Къде къпете или сте къпали бебето?

  • 3 470
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте майчета,

До сега - 5,5 месеца, къпеме бебчо в спалнята. Ваничката му е до скрина за повиване, пускам печка за 10-тина минути и къпем. После обираме пода с парцала, проветряваме и всички сме доволни.  Но от 2 дена малкият откри удоволствието да рита и цапа във водата.  Laughing Всичко се напръсква и намокря- стени, скрин, та дори до леглото са  стигали пръски снощи. А на пода става направо локва.   Joy
Та сега се чудя- в банята ли да пренасям коритото и вечер да топля и баня и стая... Да постилам някакви найлони по мебелите ли... ами стената- латекса да не вземе да падне в един момент...  newsm78
Вие какво правите?
Благодаря и приятна събота!  Grinning

# 1
  • Мнения: 417
Ние сме на 4 месеца и половина и се къпем в кухнята(за сега),но започне ли да рита и цапка във водата се местим в банята.Мисля,че там ще е най-удобно.

# 2
Ние къпехме Ивайла също в стаята, но тя също като вас откри удоволствието да цамбурка с крака и стана немислимо да продължаваме там, най - вече заради паркета. Преместихмесе в банята и вечер половин час преди къпането затоплям банята с печка- духалка. Става много топло и приятно, а после обратно в стаята.  Grinning Laughing

# 3
  • Мнения: 27 524
Първият месец - в стаята, след това в банята върху пералнята. Сега като голям и с въпросното цопа-цопа, както казва той, просто слагам коритото му във ваната и пълня коритото и той хем си е във вода (а и аз го обливам с душа), хем пръска и си играе, но всичко остава във ваната  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 677
И ние го къпем в спалнята, но засега още не е открил напълно удоволствието от "цопа-цопа".  Laughing И, честно казано, не съм се замисляла къде ще преместим това мероприятие, когато дойде и този момент. Ще е проблем с банята, защото е външна и там е доста по-хладно, а затоплянето не става много бързо. Затова ще следя темата, може да се появят интересни идейки.  Peace

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Винаги в банята. Сега сме на вълна не само цопа-цопа, ами и ставане прав в коритото, хвърляне на гумените играчки отвън и съответно - да се наведе да види къде са паднали. При нас има малък радиатор от ТЕЦ-а в банята и няма нужда от допълнително затопляне. Не знам дали още ги има тези печки, които са за стена (с реотан), те бързо затоплят банята. Но по-добре да топлите две стаи, отколкото ремонт.  Peace

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
никога не сме се къпали на друго място освен в банята, поддържали сме еднакво топло на всякъде заради детето, не сме го държали само в една стая и в банята не е било по-студено от останалата част от жилището, но мисля че банята всъщност е за това и е редно там да става къпането, лично аз не бих се занимавала със застилане с найлони, миене на пода, подсушаване и т.н, затова те съветвам да се пренесете в банята, но всеки си преценява, както ти е най-удобно

# 7
  • Мнения: 547
Къпем го в банята. Мисля, че колкото повече забавите този момент, толкова по-трудно ще ви бъде после, защото детето свиква, започва да се страхува и т.н.

# 8
  • Мнения: 344
До годинката къпахме Елена в спалнята, тъй като банята ни е малка и нямахме място за ваничка. Когато започна да рита и пръска, започнахме да постиламе найлон Whistling. Беше ужасно досадно, но нямаше начин. След годинката я къпя в банята в душкабината седнала на малко столче Grinning, много ми е удобно. Според мен, ако имате място в банята, най-добре е там да се къпете!

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И ние засега се къпем в спалнята,цопаме във водата но по малко,а като стане повече...............незнам,в банята въпреки че не е много удобно newsm78

# 10
  • Мнения: 5 790
Отначало и ние я къпехме в стаята, но като се научи да пляска се преместихме в банята. Сега се къпем там.

# 11
  • Мнения: 2 663
Още от първия ден го къпем в банята.

# 12
  • Мнения: 6 155
Време ви е да се преместите в банята  Laughing

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Еми Зимата е студено в банята .. а пък да вкарвам някаква печка-духалка в банята да топля абсурд.
Така, че за сега я къпем в спалнята тъкмо и затоплям преди лягане, къпем я и си спинка.
Лятото на терасата ще преминем  newsm37 хаха

# 14
  • Мнения: 6 155
Еми Зимата е студено в банята .. а пък да вкарвам някаква печка-духалка в банята да топля абсурд.
Така, че за сега я къпем в спалнята тъкмо и затоплям преди лягане, къпем я и си спинка.
Лятото на терасата ще преминем  newsm37 хаха


Ако пуснеш за 5мин. да тече вряла вода от душа банята се затопля идеално Wink

Общи условия

Активация на акаунт