Гладене с етерични масла

  • 2 653
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте

имам една идея за гладенето - прането хич не мирише добре след сушилнята (няма как, иначе не може да се суши), а тук не продават ароматизатори за сушилни, та ми хрумна дали при гладене да не капвам една капка етерично масло във водата на ютията - притеснението ми е най-вече дали няма да се повреди ютията или дрехите (памучни)

моля, ако някой е пробвал, да каже какви са резултатите

мерси и лека вечер

# 1
  • Мнения: 1 860
 Не съм пробвала точно така, но съм ползвала ароматизирана вода за ютия. Освен, че после цялата къща миришеше на хубаво, нямаше траен ефект по дрехите. По скоро съм много доволна от кърпичките за сушилня на Bounce. 

# 2
  • Мнения: 5 462
Mисля че това с етеричните масла не е добра идея , защото има вероятност да ти се лекедосат дрехите .Не съм съвсем сигурна , но щом от някой парфюми остават лекета .....????
Иначе аз ползвам ароматизирана вода и много ми харесва .Аз съм много доволна има траен ефект .Аз използвам една италианска DRAGO wash hang 1ironing , от тази марка има и много други препарати clean clean от които също съм много доволна.

# 3
  • Мнения: 1 756
Маслото е масло,ще скапе и ютията и дрехите Peace

# 4
  • Мнения: 861
Markritq къде във Варна се продава тази ароматизирана вода?

# 5
  • Мнения: 5 462
Купувала съм от Бурлекс , Пикадили .На Метро ги няма ..там малко им е беден асортимента като видове марки относно препаратите и затова не пазарувам от тях.Препарати DRAGO особено за котления камък е страхотен, а този за ютиите мирише невероятно ..на праскови.

# 6
  • Мнения: 5 622
Когато пера с прах и омекотител и суша в сушилнята, нямам проблем и прането дори и извадено от сушилнята си мирише много хубаво. Не знам защо така вашето не мирише  Thinking


Аз лично не бих гладила с етерични масла. А е капнало нещо, а съм си захабила дрехите...  Stop Да не говорим, че маслото не се разтваря във водата и кой знае в кой момент ще реши да капне на дрехите.... А, не..  Naughty

# 7
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Накъде назад имаше тема за сушилните и някой препоръча ароматизатора за сушилна на Сано.С пръскалка е 10мин. преди края на сушенето отваряш,пръскаш до 10пъти/аз пръскам 3-4 най много защото ми е много силна миризмата/ и толкова после довършваш сушенето.Мирише страхотно купих си син и розов.Дахе спестяваш от омекотител ако ще сушиш всичко,защото това чудо е три в едно омекотител,ароматизатор и антистатик.
 Освен това може ако нямаш сушилна да напръскаш прането както си е на простора-ефекта е същия.Пише,че и в гардероба може да се пръскат дрехите ама не към пробвала защото малко силна ми идва миризмата,а пък дрешника се отваря към спалнята. 

Общи условия

Активация на акаунт