Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • под жаркото слънце
Здравейте! Дъщеря ми учи в 32-ро училище и смята да кандидатства след седми клас. За целта посещава съботната школа на Паскалеви (издатели на сборници и учебници). Къде ще кандидатстват вашите деца и как се готвят за това - сами или на школи.
Извинявам се, ако дублирам тема, но нищо не открих с търсачката.

# 1
  • софия
Здравей мила,мисля че те познавам лично newsm78 да сетих се през миналото лято сме се виждали покрай твоята приятелка Деси на Гого bowuuИаз съм на твоя хал,мойта щерка и тя ходи в една школа на уроци по български и математика само съботите но там е общо 6 часа.Отделно я водя на уроци по рисуване два пъти в седмицата за сега защото иска да кандидатства в художествени училища.Ще им стискаме палци,гледам да не се побърквам толкова за да е спокойна и тя.Твойта спря ли се на нещо ?ако искаш и имаш време пиши ще ми е приятно  bouquet

# 2
  • София
Здравейте и от мен. Аз имам син на 13 и все още не сме се ориентирали къде ще кандидатства.
До сега се подготвяхме сами в къщи по математика, но от тази седмица записахме на курс събота по БЕЛ и математика (комбиниран) ... Не знам как са вашите деца, но аз имам чувството че децата са прекалено натоварени в училище - имат всеки ден по 7 4аса. Той се прибира най рано в 14 и започва да у4и за следващия ден. За сега мислим по въпроса с езиковите гиманзии, защото му вървят езиците. Обче чувам доста противоположни мнения за 1-ва английска.

# 3
  • София
И ние сме се насочили към езиковите гимназии! Но на мен ми се иска да учи като основен език немски (или друг), а не английски.
Чувам разни неща и за училищата като Джон Атанасов - за компютри. Нещо като по за момчета, но аз май ще натискам за езикова гимназия.
Споделете и вашето мнение, че май е голяма чуденка!!!

# 4
  • в пълна къща
В лицея /май така го наричаха/ към Техническия университет дават страхотна подготовка за компютърни специалисти. После, когато продължат в ТУ, им е много лесно, защото на практика знаят всичко. Иначе малко не наблягат на общообразователната подготовка, но е въпрос на приоритети. Там се влиза с отделни изпити по физика, които нямат нищо общо с общите изпити след 7 клас.
В СПГЕ"Джон Атанасов" /бивш Техникум по електроника "Акад. И.Ценов"/ обучението има по-практическа насоченост. Също има много добри специалности. Имаме познато дете, което учи там, сега е 10 клас и според баща му дисциплината не е на ниво, не са достатъчно високи изискванията и много си губят времето. Синът му не е кой знае колко напреднал с компютрите, а е изостанал с общообразователната подготовка. В "Джон Атанасов" се влиза с общите изпити след 7 клас.

# 5
Бихте ли ми дали координати на школата на Паскалеви

# 6
  • София
18-то:
Китайски, японски, арабски и всички стандартни западни езици. По 21 часа седмично в 8 клас.

# 7
  • В полите на Родопите
Включвам се в темата,защото и ние сме на вашия хал,само дето ще кандидатстваме в Пловдив,а не като повечето от вас -в София.На уроци по български език ходим от октомври,а по математика-от един месец.Моята щерка беше твърдо за английски,но напоследък взе да се пали по френския и испанския,което мен ме радва.Има желание и за Търговската гимназия,така че още нямаме твърдо решение,пък и май първо трябва да минат изпитите,тогава да си правим сметки.Успех на всички деца!  bouquet

# 8
  • в пълна къща
Племеницата ми миналата година влезе във Френската в Пловдив и е много доволна. Баща й и майка й - също. Wink Дисциплината поне в 8 клас е здрава, имат изисквания към облеклото на децата - никакви голи кръстове и пъпове Mr. Green, учат цял ден - сутрин часове, следобед занималня с говорене на френски, постоянни контролни. Сестра й е в 10 клас на Немската, но според тях във Френската се учело по-здраво.

# 9
Миналата година синът ми кандидатства в езикова гимназия и от голяма полза му бяха пробните изпити, които се организираха в СМГ. Тогава бяха по БЕЛ и математика. Децата свикват с обстановката по време на изпит и си "сверяват часовника" докъде са стигнали в подготовката. Много е стимулиращо, когато оценката ти след всеки следващ изпит става по-добра.

# 10
  • София
Бих посъветвала да насочите децата си,особено ако са момчета към Националната търговско-банкова гимназия.Там се учат основите на бизнеса,счетоводството,банкирането.Първата година езиковото обучение е много силно застъпено-3 учебни часа на ден.Езиковите гимназии не дават друга подготовка,освен езикова.Сега ,за да се реализира един млад човек се искат още много други знания.Синът ми е 10 клас и не съжалявам,че избра именно това училище.

# 11
Ние ходим в Софроний но още от 6 клас. Наесен синът ми ще бъде в 7-ми и го записах във същата школа. Има ли някоя мама с впечатления от близо за резултатите от подготовката  при тях. За сега сме насочили внимание да се издържат изпитите  на ниво.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт