Диета "Японско чудо" - 2 част

  • 31 211
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз пък сантимерър нямам в къщи ама се усещам по дънките. Като почнат да ми лопАт начи работата е на добре. 
Днес ми е само 2ри ден. Вчера бях стриктна сутринта кафенце, на обяд 2 яйца и за вечеря си направих една запечена пържолка на фурна.. малко безвкусно така ама пак се понася. Днес ми е любим ден, заради салатата и шунката , като смеся домати и краставици с пуешка шунка.. и става да си оближеш пръстите.  eat
Успех на всички и дано този път да издържа и 2рата седмица.
Миналият път стигнах до 6ти ден и се изкуших newsm56 , този път докато не ударя поне 55 Не спирам ей !!  goodscale

# 31
  • Мнения: 488
Ох... каво да правя с тая вода... Почти не пия такова нещо Confused Може ли малко повечко кафенце...пък, ще си го правя по-рехаво (пия нес) И чай не пия. Знае ли някой, нещо за кафето, вместо вода ooooh!Днес на обяд трябва да съм на салати - приготвила съм си моркови и алабаш. Вече ми се повдига, само като си помисля... Май е по-добре да ги сменя. Но пък точно тази салата ме засища и не мисля 3-4 часа за храна...

# 32
  • Мнения: 764
Забравих да напиша данните:
Тегло на старта-66 кг.
Обиколка талия,по-точно на корема-90 см.
Това е достатъчно.

# 33
  • Мнения: 1 169
Ох... каво да правя с тая вода... Почти не пия такова нещо Confused Може ли малко повечко кафенце...пък, ще си го правя по-рехаво (пия нес) И чай не пия. Знае ли някой, нещо за кафето, вместо вода ooooh!Днес на обяд трябва да съм на салати - приготвила съм си моркови и алабаш. Вече ми се повдига, само като си помисля... Май е по-добре да ги сменя. Но пък точно тази салата ме засища и не мисля 3-4 часа за храна...

Ами и аз немога да я пия тая вода ама съм си сложила до мен една чаша и насила я пия като свърши пак я пълня и така
На първата страница пише за водата прочети и може друго да решиш  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 6 167
Ох... каво да правя с тая вода... Почти не пия такова нещо Confused Може ли малко повечко кафенце...пък, ще си го правя по-рехаво (пия нес) И чай не пия. Знае ли някой, нещо за кафето, вместо вода ooooh!Днес на обяд трябва да съм на салати - приготвила съм си моркови и алабаш. Вече ми се повдига, само като си помисля... Май е по-добре да ги сменя. Но пък точно тази салата ме засища и не мисля 3-4 часа за храна...

прекалено многото вода натоварва сърцето.
ако си пила по 200 мл. на ден, не можеш изведнъж да изпиеш 2 л.

затова по-добре си вземи една бутилка от половин литър и лека полека до обяд я изпий.
след това още една - до вечерта. после лека полека увеличавай, но пак до литър и половина на ден.
тоест, опитай да не го превръщаш в драма -  аз пия повече от 1 кафе на ден.
диетата не ме е отказала от кафето, от няколко капки мляко в него, както и малко захар.
не мисля, че трябва да полудяваме сега.
моя опит е , че щом се противя от нещо го отказвам.
ако не обичаш алабаш по-добре не го яж, така само се отвращаваш от режима.
снощи имах за вечеря салата от червено зеле - ми отврат е, дебело , твърдо... предпочетох да не го ям, отколкото да се мразя, че ям като някакъв бик толкова твърдо нещо.
оставих го и ядох само месото. 



# 35
  • Мнения: 488
Изтичах до магазина и си взех 1,5 л. минерална вода. Ще се премъча. Твърдо съм решила да сваля. За 8-ми март искам да съм във форма. И да мога пак да обуя дънките си 26-ти номер. Толкова вода съм пила само при "зелевата супа" на хапчета, като не спазвах никаква, ама никаква диета. Теглото си ми остана същото, но от талията ми някак от само себе си изчезнаха 3 см. Беше преди месец време. Сега твърдо съм решила да си изработя старите мерки 94-60-90. Сега съм (днес) 102 бюст-70-100. Върл противник съм на физическите натоварвания. НИКАКЪВ СПОРТ!!!
Чувам възражения, но... нямам намерение да се променям и в това... Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 6 167
maca-keraca ( интересен ник Wink), изобщо няма да ти възразявам. Stop
аз изобщо не правя никакви натоварвания сега.
при този режим, ако се качвам на велоергометъра или друго нещо,
означава да се разпадна.
просто свиквам към начина на хранене, чуствам се по-енергична ( и то от 2 дни)  и правя по-дълги разходки ( тоест, до магазина пеша , а не с колата).
завиждам на тези, които могат да правят тежки натоварвания и да спазват
толкова строги диети...  Peace
 

# 37
  • Мнения: 488
Изядох си алабаша на обяд, после прочетох за него - ми че той бил за отслабване! Също и тиквата, а също и морковите. Явно от толкова ровене по сайтовете, все нещичко съм позапомнила, дори несъзнателно, и сега го прилагам. Важното е , че не ми се яде така стръвно, както вчера, например Twisted Evil И пия вода  ooooh!Трябва да успея!!! Според идеалното ми тегло - още 11 кг останаха за сваляне. Ще съм предоволна и на 9  Praynig Praynig PraynigПродължава да издържам без сол, захар, олио, алкохол. Хляба също не ми е проблем да "откажа".
Добре, че е форумът, иначе не зная как бих продължила да се самонавивам и да устискам... Joy...Все поглеждам ту към сантиметъра, ту към кантара  #Cussing out и... посягам към чашата с водата, дето е до мен. Лелей, то това психиката било много подличко нещо! Иска ми се вече да е приключило всичко, да съм си в дънките (леко хлабави, като преди). А, чувствам се "заредена" с енергия. Не очаквах такъв бонус  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 13:51 от maca-keraca

