста зле откъм стоки и зареждане на магазини. Иначе в хотелите обслужването било много добро. Thinking
А по курортите било нещо като на Дюни - определена зона на плажа, където можеш да бъдеш.
Ето това ме притеснява.Точно този вид туризъм аз не обичам, затова много искам да знам дали има такива ограничения.
Била съм там 2002г,но ограничения от никакъв тип не сме имали.Ходихме където си искаме и прекарахме страхотно.Жалко,че нямам снимки в този компютър.А откъм зареждането-ами какво да очакваме,там хората пазаруват все още с купони най-нужните стоки,За какъв избор да говорим.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Наши приятели ходиха преди около 2 месеца, и не бяха много доволни. Туристите не можело да излизат извън зоните на хотелите си самостоятелно (заради престъпността???!! newsm78), като цяло положението било доста зле откъм стоки и зареждане на магазини. Иначе в хотелите обслужването било много добро. Thinking
А по курортите било нещо като на Дюни - определена зона на плажа, където можеш да бъдеш.
Ето това ме притеснява.Точно този вид туризъм аз не обичам, затова много искам да знам дали има такива ограничения.
Монда, понеже виждам, че имаш не просто туристически интерес към Куба, виж нещата на Диана Иванова във вестник капитал от 2006 година,мисля, отварят съвсем различен поглед ....

# 21
  • Мнения: 705
Защото Куба си е Куба, а без Кастро няма да е същото!Дано ни изчака/то  не ,че ще ходим при него, но.../ Simple Smile

точно поради тази причина и ние с едни приятели си мислехме, че в куба трябва да се ходи сега, защото след година две всичко ще е коренно променено. 

# 22
  • Мнения: 13 512
точно поради тази причина и ние с едни приятели си мислехме, че в куба трябва да се ходи сега, защото след година две всичко ще е коренно променено. 
Ами да започвам със записването на варненската агитка.на момента се сещам за 3 двойки, които чакат на полусъединител  Laughing

# 23
  • Мнения: 705
точно поради тази причина и ние с едни приятели си мислехме, че в куба трябва да се ходи сега, защото след година две всичко ще е коренно променено. 
Ами да започвам със записването на варненската агитка.на момента се сещам за 3 двойки, които чакат на полусъединител  Laughing

мисля да пропуснем ураганите тази година  newsm78. съвсем сериозно - една януарска КУБА 2008 ми се струва страхотна идея.  Hug

# 24
  • Мнения: 13 512
Остава ни да се молим за здравето на Фидел само:-)

# 25
# 26
  • Мнения: 318
Ох, момичета, сега виждам темата, не мога да се въздържа да не се включа. Куба ми е голямата любов, за трета година ходим там и вече мислим как да пуснем някой корен там, като си отиде Кастро. Върнахме се от там миналия петък. От хотелите сме много доволни, обслужването е прекрасно. Обаче извън хотелите бедността е неописуема. Но на нас просто не ни стискаше да излизаме извън туристическите комплекси, каквото видяхме, беше от автобуса . Обаче едно семейство, с което се сприятелихме, ходиха сами до Санта Клара с такси и не са имали проблеми. В Куба се препоръчва придвижване с такси, като цената се уговаря предварително. А иначе е най-изгодно да се ходи в all inclusive, иначе излиза страшо скъпо.
Престъпност има, особено в Хавана, така съм чувала.

От хотелите сме доволни много, бяхме в Мелия, а миналата година в Иберостар , и той беше много добър.

Ето и един сайт, на който туристите публикуват мнения и снимки от хотелите, където са ходили, на нас ни помогна доста в избора.

www.tripadvisor.com

Иначе другия януари живот и здраве пак сме там

# 27
  • Мнения: 1 959
Може ли и яз да се включа към вашата тема.В Куба бяхме преди 2год ол инклузив.Хотела беше във Варадейро от където ни организираха най-различни занимания/те се плащаха отделно/В Хавана бяхме петък и събота хубав град с много история и много места за гледане.Посетихме и бар "Тропикана"С престъпност не сме се зблъсквали но не сме и оставали сами.Името на хотела във Варадейро е Иберостар Бела Коста
Ето и малко снимки където може да видите и хотела ичетерите ресторанта.
http://images.google.co.uk/images?hl=en&sa=N&resnum=0&am … =UTF-8&tab=wi
В Куба бяхме края на юни и началото на юли/1 седм/жестока горещина.

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 21:41 от aniji

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Момичета, живот и здраве, утре трябва да си вземем визите и след 10дена ще носим много здраве на Фидел, ако е речено....Ще видим как е.... newsm78

# 29
  • Мнения: 22 771
Момичета, живот и здраве, утре трябва да си вземем визите и след 10дена ще носим много здраве на Фидел, ако е речено....Ще видим как е.... newsm78
Трябва т ли визи за българи?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт