Вижте новата идея на Просветния министър!

  • 1 257
  • 24
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 740
"Който не слуша в час, мете двора" според мен е чудесна мярка.

Лотарията ми се вижда безумно начинание.
Да я въведат и след 7 клас, и при кандидатстване в университет. Какво ще се мъчим да си подготвяме децата, ама-ха!

# 2
  • Мнения: 1 470
   Миналата година във предучилищната,направиха среща със психоложка,която разяснявяше точно проблема с елитните училища,от преди 15 години са започнали да създават входно ниво/изпит,за подобни училища,който е трябвало да бъде легален/защото сега тези испити не били законни/и който е трябвало да бъде създаден от експерти-психолози,педагози и преподаватели...Но както всичко друго и това е било спряно!Не могат всички училища да са елитни,естественно е...Но да играем на рулетка?!И наистина ще стане така че елитът да е изкуственно подържан,учениците макар и груби и арогантни,да бъдат поощрявани с високи оценки/без нужните знания/и в никакъв случай да не се гонят от училището,за да не загуби името си...Тогава къде наистина ще отиде уважението към учителя и институциите?!Как ще може един преподавател да преподава,за наистина умните деца,ако останалите пречат?!И тогава на какво ще се базира елита на училището?!

# 3
  • Мнения: 370
Като няма достъп за всички, защо да не е лотария?!
След 7 клас и за университета се полагат изпити.
По-добре с лотария за 1 клас, отколкото с изпити, с връзки и подкупи. Много от родителите се отказват пред трудността с подаването на документите и с идеята, че приемането няма да е справедливо.
За съжаление няма да въведат лотария, но на мен ми харесва просветния министър.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
  Добре де,ами ако по този лотариен принцип се окаже,че детето ми не е прието в нито едно от близките до нас училища,какво правим... newsm78?Ще трябва всяка сутрина да го водя на майната си ли?

# 5
  • Мнения: 3 479
И кой моля ще гарантира прозрачността на лотарията? newsm78
Може би родителите ще трябва да записват имената на всички приети деца в дадено училище и на 15 септември да ходят да проверяват по списък дали има несъответствия между изтеглените с лотария и записаните. Това е тъпо!!!

# 6
  • Мнения: 7 362
Като няма достъп за всички, защо да не е лотария?!
След 7 клас и за университета се полагат изпити.
По-добре с лотария за 1 клас, отколкото с изпити, с връзки и подкупи. Много от родителите се отказват пред трудността с подаването на документите и с идеята, че приемането няма да е справедливо.
За съжаление няма да въведат лотария, но на мен ми харесва просветния министър.
 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy Ама ,вие, сериозно ли се връзвате на празни приказки.ОООООООООООО,свещена простота!!!!Да не си мислите,че лотарията ще бъде истинска и че въобще съществува такава в нашата измислена и абсурдна държава.То ,лотария за балъците,а за тези с предимствата и подкупите,реда си е съвсем друг.Видяхме ги :Пишат,пишат по вестници,дебати по телевизии и всякакви медии докато си уредят децата и хоп-па всичко е ОК и будната журналистическа съвест сладичко заспива детенцето е там ,където мама иска.Успяла е търсейки "истината" да се докопа до някой властимеющ,който да звънне на поредната директорка и хайде то едно детенце + или - все тая.Пък вие си чакайте на опашки и на лотарии. Mr. Green Mr. Green Mr. Green hahaha Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 19
Какво означава според вас елитно училище? Според моя скромен опит с две деца и обикаляне насам-натам по разни у-ща се убедих, че в клас с 27 ученици е невъзможно да получиш нещо елитно, освен ако мама не е на ежедневно разположение.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 14:36 от 6erly

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 919
За 1-4 клас е важно даскала да е "елитен", пък може и в кварталното у-ще. Не че за по-грните класове не е важно, ама там е основата.

И не е нормално един първолак да седи закотвен над учебниците по цял ден.....цялостната концепция за училището куца...

# 9
  • Мнения: 370
То "елитно" май заприлича на "снобско"...

# 10
  • София
  • Мнения: 8 930
Извинете ме за "глупавия" въпрос, но кои са елитните училища в София. И как ще ме накарат примерно ако живея в Младост да си водя детето в Люлин. #Crazy

# 11
  • Мнения: 656
И кой моля ще гарантира прозрачността на лотарията? newsm78
Може би родителите ще трябва да записват имената на всички приети деца в дадено училище и на 15 септември да ходят да проверяват по списък дали има несъответствия между изтеглените с лотария и записаните. Това е тъпо!!!

Този, който сега гарантира, че в Горна Баня влизат надарени деца Mr. Green

# 12
  • Мнения: 275
и  по какво моля разбирате , че едно училище е елитно и кой"даскал" е елитен, та да се изтрепем там да си запишем децата. И друг път това съм питала, по какви критерии се определя това, защото на мен ми се струва, че е по приказки на хората, да ама от последните теми , които посетих установих, че мненията са мнооооооого различни, на един едно му харесва на друг  друго и на кого на преценката за елитност да се доверя?

# 13
  • Мнения: 2 792
   Идеята за лотария е голяма глупост, както и идеята за труда, като наказателно-превъзпитателна мярка.

# 14
  • Мнения: 3 740
Според мен не е наказателно-превъзпитателна, а алтернативна. Не е задължително да си в час, ако не ти е интересно. Но е задължително да и зает с нещо полезно. И в тази възраст - под наблюдение. Защото другият вариант е съседната на училището кръчма, в която учениците убиват скуката си от часовете, а учителите не смеят да им напишат неизвинени отсъствия, за да не ги прогонят и да си загубят бройките.

Общи условия

Активация на акаунт