Кога започнахте да слагате детенцето ви да седи?

  • 4 444
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
благодаря на всички ви - чудесни сте! Grinning

# 16
Аз също мисля за това кога е най-добре, нашия педиатър каза да я слагаме вече................
А от много пазене забелязвам, че се държи доста нестабилно, а на наши познати децата от 4-5 месечни седяха сами................
И аз не зная вече. Тя израстна в шезлонга, там не е равно, мислете ли, че може да се е отразило на гръбнака и? Като я изправя ми се вижда малко прегърбена, така ли е по принцип?

# 17
  • Мнения: 9 894
искам да знам, има ли проблем затова че го държа седнал на 4 месеца в мене, докато правя нещо, за десетина минути например, може ли да му се повреди нещо? Ами в стол4ето за кола, нали е седнал в него ,а  то е за малки бебета... newsm78
няма проблем.

Защо изобщо трябва да тренирате децата в нещо? Те и сами се научават.

# 18
  • Мнения: 5 391
Не съм го слагала пред той сам да може да стои седнал.

# 19
  • Мнения: 127
Изчаках Вики да навърши 6 м. , но това ми костваше много усилия, защото тя се повдигаше още от 4м., а когато започнахме уж да седим- тя вече искаше да се изправя.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Чела съм за момиченцата след 6я месец.Аз започнах тогава,но тя не искаше и седна чак на 9я.

# 21
  • Мнения: 535
Не съм го слагала да сяда, оставих го сам да се надигне и да застане седнал. Няма смисъл да се бърза, детето само си показва кога е готово. При нас стана на около 7 месечна възраст Sunglasses

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не съм го слагала да сяда, нито съм го подпирала с възглавници;
всичко си дойде на мястото с течение на времето;

# 23
  • Мнения: 483
Вчера бях на задължителниия - препоръчителен преглед при ортопед и той ми каза изрично: Детето не трябва да се слага да седи преди 6 навършени месеца. Каза ми също - бинджи гащи не ми препоръчва, кенгуро - ДА  Naughty

# 24
  • Мнения: 683
От 5м, но тя се надигаше още опт третия и съм я подържавала за 5-10 мин.... Thinking

# 25
  • Мнения: 887
От 6 месец.

# 26
  • Мнения: 1 146
Средата на 6 месец започна да се надига и я подпирах с възглавници.

# 27
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че педито ти е дала лош съвет, горе-долу по това време добре подпряни и с укрепено гръбче могат да се са полуседнали. Аз даже преди това започнах да го надигам, за да може да гледа какво става около него. Нима столчетата за кола или релакс-столчетата не са също така, които са даже от съвсем мънички.

# 28
  • Мнения: 5 362
На 6 месеца.

# 29
  • Мнения: 3 499
Моята педи пък каза, че момиченцата се слагат да седят на 7 м. заради особеностите на тази при тях.Така и направих, защото за никъде не бързам.Моника се научи да сяда точно за 2 седмици и в момента седи перфектно.Ортопедът пък каза изрично "при навършени 6 м." слагайте детето да сяда.Слагала съм Моника да сяда след 6м. единствено на коленете си.След 7 я слагах в столче за хранене /а не подпряна с възглавници/ и тя се научи бързо и лесно.

Общи условия

Активация на акаунт