Голямо новородено=задължително дохранване от начало?

  • 1 444
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,мами,
отдавна ме гложди един въпрос. Чувам от няколко майки,че от самото начало се е наложило да дохранват,че бебето им било по-голямо и в началото не им е достигало кърмата. Има ли такава зависимост и каква е тя /в килограми ?!/ или това отново е начин да ги накарат да започнат с адапт млека /както често се случва/?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма такава зависимост. Ако на бебето му е нужно повече мляко, то ще суче по-често и ще се произведе повече. Ако тази логика беше вярна, майките на близнаци нямаше да имат никакъв шанс да кърмят 2 бебета - а те се справят отлично, стига да няма сериозни пречки (недоносеност, дълго в кувьоз и т.н.).

# 2
  • Мнения: 1 947
   Няма зависимост, някой ги е излъгал. Simple Smile

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Поредната "истина" #2gunfire.....Единият ми син се роди 4,200, а другият 3,700 , не съм дохранвала и качваха по  почти 2 кила първия месец

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Поредната лекарска измишльотина...
Няма смисъл да обясняваме защо, Хедра го е казала...
Нашето синче се роди 4,500 кг... Без грам дохранване трите първи месеца качваше по около 1,200...
Сега на 3 месеца и половина е над 8 кг и е по-дълъг от 66 см...
Едно типично недохранено дете...!!!
smile3535

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
хе-хе и аз се присъединявам... Момчо се роди 4 900 и не съм дохранвала... и до почти 7 месеца беше изключително само на кърма...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз ще подкрепя писаното до тук. Емо се роди 5,180кг. 5 дни изкара в кувьоз на венозно хранене, а след това е само на кърма. Не съм давала АМ и все още го кърмя по Н пъти на денонощие. Ако беше вярно едва ли щеше на 9м. да е 13,5кг.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
   Аз също още от началото слушам само това от моята педиатърка, че след като са две трябва да се дохранват. Само първия месец още наплашена се излъгах да им дам малко АМ, но основно го правех и изхвърлях. Така че когато се оказа че за месец двете са изяли или съм направила и изхвърлила общо половин кутия АМ и са си наддали добре, спрях изобщо да се притеснявам и повече не съм давала АМ.
   Засега сме си изцяло на кърма и въпреки че са си дребнички се развиват добре и просто ще са финни като мама  Embarassed
   

# 8
  • Мнения: 313
Е каква е тази зависимост newsm78 Ами ако на козата, кобилата, кравата или т.н. им се роди едро отроче- освен да почукат на вратата за едно шише АМ не виждам какво друго им остава Joy

# 9
  • Мнения: 1 735
Е каква е тази зависимост newsm78 Ами ако на козата, кобилата, кравата или т.н. им се роди едро отроче- освен да почукат на вратата за едно шише АМ не виждам какво друго им остава Joy
tooth smile3532 smile3555
Yanaa1977 ,не се вързвай на педиатърски измишльотини.   bouquet
А и нали трябва бизнесът с АМ да върви! Все пак БГ е един много добър пазар за АМ.  Wink

# 10
  • Мнения: 3 447
Няма такова нещо  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 423
няма такова нещо-моя син се роди 4 110-изцяло кърмен е,никога не съм давала добавка и си наддава парфектно Peace

# 12
  • Мнения: 753
Явно моите познати се оправдават за това, че не кърмят...Е,те не ми дължат обяснение, техен избор си е. Или пък прекалено вярват на педиатрите  Thinking
Но пък съгласете се, често го чуваме като обяснение....
Благодаря ви много. Така ще мога да насърча някоя приятелка и аз да си знам за второ бебче /живот и здраве/. Hug

# 13
  • Мнения: 5 178
Измама!!! нали точно в началото се внимава да не им разшириш стомахчето.. аз предлагам ако е над 4 кила да му се прави по 100 мл АМ #2gunfire #Cussing out

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Явно моите познати се оправдават за това, че не кърмят...

Поредното потвърждение на старата максима, че...
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание...

Общи условия

Активация на акаунт