# 38
  • Мнения: 6 167
maca-keraca, с теб съм  Peace
мммм, алабаша е супер, с морковче на салатка  Crazy
аз наобяд съм на салата марула, репички, краставици.
чакам мъжа ми да си дойде от работа и той подхваща лазанята, аз салатата.
имам и плод..
сигурно портокал ще взема.
ти си си поставила висока цел - 9кг, при 11 излишни.
Мисля, че и 6 да свалиш ще е голям успех.
аз имам доста килограми за сваляне и затова тези първи 10ина ги свалям светкавично.
но борбата ми тепърва ще предстои.   Peace

# 39
  • Мнения: 488
от доматки и краставички така започва да ми стърже и след 1/2 час освирепявам от глад. Иска ми се да заръфам ръката си Laughing... Най ме засища тиквата (може и да е самовнушение).  newsm78Преди малко видях, че и тя е за отслабване (до 1/2 кг дневно, варена или печена) baby_neutral Ей, благодаря за подкрепата. Сигурно в началото ще досаждам честичко, докато свикна (докато се отуча да ям в предишните количества Twisted Evil). При мен отслабването е не в аритметична, а в геометрична прогресия - трудно се започва, ама после... от само себе си изчезват тлъстинките...

# 40
  • Мнения: 13 764
Здравейте!

Наскоро попаднах на тази диета в едно списание и ми направи впечатление, че е малко по-различна - с по-малко яйца. Ако искате, ще ви я препиша, но най-общо казано, има 4 - 5 дни, в които въобще няма яйца, салатата често е от бланширано зеле, има няколко вечери само с плодове. На мен ми звучи по-правдоподобно и как да кажа - по-сериозно и "научно" Laughing

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 16:10 от бяла птица

# 41
  • София
  • Мнения: 2 530
Списанието да не е " За жената"? И аз съм по техния режим.

# 42
  • Мнения: 1 169
Здравейте!

Наскоро попаднах на тази диета в едно списание и ми направи впечатление, че е малко по-различна - с по-малко яйца. Ако искате, ще ви я препиша, но най-общо казано, има 4 - 5 дни, в които въобще няма яйца, салатата често е от бланширано зеле, има няколко вечери само с плодове. На мен ми звучи по-правдоподобно и как да кажа - по-сериозно и "научно" Laughing

Ми то няма нищо общо с "Японското чудо" досега където и да съм я търсила диетата винаги ми излиза тая
която съм пуснала в темата

# 43
  • Мнения: 1 169
А в салатите може да си слагате малко
олио не пише, че е забранено аз винаги
си слагам и пак имам много добри резултати  Peace

# 44
  • Мнения: 13 764
Ето, поиграх си да направя уж по-пригледно. Срещу твоята диета с червено съм вписала разликите. Не знам коя е истинската диета и коя е по-удачната, но си спомням, че в някоя от темите тук във форума някой беше споменал, че истинската диета е по-разнообразна откъм продукти и редуване. А на мен ми харесва това, че яйцата са поне с 3-4 по-малко на седмица.

1 -ви ден

Закуска - горчиво кафе     / кафето винаги  е шварц без захар!!!                                                                                            
Обяд - две твърдо сварени яйца       /  + салата от бланширано зеле, подправено с лимон, олио/зехтин, чаша доматен сок
Вечеря - парче месо, салата с лимон      /риба печена на скара или варена на пара

2-ри ден

Закуска - чаша горчиво кафе, парче сухар   
Обяд - две твърдо сварени яйца                     /риба, печена на скара или варена на пара, салата от зеленчуци, бланширано зеле, подправено с олио/зехтин
Вечеря - парче шунка, салата, чаена чаша кисело мляко     / 100г варено телешко, айран

3-ти ден

Закуска - чаша горчиво кафе        / кафе + сухар
Обяд -зеленчуци , плодове           / голяма тиквичка, изпечена на фурна с растителна мазнина
Вечеря - две твърдо сварени яйца                    / 2 твърдо сварени яйца, 200г варено телешко, салата от прясно зеле с раст. Масло и лимон

4-ти ден

Закуска - чаша горчиво кафе   
Обяд - 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови   / 1 рохко яйце, салата от 3 големи варени моркови, подправена с растително масло, лимон и мзагданоз, 15 г краве сирене.
Вечеря - две твърдо сварени яйца, шунка , салата     /  плодове 

5-ти ден

Закуска - чаша горчиво кафе          / настърган морков с лим сок
Обяд - риба печена с домат         /  риба печена на скара или варена на пара, чаша доматен сокВечеря - прескача се           / плодове

6-ти ден

Закуска - чаша горчиво кафе   
Обяд - две големи парчета пилешко месо   / половин варено пиле, салата от прясно зеле и моркови, подправено с олио, магданоз, копър или целина
Вечеря - две твърдо сварени яйца и настърган морков + подправени с олио или зехтин

7-ми ден

Закуска - чаша горчиво кафе      /билков чай без захар
Обяд - парче месо, плод          /варено телешко, плодове
Вечеря - по желание                 / по избор от предишните дни, без третия

Следва менюто по дни в обратен ред:

 8-ми ден – менюто на 6-тия

 9-ти ден – менюто за 5-тия и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт