За първото пюренце

  • 1 381
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 220
Здравейте,
Александър е на 4 месеца  и мисля да го захранвам вече по малко с пюре. Педиатърката ми обаче каз ада го захраня с пюре от  ябълка и морков, което ме обърка защото четох че задължително се дава в началото един плод или зеленчук и постепенно се въвежда нов. Моля ви кажете ми как да подходя.

# 1
  • Мнения: 887
Права си,че се започва  с въвеждането на храните една по една,за да можеш да следиш за евентуални алергични реакции. Аз лично започнах първо само с ябълка,след това постепенно въведох и морков. Peace

# 2
  • Мнения: 638
teletabis2,аз захраних Митко с плодово пюре от тиква и ябълка на Хипп,не съм имала проблеми,в на4алото дадох 3 лъжи4ки и постепенно увели4их.
4ела съм 4е ябълката добре се приема от бебоците,а тиквата предпо4етох,за6тото разхлабва.Давах на бебо4ко и ябълка с морков и мн.го хареса,запо4на да си бърбори на бебе6ки и без малко да ме опръска  Laughing
Води се от май4инската си интуиция,ако иска6 за да си по спокойна дай само ябълката ако запо4ва6 с плод или само моркова ако дава6 зелен4ук!
Дано да съм помогнала!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Писах, писах и се затри  Twisted Evil

Сега на кратко:
Права си, че се захранва само с един плод/зеленчук. По-добре със зеленчук - картоф, морков (после и тиква).
Друг вариант е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от АМ, което пие бебето.
Успех в захранването   bouquet Grinning
 

# 4
  • Мнения: 649
захранва се поотделно... аз захраних с морков на Хип, после картоф.... намаме проблеми с яденето, яде с удоволствие всички видове зеленчуци... е, и плодовете повечето ги яде вече...

# 5
  • Мнения: 5 362
Права си, че се захранва само с един плод/зеленчук. По-добре със зеленчук - картоф, морков (после и тиква).
Друг вариант е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от АМ, което пие бебето.
Успех в захранването   bouquet Grinning
 
Peace

# 6
  • Мнения: 3 499
Да, започваш с 1 плод ИЛИ зеленчук.Аз лично захраних със зеленчуково пюре като започнах с картоф.

# 7
  • Мнения: 729
да-най-добре започни с един плод или зеленчук.Аз дадох най-напред сок от ябълка а от пюретата-морков.В началото започнах с 2 лъжички и всеки ден с по 1-2 по-вече.Успех.

# 8
  • София
  • Мнения: 663
Права си, че се захранва само с един плод/зеленчук. По-добре със зеленчук - картоф, морков (после и тиква).
Друг вариант е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от АМ, което пие бебето.
Успех в захранването   bouquet Grinning
 
Peace

# 9
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз започнах с ранни моркови на Хип!

# 10
  • Мнения: 220
Благодаря ви момичета за отговорите.
Аз в крайна сметка започнах с ябълка на ХИП.
Искам да ви питам отвореното бурканче от пюренцето колко време може да се ползва след отварянето му?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Мисля до 48 часа след отварянето. Да се държи в хладилника.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Мисля до 48 часа след отварянето. Да се държи в хладилника.
Peace

# 13
  • Мнения: 508
Извинете, че ще използвам темата, но искам да попитам, с какво количество пюре стартирате?

# 14
  • Мнения: 1 186
Когато беше времето да започвам да захранвам бебека си купих готово пюре на АМ-АМ-"Ябълка и картоф" и първото и опитване на такава храна беше от него Peace
Първо се дава 1 чаена лъжичка и така постепенно увеличаваш количеството докато достигне една порция пюре Peace

# 15
  • Мнения: 649
Извинете, че ще използвам темата, но искам да попитам, с какво количество пюре стартирате?

започваш с 1 чаена лъжичка, постепенно повече, ако бебчето го приема.... не го насилвай, ако плюе или отказва лъжицата.... опитай след няколко дни (седмица) отново...
ако е плодово не замества ядене, ако е зеленчуково (с АМ вътре) може да увеличиш количеството, докато заместиш напр. обедното ядене

# 16
  • София
  • Мнения: 15 198
Искам да ви питам отвореното бурканче от пюренцето колко време може да се ползва след отварянето му?

Само ще добавя-за да съхраняваш пюрето след отварянето, на бебето не трябва да си давала директно от бурканчето. Т.е. отсипваш в отделен съд колкото ще изяде и даваш от него. Останалото количество се съхранява в хладилника.

# 17
  • Мнения: 4 621
Започва се с един плод (или зеленчук), като се дава първо по 1 -2 лъжички и постепенно се увеличава количеството. На етикета пише колко часа може да се съхранява в хладилник, но не трябва да даваш диртектно от бурканчето Peace

# 18
  • Мнения: 1 053
Момичета и аз да Ви попитам,ние опитахме почти от всички плодови пюрета/но така и не изяжда цяло,максимум 60 грама/,сега ядем зеленчукови -започнах с морков,та въпроса ми е колко дни трябва да давам зеленчуково пюре и от един вид ли да бъде,за да заместя хранене newsm78

# 19
  • Мнения: 649
Момичета и аз да Ви попитам,ние опитахме почти от всички плодови пюрета/но така и не изяжда цяло,максимум 60 грама/,сега ядем зеленчукови -започнах с морков,та въпроса ми е колко дни трябва да давам зеленчуково пюре и от един вид ли да бъде,за да заместя хранене newsm78

Хранене се замества когато изяжда вече почти същото количество пюре, колкото преди това АМ. Аз  захраних първо с морков, хранене заместих когато вече изяждаше цяло пюре на Хип морков с картоф. Аз Ам не съм добавяла към пюрето.
Само с плодовото пюре обаче не се замества хранене, може да го даваш между другите или като десерт.

Общи условия

Активация на акаунт