изморена!

  • 1 610
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
здравейте!тук ли е мястото на тази тема-незнам!:)та,горе-долу физически и психически здрава,но изморена.спя не много,храня се когато имам време,хвърча от едната стая в другата,хайде да свърша нещо,хайде бебка да се наяде,хаиде да сменим памперса и хайде пак всичко отначало!:)))всъщност знаете как е!:)това вече започна да ми се отразява-имам изморен вид,кожата на лицето е повяхнала,сега когато детенце спи вместо да си помогна нещо в домакинството, ми се седи,просто ей така,без да правя нещо смислено!дайте съвет,как да се почувствам по жизнена,че започвам да се дразня на себе си!:)а някои ползвал ли е тези таблетки- LR energi мисля,че бяха ,тече им реклама по телевизията!?

# 1
  • Мнения: 2 936
мисля че и едни комбинирани витамини биха ти свършили работа  Peace Мултитабс,Центрум...
повече плодове или фрешове и силна храна-въглехидрати...

# 2
  • Мнения: 1 731
Според мен нямаш ли поне един свободен ден от сутринта до вечерта ,няма как да релаксираш.Знам какво е .Изпитала съм го даже с две деца ,не с едно.Кошмар .От сутрин до вечер на въртележката .Уморително е наистина. Rolling Eyes

# 3
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Нямя рецепта за тази умора,просто намери някой да те смени за малко и си отдъхни.Изпитала съм го и знам как се чувстваш и ако не беше майка ми ,незнам какво щях да правя точно в този период.Когато спи детенце поспиваи и ти с него и си купи някакви витамини аз съм доволна от Центрум.Успех и горе главата!

# 4
  • Мнения: 1 531
аз взимам една добавка, виталити спорт се казва. по едно пакетче се разтваря сутрин в чаша вода. има пчелно млечице и витамини и е точно за преодоляване на такава умора.
и аз съм с две малки деца и двете тази зима ми боледуваха много. от началото на ноември са така, изкараха два пъти вирусна пневмония и направо ми се взе здравето покрай тях. а и работата не търпи отлагане. та с виталити-то се енергизирах добре.
но е добре и да си вземеш малко почивки, да се разхождаш на чист въздух. помоли някой, ако може да ти помогне с детето за известно време.

# 5
  • Мнения: 750
Sunbeam, а тази добавка става ли за кърмачки? И мен ме е налегнала една такава хронична умора. Сутрин, вместо да съм отпочинала след съня, аз се будя и се чувствам изморена. А търченето покрай прохождащото дете цял ден тепърва предстои.

# 6
  • Мнения: 2 039
Има рецепта-ставай,отивай на фризьор да си промениш прическата,на масаж,на басейн,абе,каквото обичаш  PeaceПосле остави бебето на някого за вечерта и излез да се забавляваш  Party А най-добрият лек е да забегнеш нанякъде за няколко дни,далеч от всичко и от всички!За мен не разни хапчета и помади ще ти върнат цвета на лицето,а нещо,което да направиш за себе си и да те накара да засияеш  Peace  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 597
Да бе,те са се наредили на опашка кой да и погледа детето...нали и аз бях така,сама с 2...и то през годините дето се редяхме на опашки за хляб и складирахме по фризерите...Знам мила какво е,и може би много мами тук са минали по този път.Аз спях с бебето,когато заспи,и аз лягах,другото,4е ги слагах рано да си лягат ве4ер,и после идваше "4асът на майката"...вси4ко е въпрос на организация,ама мойте бяха много кротки,което си е от зна4ение.Вместо да се депресираш от умората,седни и помисли за себе си,пии витамини-добре са те посъветвали,но и слагай детето да си ляга рано,ако не е свикнало,от на4ало ще е проблем,но ще свикне..по дълга баня преди това ,и хайде в леглото.6те имаш време и за себе си,и някоя приятелка да дойде,и маникюр да си направиш,или просто да си поспиш.И запомни,ако ти не си организираш сама нещата ,никой няма да дойде да те попита дали си изморена и имаш ли сили...Слугинацията е неблагодарна работа,ако не можеш да прехвърлиш 4аст от нещата на някой друг,просто ги зарязваш...ти си по важна от нещо недосвършено в къщи ,а детенцето ти има нужда от здрава майка,ако пък на някой не му харесва,дай му да опита как става...и не си го таи в себе си,а си отваряш устата на мига! И аз ги разбрах тия неща,ама като ве4е ги бях отгледала....Успех ти желая!

# 8
  • Мнения: 2 039
Да бе,те са се наредили на опашка кой да и погледа детето...нали и аз бях така,сама с 2...и то през годините дето се редяхме на опашки за хляб и складирахме по фризерите...Знам мила какво е,и може би много мами тук са минали по този път.Аз спях с бебето,когато заспи,и аз лягах,другото,4е ги слагах рано да си лягат ве4ер,и после идваше "4асът на майката"...вси4ко е въпрос на организация,ама мойте бяха много кротки,което си е от зна4ение.Вместо да се депресираш от умората,седни и помисли за себе си,пии витамини-добре са те посъветвали,но и слагай детето да си ляга рано,ако не е свикнало,от на4ало ще е проблем,но ще свикне..по дълга баня преди това ,и хайде в леглото.6те имаш време и за себе си,и някоя приятелка да дойде,и маникюр да си направиш,или просто да си поспиш.И запомни,ако ти не си организираш сама нещата ,никой няма да дойде да те попита дали си изморена и имаш ли сили...Слугинацията е неблагодарна работа,ако не можеш да прехвърлиш 4аст от нещата на някой друг,просто ги зарязваш...ти си по важна от нещо недосвършено в къщи ,а детенцето ти има нужда от здрава майка,ако пък на някой не му харесва,дай му да опита как става...и не си го таи в себе си,а си отваряш устата на мига! И аз ги разбрах тия неща,ама като ве4е ги бях отгледала....Успех ти желая!
Айде,моля те,да не коментираш чуждите постинги с пренебрежение,защото не това е целта на темата Stop Защо пък да няма на кого да си остави детето,откъде знаеш?И за моето дете няма опашки от желаещи да го гледат,но понякога се намира малко отмора.Ех,как на някои хора им пречи да са дружелюбни,значи  Tired

# 9
  • Мнения: 119
момичета!!!нямах за цел да предизвиквам конфронтация по между ви,но явно така се получи и реших да се включа!може би някои ще изяви желание да я погледа малко,но аз не бих я оставила,поне за сега.понякога татко и я поема за час-два,аз да свърша нещо или да отида до някъде,но пак сам на педал, не ми е спокойно,като не ми е пред очите!основното ми запитване е как мога да се тонизирам и зареждам с енергия,защото определено има дни в които се нуждая от сили!благодаря на всички за отговорите и ще продължавам да следя следващите!:)

# 10
  • Мнения: 597
Леи ,съжалявам,4е си го усетила по този на4ин,изобщо не съм си и помислила,4е можеш да се засегнеш,защото не това съм целяла с постинга си.Аз имах предвид,4е не на вси4ки мами някой е склонен да им глада децата,да не говорим за няколко дни...за да забегне някъде да си по4ине.Особенно пък и пренебрежение да съм вложила в постинга си...ти направо ме изуми! не искам да коментирам пове4е...А и да ти кажа,ако имаше възможност Адри,да ходи по фризиори,масажи и за няколко дни някъде да си по4ине,едва ли щеше да пусне тема,да ни пита как да се справи с умората си....

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз бях така, но като порасна малко дребния нещата се пооправиха до-някъде (въпреки, че още ни буди по 10 пъти на вечер и все още сме недоспали) но грижите са по малко и ще ти остава повече време за теб самата използвай го за да се разкрасиш; маски за лице, за коса и т.н. (това винаги помага). Няма как лицето (кожата) ти да изглежда свежо, докато ти си скапана. Лицето отразява вътрешното ни състояние.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
здравейте!тук ли е мястото на тази тема-незнам!:)та,горе-долу физически и психически здрава,но изморена.спя не много,храня се когато имам време,хвърча от едната стая в другата,хайде да свърша нещо,хайде бебка да се наяде,хаиде да сменим памперса и хайде пак всичко отначало!:)))всъщност знаете как е!:)това вече започна да ми се отразява-имам изморен вид,кожата на лицето е повяхнала,сега когато детенце спи вместо да си помогна нещо в домакинството, ми се седи,просто ей така,без да правя нещо смислено!дайте съвет,как да се почувствам по жизнена,че започвам да се дразня на себе си!:)а някои ползвал ли е тези таблетки- LR energi мисля,че бяха ,тече им реклама по телевизията!?


мисля,4е с витами и таблетки няма да стане newsm78
1-2 дни без детето,някъде с мъжа на саме,някой да те оменя поне за един ден на 10 дни .......Разхождай се,спортувай......Имаш ли 2-3 4аса ги отдели не за спане,а за спорт и удоволствия.Преди 12-13 год. аз бях така с големият......Изморително е ,но ще отмине.Важното е да си запазиш нервите и здравето.А с таблетки няма да стане Wink

намери някой да ти помага за детенце поне за няколко 4аса  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
Моят съвет е  когато ти спи детенцето да не се захващаш с домакинство, а да релаксираш както ти е приятно. Дори и просто да си седиш и да си мислиш хубави неща.
Домакинството може да почака, то това край няма.

А не знам дали и шантавото време не влияе? Мен ме е обзела една пролетна умора, само ми се спи, нищо не ми се прави, писна ми да подреждам къщата, та напоследък като дивайла спи си чета и си свиркам.

Общи условия

Активация на акаунт