Кой командва в семейството ви?

  • 1 101
  • 10
  •   1
Отговори
Във всяко семейство има йерархия. Интерестното е ,че някой хора само си мислят ,че командват ,а всъщност са добре манипулирани я от свекърва , я от тъща. Доста често двете жени стоят зад гърбовете на мъжете си  и ги ръчкат те да кажат командите Laughing,но всъщност жената е ума в целия сценарии.
Та въпросът е -Кой  наистина командва?
И вторият ми въпрос е -Ако сте в положение на някаква степен на нетърпимост от чуждото командване #2gunfire ,способни ли сте да прекъснете контакти с командващия ? И колко време бихте търпяли и какво,докато се решите да действате?
За да ми  е по-конкретна питанката Grinning ще дам пример за командване:
-синът /съпругът ви/още се старае да се хареса на мама и тате и съответно те си го водят на където искат......
-спекулация на родителите с мнима бедност и изнудване за пари и подаръци.........
-спекулация с болести и изнудване на детето/мъжа ви/ да стои плътно до родителите си-неопределено време,нищо че животът си върви и неговото сем страда........
-налагане на директни заповеди- ще кръстите децата на нас,защото ви купихме къща или просто защото ТАКА се правело.......
-тъщата все привиква дъщерята/вас/ на сладка приказка,а всъщност ви вика да ви поразпита и да види от какво може да се облажи....
-майка ви /тъщата/ ви насилва да правите кариера, при положение че мъжът ви ви издържа и на вас така ви е добре. Но мама иска да печелите парички,..........за да й давате част от заплатата си.Т.е. тя си гледа себе си.....
-директно ви искат пари срещу гледане на децата....
-опитват се да ви накарат да сте несигурна в партньора си /разправят ви истории за изневери, за побои, за пияници/ ,за да ви лепнат за себе си и да сте зависима от мама и тате. Защото те искат да сте  им безропотни болногледачи на старини.......
Това са само малко примери. Темата не е от приятните,но тези неща се случват и ако се споделят ще си отворим взаимно очите за хитринките на старото поколение/е, на хитрата и подлата му част само bowuu,не са всички така и Слава Богу Grinning/ и ще се пазим от рано.
Вие сте на ход и аз ще пиша по някое време-обещавам Grinning

# 1
  • Мнения: 58
Аз бях в такова положение. Командваше свекървата.Предвид че мъжа ми искаше да отлагаме дете дълго, се оказа, че в къща където не се чувствам на място и без дете няма място за мен. Взех решение и един ден му заявих че ще си намеря баща за дълго желаното от мен дете и собствен дом където да се чувствам съпруга, а не гостенка за години. Това беше края на господстването на свекито. Сега сме на 350км от нея и мие много добре. Имам си дете, съпруг къкъвто искам и АЗ командвам парада. Ръководя се единствено и само от собствените си интереси, които са и на семейството ми. Сега ми дошла на гости и всички около нас са изненадани,че господстващата свеки се е подчинила. Прави всичко каквото аз искам, защото се страхува, че няма да види детето.
Аз командвам-това е .

# 2
  • Мнения: 3 499
Откато завърших училище съм самостоятелна.Приеха ме да следвам в друг град, където учех иработех, издържайки се сама.После реших, че ще живея в София и тук се оправях абсолютно сама.От повече от 8 години съм свикнала решенията да взимам АЗ, единственото изключение правя само за съпруга си, който е прекрасен и отговорен човек, знам, че ще вземе правилното решение и че дори да не е съгласен с мен винаги ще ме подкрепи.Оттук нататък не ме интересува никой друг - нито свекъри, свекърви, майка ми, баща ми и т.н. Никой.Решенията взимаме ние, Нашият живот се командва от Нас двамата.

# 3
  • Мнения: 765
 У нас е анархия ...Обаче като се замисля сериозно у нас ( в смисъл в дома ни)   май аз имам думата . Той по-скоро определя къде , как и с кой прекарваме времето навън , кога да излиза и кога да се прибира , работата естествено си е неговото царство , но вкъщи аз решавам . Свекърви , тъщи и т.н . не бих допуснала да се разпореждат вкъщи .

# 4
  • Мнения: 1 866
Никой външен от семейството ни няма думата. Само ние двамата с мъжа ми взимаме решенията за каквото и да било. В началото, преди много години, свекърва ми се опита да наложи някои дребни нещица (много далеч от изброените по-горе), но с времето разбра, че никой няма да се поддаде и спря. Майка ми понякога обича да "съветва", но и тя разбира прекрасно, че не може да влияе. Но както самата тя казва "Аз да си кажа, пък вие ако щете ме слушайте. Все пак тъща съм, няма да взема да млъкна я!" Grinning

# 5
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Моето" семейство" е малко странно и не мога да кажа,4е някой командва.Не6тата се подлагат на обсъждане и по доброто ре6ение пе4ели.Родителите са на 4000км и никой не е в състояние да се намеси.Като помисля оба4е май Малкия/приятеля ми е на 27г/се опитва да се налага,но в края на краи6тата не6тата се слу4ват така,както съм си ги представяла/не винаги,но...../.И не ми харесва идеята НЯКОЙ да ме командва или манипулира.

