Няамам овулация помощ?!

  • 1 684
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравеите,от 3години се опитвам да забременея,но едва преди година се разбра 4е нещо с овуто не ми е на ред.Запо4нах да пия клостилбегит и утрогестан за около пет месеца,след това продалжих с клостилбегита и дуфастон.По4ти всеки месец на 18 ден от цикала ми ходя на фуликулметриа и все имам 18-20мм фуликул,и все нищо не става последн пат ми биха прегнил и пак нищо.Ве4е много се от4аях ,на 22.01 пак сам на лекар да видим какво ще стане,макар 4е ве4е изгубих вяра.Извиняваите за моята сантименталност, но тук намирам утеха cry

# 1
  • Мнения: 471
Shocked Колко време си пила Клостилбегит?  Shocked Пет месеца без прекъсване? Кой ти изписва това лечение? Това лекарство се пие много внимателно, най-много 3 месеца един след друг, после няколко месеца почивка, след което отново може да се приема, но за не повече от 3 месеца и край. И друго важно - преди това трябва да има направена цвета снимка или друга манипулация, която да провери проходимостта на тръбите. А правила ли си хормонални изследвания, за да провериш дали там не е причината за проблемите с овулацията?

# 2
  • Мнения: 35
парво го пих 5месеца,след това 1месец по4ивка,след това о6те 5месеца(сега ми е петия)така ми каза гинеколога,а за трабите ме гледа на ехограф и нито ми е казала да си изследвам хормони нито пак нещо за цветна снимка,не ме стряскаи моля те. Sad

# 3
  • Мнения: 108
Ами то си е за стряскане. Смени гинеколога. slonchetka ти е казала как се пие това лекарство

# 4
  • Мнения: 35
ами добре де,защо би ми го предписала ако е толкова вредно?

# 5
  • Мнения: 35
Ох моми4ета пишете ми нещо защото много се притесних,ами ако сам го предозирала?Какво може да ми се слу4и?Ох ве4е никога ниама да го пия. Cry

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 23:00 от vilimili

# 6
# 7
  • Мнения: 35
благодаря ти zinaz,но това не ме прави по-малко уплашена.Ще видим какво ще стане в понеделник(тогава сьм на лекар)

# 8
  • Мнения: 471
Първо - не се стряскай! Успокой се!
Второ - смени лекаря веднага! Много лекари го предписват като едва ли не универсално лекарство, и аз го пих 2 месеца без дори лекаря да ме гледа, и на третия месец имах киста, която слава богу си замина по живо по здраво.
И още едно въпросче, като си го пила тоя клостилбегит, първо направихте ли спермограма на мъжа? Сега прочетох, че от 3 години правите опити - много време. Задължително се насочете към специализирана клиниката по стерилитет. И започнете подред с изследванията - спермограма, ако тя е ок - хормони при теб, цветна снимка и всичко друго, което препоръча лекаря.
Успех  Hug

# 9
  • Мнения: 2 005
Абе,я споко Мила!Не се шашкай толкова NaughtyНищо не ти е станало...Страшното е да го предозираш или да го пиеш повече от 3м.,но когато имаш оволация.Така,че не се притеснявай HugПърво трябва да си много спокойна и да не ти се превръща във фикс идея правенето на бебо.Съветвам те да отидеш при друг специалист,да си изследваш и хормоните и да се успокоиш малко,защото така няма да стане Rolling EyesА,защо не си вземете едно кученце,за което да се грижиш до като стане Бебо!? Joy Joy JoyПри нас точно тогава стана...След дългото чакане 6г.като си взехме болонка и след 5м. забременях.УСПЕХ  bouquet

# 10
  • Мнения: 35
благодаря ви моми4ета,веднага ще се заема с хормоните,а на мажа ми му правиха спермограма и вси4ко му беше ок.А за цветна снимка не знам,4увала сам 4е мн.боли.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 941
Сменяй лекарката веднага.
Защо го прави? От незнание.
Преди стимулация се прави задължително спермограма и изследване за проходимост на тръбите /както и някои други неща/
Да допуснем, че едно от тези 2 неща покаже проблем- какъв е смисълът тогава да се 'форсират' така яйчниците? Оплождане няма да стане?
И то по тази схема? 5 месеца
Поне лекарката ти да беше прочела листовката за пациенти.

Моят съвет е да посетиш клиника по репродуктивна медицина.
Там ще направят най-доброто за теб.
И не се ядосвай - все пак разбра къде е грешката - в  избора ти на лекар. Радвай се че поне ще поправиш това. За разлика от теб много други момичета, които нямат информация по въпроса , продължават по грешният път.
Надявам се нещата при теб да се оправят и скоро да се похвалиш с добри новини.

# 12
  • Мнения: 7 716
Не си играй със здравето. Смени лекаря. Понеже видях, че си от Пловдив бих ти препоръчала д-р Даскалов - Торакс.

# 13
  • Мнения: 35
благодаря на вси4ки,а в Торакс работят ли сас здравната каса?

# 14
  • Мнения: 7 716
За съжаление - не. Но си струва една консултация да си направиш. А за изследвания - можеш да си вземеш направление при друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт