Как да си регистрирам фирма?

  • 753
  • 8
  •   1
Отговори
здравейте мами,

моля ви ако знаете дайте ми информация как да си регистрирам фирма в Щатите. От къде да започна най-напред и ако можете дайте съвет от вашия личен опит.
Много благодаря.

zdraveite mami,

molia vi ako znaete daite mi informatsia kak da si registriram firma v Shtatite. Ot kade da zapochna nai-napred i ako mojete daite saveti ot vashia lichen opit.
Mnogo blagodaria.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 21:39 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1 393
Не знам къде си, май има разлики от щат до щат.  newsm78
Мога да ти кажа за Флорида, където съм аз:
Първата стъпка е да решиш като какъв тип бизнес ще се регистрираш: Sole Proprietorship, LLC или Corporation.
После трябва да си извадиш business  license и да се регистрираш да взимаш такси.
Ако името на бизнеса ти ще е различно от твоето име (да кажем, ако ще продаваш ябълки и вместо просто Penka Ivanova's apples искаш да се казваш Fruit for You) ще ти трябва и  “Fictitious Name” registration.
Също така един "генерален" съвет- независимо къде си и каква фирма ще регистрираш, си направи бизнес план- за теб самата. Много е важно според мен. Wink

Успех ти пожелавам!


# 2
  • Мнения: 7 091
MrsG е много права, различно е за всеки щат. Кажи за къде става въпрос за да ти дадем конкретна информация.

# 3
  • NY
  • Мнения: 209
MrsG  е отговорила
но си направи едно много сериозно проучване за всеки вид : S Corp. ;C Corp. :LLC  защото по различни начини се облагат с данаци.....

 зависи и каква дейност ще извършваш  за да си избереш най- подходящият вариант

Можеш да се регистрираш online, no по- добре чрез адвокат

и аз ще потретя ,че между различните щати съществуват някакви разлики

# 4
  • Мнения: 3 491
Идея си нямам, но ако си в Ню Йорк, можеш да отидеш на 26 януари в 7 вечерта на среща в българското консулство. Там ще има разговор с две юристки, които ще дискутират темата "как да регистрирам бизнес в Ню Йорк".

# 5
# 6
  • Мнения: 677

Не съм го разглеждала сайта, ама това не е ли за Англия? (адреса на сайта)

# 7
  • Мнения: 6 167
 Blush
да, умирам от срам... аз ползвам част от  органайзер от там и всеки път благодаря на американците, колко са готини и всичко така подробно обясняват  Rolling Eyes
така или иначе има много полезни неща и съвети за започващите бизнес, може да са ти от полза  Peace

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 16:55 от Lennie

# 8
  • NY
  • Мнения: 209
в този саит е обяснено

http://www.corporate.com/

Общи условия

Активация на акаунт