# 6
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
При нас никой не командва  Grinning В началото половинката смяташе, че винаги той е правият и трябва да го слушам, но с времето "влезе в релси"  Wink А колкото до свекито - и тя на моменти се вдъхновява да ни дава тон, но е изключително рядко (по принцип не е такава), така че не обръщаме внимание. Сега ние двамата сами си решаваме - всичко се подлага на обсъждане и си преценяваме сами. А родителите правят като при Лала: "Аз да си кажа, пък вие ако щете ме слушайте."  Grinning Grinning  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 555
При нас не важи този модел. И двамата сме такива по характер, че не понасяме командване Laughing
Всеки си командва себе си. И почти винаги по отношение на общи въпроси сме на еднакво мение, така че не се случва някой да се "налага".

# 8
А ние буквално се принудихме да емигрираме,защото ни побъркваха роднините. Ние живеехме в БГ на квартира, всички останали в жилища /от които ние уж имаме дял-само да му плащаме данъка Sad/ и въпреки това постоянно искаха помощ от нас,а по празниците ни забравяха. По принцип не са ни командвали,но ни изнудваха все да сме около тях и да ни използват физически или колата ни ,или пари искаха........Събота и неделя търчахме като бърза помощ #Crazy И често чувахме :"Е,че вие какво толкова сте ни помогнали" Сега като сме доста далече ,нямат избор ,но пак изнудват пък за подаръци и пари. Още не бяхме тръгнали и вече си поставяха исканията да им пращаме пари всеки месец,защото всички правели така.....Сега пък подаръците все не харесват-искали нещо по-така,да си личало че не е от БГ. А и навсякъде стоките са предимно от Китай и те невярват,че това са скъпи неща и им викат "боклуци" И златни бижута сме пращали- "много е дребно и не ми го забелязват хората". ooooh! ooooh! ooooh! Майка ми се разболя и като се уплаши ,че не сме "на една ръка растояние" и тя и още един роднина,който ако ни няма ще се наложи да я гледа ,взеха да ми обясняват колко несигурен е съпруга  и как родителите са най-сигурни. Роднините са ми доказали,че си мислят само за себе си,а не за мен и въпреки това ме убеждават ,че съпрузите са несигурна работа/днес са тук,утре ги няма  newsm78/ И това при положение ,че когато в БГ поисках  помощ от майка си ,тя агресивно ми отказа и си запази 2та големи имота-празни,докато ние с мъжа ми живеехме на квартира. Приятелките й се възмутиха от егоизма й,а тя им каза:"Ами те мойте така искат-да си живеят на квартира,аз ги виках при мен........"  Кой е луд да живее при нея?Че направо на входната врата трябваше да напишем "Спешно отделение" Shocked И така ........Сега сме в положение заради родата да не можем да се върнем в БГ........ Thinking

# 9
  • Мнения: 58
Джейни, много ме впечатли. Някакси усещам твоят проблем. Съчувствам ти и ти желая щастие.
Аз по принцип съм рещителна и без да се церемоня прекъснах тотално такъв тип връзки, които са ми в тяжест и никаква полза.

# 10
Radinka , ние поддържаме връзка с всички........макар и след толкова предателства от тяхна страна! И понеже имаме връзка с повече хора в БГ получаваме много инфо и естествено разбираме,че продължават здраво да ни лъжат. Може би варианта с поддържане на връзка е по-добър,защото липсата на връзка може да идеализира родата и в един момент носталгията и липсата на роднини тук да ни обърка мозъците и да ги потърсим,а после да преживеем поредния шок. Така поне си ги знаем,даже малко по малко се разкриват и вече дори и роднини ,на които сме имали вяра ни разочароваха дори и от дистанция. Толкова жалка картинка са как се опитват да плетат интрижка след интрижка.....Сърдят се ,вменяват ни вина,че живеем добре,а те горките -зле/ние като живяхме на квартира ,на тях хич не им беше зле ,че си имат собствени апартаменти/,подмазват се, опитват се да си набутат децата при нас/някой братовчеди/,правят се на по-болни от колкото са и т.н. номера. А ние просто слушаме/по телефона/ и въздишаме-какви роднини ни е дал Господ. Но пък и Господ си знае работата-ако не се бяхме отвратили от тях,никога ама никога нямаше да дойдем тук и да разберем какъв благодат е живота без постоянно наблюдение и искане на отчет. Rolling Eyes Те и отдалече се опитаха да ни командват как да живеем,като пратихме снимки от дома си ,веднага викнаха ,че ни били скъпи мебелите...../само дето не казаха,че тия пари е трябвало да им ги пратим на тях/След тези критики,престанах да пращам снимки-на дома ни и на нас/на нас ни коментират килограмите и дрехите ooooh!/ Понеже ги е страх да не ги отрежем напълно и взеха да си мерят думите,но то се усеща и между думите отношението им......

Общи условия

Активация на акаунт