Какво мога да пия за зъбобол?

  • 15 407
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте  Hug
Имам един въпрос..мъчи ме ужасен зъбобол,главно вечер и през нощта, а съм на зъболекар чак в понеделник. Има ли нещо, което мога да пия, без да навредя на бебчо?
Благодаря  ви предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 097
Аулин можеш да пиеш!  Peace
И аз пусках такава тема преди време, обезболяващите за зъбобол са прекалено слаби, за да повлияят на кърмачето. На мен ми вадиха зъб с упойка, и тя става при кърмене  Peace

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Иди на спещен кабинет утре ако е възможно, за Аулина не съм сигурна, аз не бих пила, виж тук : http://www.csc-bg.com/aulin.php. Може и на педиатъра да се обадиш или на стоматолога ако е удобно сега.

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
май не ти бях от полза много, мъжът ми е зъболекар и го питах сега - каза ми че ако имаш открит кариес (отворена дупка в зъба) можеш да "натъпчеш"стрит аспирин в нея. Количеството аспирин е малко, не го поглъщаш и няма да навреди. При силен зъбобол по принцип не помага нищо прието перорално и затова при първа възможност- посещение на спешен кабинет- приложен арсен в кариозния дефект облекчава болката след около час и половина. Пробвай с аспирина - ефективно е. Но ако става въпрос за лекуван зъб преди време, к. има "пломба", т.е.нямаш достъп до оголен нерв- нищо няма да помогне, само излишно ще приемаш обезболяващите.  Shocked

# 4
  • Мнения: 664
Аз съм със зъбобол в момента, отпуска ме от парацетамола...пробвай, поне е разрешен при кърмене.

# 5
  • Мнения: 487
nadusha,проблемът е, че в понеделник бях на зъболекар и ми сложиха 2 пломби. И сега ме боли точно там, дори не мога да разбера от долу или от горе. Така че в момента нямам оголен нерв...Значи утре ще търся някъде зъболекар, че така не се издържа  Sad
Мерси за информацията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт