Докога мазахте бебчовците след баня?

  • 2 850
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 10 309
Али е вече на 7,5месеца, продължаваме да я къпем всеки ден и всеки ден след баня я мажа с лосион... до кога? Лосиона не банята  Laughing  тя и е голям кеф и не мисля да я разреждам...
А до кога правихте гимнастика, аз от как беба почна нон-стоп да се движи, спрях  Thinking

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 18:08 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 3 394
И мен този въпрос ми е болен,че откакто Мецанка се изрина от зехтина и обривите и минаха доста трудно се мажем само с дерматологични кремове.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: Adriana
И мен този въпрос ми е болен,че откакто Мецанка се изрина от зехтина и обривите и минаха доста трудно се мажем само с дерматологични кремове.


Обрив от зехтин, мислех че това не може да се случи.

# 3
  • Мнения: 1 032
Аз от доста време разредих мазанките на цялото тяло.Задължително мажа само м/у крачетата(така и не се спрях на някаква дума за това местенце) и дупето.В началото започнах със преварен зехтин,а сега вече с масло Бебино със смрадлика и съм много доволна,защото от Джонсън-а ми се обрина. Grinning  Grinning  Grinning

# 4
  • Мнения: 18 542
След баня винаги мазане все още  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: cheta
След баня винаги мазане все още  Wink

Цялото тяло  #Shocked  лелеее, а аз си мислех, че прекалено дълго мажа... ясно ще се мажеме...

# 6
  • Мнения: 1 017
Митака е вече на почти три години и си го мажа редовно след баня,че му е много суха кожата милия и не смея да спра Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
А съвсем цялото тяло ли мажете?
На мен сестрата ми каза -един ден корема, на другия гърба. За да дишало бебето през кожата си. Аз така и правя-редувам. Но напоследък я вапцам цялата. Още повече ако изпуснем банята някой ден, първо, че се чудя корем ли, гръб ли да мажа, а и да не остава кожата ненамазана два дни подред.
А акушерката в болницата ми каза, че вече се смята,че не трябва да ги плескаме като ...Задължително гънките със олио или зехтин и само, ако кожата е прекалено суха, тогава мажем цялото тяло.
Т азатова мисля чу на по-големките бебта може според зависи и най-вече вида на кожата. Аз лично мисля, че всички тези мазила леко запушват порите.

# 8
  • Мнения: 1 214
Цитат на: marissha
Цитат на: Adriana
И мен този въпрос ми е болен,че откакто Мецанка се изрина от зехтина и обривите и минаха доста трудно се мажем само с дерматологични кремове.


Обрив от зехтин, мислех че това не може да се случи.

 До 6 месеца мазах бебето със зехтин,смених зехтина и стана рак червена за няколко часа.Цяла седмица отне възстановяването.Толкова фалшиви зехтини има ,че знае ли човек.А вие преварявате ли зехтина?Трябва задължително!

Аз мазах до 11 месеца,когато разредихме къпането през ден.

# 9
  • Мнения: 1 214
Цитат на: marissha
Аз лично мисля, че всички тези мазила леко запушват порите.


Запушва порите свинската мас.А също и алергизира.Специалната бебешка козметика не запушва порите.

# 10
  • Мнения: 46 511
Не мисля, че ще спра да я мажа. Аз ако не се намажа след баня, имам чувството, че ще ми се разцепи кожата. А и ние къпем през ден, така че не я клепам всеки ден Grinning
За корема и гръбчето - с по-малко, като мажа гънките например, каквото остане по ръцете, с него.
А ти защо искаш да спираш? Мисля след годинката да започна с тоалетно мляко, до тогава - бебешко олио. Ох, а колко сладко миришеее, идва ми да я гризна Embarassed

# 11
Аз целия никога не съм го мазала  Embarassed
Само по гънките и на дупето и вратлето със зехтин
че се изрина от бебешкото олио.

# 12
  • Мнения: 1 017
Цитат на: PrincesaDundesa
Цитат на: marissha
Цитат на: Adriana
И мен този въпрос ми е болен,че откакто Мецанка се изрина от зехтина и обривите и минаха доста трудно се мажем само с дерматологични кремове.


Обрив от зехтин, мислех че това не може да се случи.

 До 6 месеца мазах бебето със зехтин,смених зехтина и стана рак червена за няколко часа.Цяла седмица отне възстановяването.Толкова фалшиви зехтини има ,че знае ли човек.А вие преварявате ли зехтина?Трябва задължително!

Аз мазах до 11 месеца,когато разредихме къпането през ден.

И Митака се обриваше от зехтина Close
А иначе го мажа целия все още.

# 13
  • Мнения: 8 163
Все още мажа Аля + масаж. Много й е приятно.

# 14
  • Мнения: 390
а защо трябва да спираш да мажеш nad_tab? и аз като nikol78 се мажа винаги след баня и не разбирам защо да не мажа и бебето, всъщност това което съм чувала, че кожичката трябва да подиша и за естестваното омазняване има смисъл, но ако не я изсушаваме със сапун или други миещи препарати. Вероятно в бъдеще ще започна да редувам банята, веднъж с лосион и веднъж само с вода (тогава предполагам няма да мажа, но това ще го започна лятото сега си мисля че е добре да се маже телцето за да се сгрява).

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Трябва да ви кажа, че малката е на 4 години вече, но все още се мажем след баня. Смятам, че е напълно нормално, защото кожата и се изсушава от води, сапуни и т.н.
Гимнастики и тем подобни отдавна не правим, но мре баща и да я хване и да и удари един масаж Wink

# 16
  • Мнения: 217
И ние все още продължаваме да се мажем задължително след баня... Не мога да си помисля, че ще пропусна.... но не се къпем всеки ден ,така че.... все пак кожата има кога да си "диша", а и не мисля, че бебешките мазила запушват порите на кожата... Толкова мека й става кожата, след като я намацотя, че въобще не мисля да спирам Laughing

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: nad_tab
Цялото тяло  #Shocked  лелеее, а аз си мислех, че прекалено дълго мажа... ясно ще се мажеме...

Ами цялото да  Laughing
Ама вече не се къпем всеки ден, а и на Бобо кожата му е суха.

# 18
  • Мнения: 7 106
Все още я мажа всяка вечер след къпане.Сега зимата кожата е подложена на всякакви влияния - студ, парно, климатици, няколко ката дрехи, които се трият в нея дененощно и тем подобни, което допълнително я изсушава и я прави доста чувствителна.Затова, както аз се чувствам комфортно след душ да се намажа от глава до пети с тоалетно мляко, така предполага че е и при беба.Виж лятото, когато е горещо и тялото се поти, може да намалим мазането, но това ще преценим, на място и когато му дойде времето  Grinning .
Гимнастика и масаж не правим от доста време, защото шило в торба не стои  Grinning  Stuck Out Tongue .

# 19
  • Мнения: 3 211
Къпем се 1 път седмично с главата, мажем цялото тяло.
Лятото се къпехме всеки ден и я мажех през ден или ако видя, че е суха кожата, но я мажех с body lotion na Bubchen, а зимата с олио.
Иначе през седмицата мием от кръста надолу (дупе, крака), ръце, лице, зъби, но няма време и да я мажа.

# 20
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Мажех до към 7, 8 месец най-късно. Постепенно разредих и накрая спрях. Мисля, че и кожата като всичко останало трябва да се справя сама с предизвикателствата  Wink , а и имам момчета и аз поне не познавам нито един мъж, който да си мацоти  Grinning  Grinning  тялото, а кожите им са перфектни.
Успех в избора  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 211
Да допълня:
Като беше малка й мажех гънките с кремчето за дупе, то не от тези дето са бели тип Пенатен или Нивея, а по-прозрачно, правено в аптека, а тялото с олио на Бюбхен. И аз съм чувала, че не трябва да се маже цялото тяло, един ден - корем, друг ден-гръб
Гимнастика правехме до към 7-8мес, в началото всеки ден, а после по-малко не защото имаше нужда, а защото много я кефеше. То и сега й разривам често гърба, не на голо, а през дрехите

# 22
  • Мнения: 189
Аз продължавам да къпя и мажа всяка вечер, единствено само масажа се е променил защото не мога физически да накарам малката да застане малко по-кротко за да го направя,но все пак докато намазвам правя нещо подобно на масаж. Гимнастика не правя откакто почна да седи и да шава постоянно.
Според мен мазането зависи главно от типа кожа, ако е по-суха задължително, аз освен за мазане, ползвам и олио за баня, но м исля лятото да ги понамаля и заменя с лосион по-лек.

# 23
  • Мнения: 224
Аз мазах до 11 месеца,когато разредихме къпането през ден.[/quote][/quote]
И ние така иначе си я мажех навсякъде всеки ден,но мисля че вече е голяма пук и се изнервя докато минем всички процедури

# 24
  • София
  • Мнения: 572
Все още я мажем и нямаме намерение да спираме  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 289
Аз съм на 35 години и си мажа цялото тяло след баня. Оказа се че и Ради е с много суха и чувствителна кожа, като мене, така че вече 10 месеца мажа и не смятам да спирам. Мажем цялото тяло, а дори понякога вместо олио ползвам Линола Фет, когато съвсем се е излющила, а я къпя със крем-сапун.

# 26
  • Мнения: 4 965
И аз съм от тези, които няма да спрат да мажат.
Ако питаш майка ми, тя ще ти кажа: "Хмммм, до към 5-6 г. я мажех аз, после тя сама. И така вече близо 30 години  Twisted Evil  Wink ."
Аз ако 1 път изпусна да се намажа - кожата ми изпръхва. Все пак водата, с която се къпем не е от горско поточе, а и измиващите препарати са прекалено агресивни, пък и изкуствени дрехи носим и т.н.

# 27
  • Мнения: 161
маже се , заради тургора или там нещо си горният слой на кожата който при къпане със препарат пада, при голям човек не е толкова кофти но на бебоците им е нежничко и затова зехтина и другата специализирана козметика помага възстановяването на този слой, затове сега в САЩ и Германия мисля не съм сигурна не къпят децата всеки ден. Трябва да се маже поне до 3 години.

# 28
  • Мнения: 356
Ние се къпем всеки ден, но омазвам само проблемните места. Омазвам го целия само в неделя и тогава правим масаж. Само, че аз не го къпя всяка вечер със сапун целия, сапунисвам само ръчичките и дупето.

# 29
  • Мнения: 439
мажа почти всеки път след баня. А за масажа съм чела че може да се спре след като детето стане по-подвижно, но ако доставя удоволствие и на мама и на бебока може да продължи.... Аз и досега обожавам да ми правят масаж Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 517
все още всяка вечер след баня го мажа

Общи условия

Активация на акаунт