МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 677
  • 299
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 162
Момичета пазете се че е гадно в болница.
Я да попитам има ли и други като мен да искат секцио по желаниие а бе по мед. показатели???

# 196
  • Мнения: 456
temp, Честит Рожден ден! Да си жива и здрава, много любов и здраво бебече през май!
Да ти е жив и здрав бъдещия татко Стефан, Stanella!
Добре дошла на spasy!

МАЙ-чета, бъдете много спокойни, пазете се и всичко друго ще се нареди!


# 197
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте мами!

Честит Рожден Ден на ТЕМП и на Стефан на Станела! Да са живи и здрави!!!

мама21, и аз от доста време се каня да ти кажа, че в твоята ситуация и след толкова проблеми, трябва да полежаваш повече, да не кажа постоянно. Напълно подкрепям резона на Поли по темата!!!

За Миленка - много неприятно се е получило, но ако си спазва режима всичко ще е наред. А най-трудно е да свикнеш с лежането в началото, след това вече се привиква (от личен опит споделям Mr. Green), особено ако имаш нещо хубаво за четене! Важното е накрая бебо и тя да са здравички!!!

Майче, и на мен ще ми е интересно да прочета за секциото ти...

Аз все още не съм споделила впечатления от срещата - беше много много забавно и мамите са много много сладки и готини!!! Гласувам с две ръце да повторим (потретим) съвсем скоро.

Хайде, лек ден и повече положителни емоции пожелавам... Praynig

# 198
  • Мнения: 832
Обещах един телефон - д-р Димитър Марков 0899 130 550
благодаря на temp че не е забравила, и да й честитя от сърце рождения ден, живаи здрава  bouquet

на другия рожденик също честито - Stanella, пожелавам един много горд и щастлив татко

За Миленка - не съм много наясно, но определено не е хубаво, така, че да си почива и да се включва когато може ...

за лошото настроение - не знам дали има нещо общо, но и мен тези дни здраво ме тресе, първо лошата новина на Мира, а и това време...явно има нещо

почивайте си, и по на сериозно с бебоците, те от сега си искат своето

# 199
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
напълно сте прави на никой не се сърдя Heart Eyes.Така
-Снощи кръвното ми беше 110 на 140.Сложиха ми някакви системи от които през 15мин. бях в тоалетната все едно от едното място ме пълнят с вода а от другото тече.Сто човека ме прегледаха  и изследвания правехме.Оказва се че самата бременност е нормална но нещо става а наще тъпаци нямат апаратура.Тук не правят екокардиография на бебето щото няма кой а пък и нямало апаратура #Crazy #Crazy.Днес док ми каза че ще хубаво да отида в Медицинска Академия-София при доц.Симеонов който отговаря по катедрата по нефрология но преди това да му звънна да говоря с него защото не се знае има ли смисъл сега да ходя като изследванията били агресивни и не се правели по време на бременност.Другото изследване е това на което някой от вас са ходили-там където се гледа само сърцето.В Бургаската болница НЕ СЕ ПРАВИ ТАКОВА ЧУДО представяте ли си #2gunfire #2gunfire.Та сигурно другата седмица ще отскочим до Варна за да направим поне него.
Ами това е оставам в къщи и майната им на лекциите.
Майче и аз искам секциото ти Praynig

# 200
  • Мнения: 87
4РД на рожденниците днес - temp и на мъжа на Stanella  newsm67
и аз днес си имам малък празник - влизам в 6ти месец  Crazy

Stanella, поздрави на Миленка и да пази леглото щом като се налага ...

на мен също много ми хареса срещата и се надявам скоро пак да се съберем Simple Smile

Хубав уикенд пожелавам, до скоро  Heart Eyes

# 201
  • София
  • Мнения: 1 877
Дания, честито Hug

Аз като си помисля, че още малко и влизам в 7-ми месец и ми става едновременно много хубаво (понеже рисковете вече съвсем намаляват) и същевременно малко страшничко...

Хубав уикенд и от мен, защото не знам дали ще се включа изобщо (много мързел ме наляга напоследък)!

# 202
  • Мнения: 625
Мира-това, което не ни убива ни прави по силни!!! Целувам те! А ти целуни другото си малко съкровище и му кажи колко много го обичаш!
Относно килограмите-лятото бях 46, сега съм 56 hahahaи хем не ям както ми се яде(егати-sorry за израза)но нищо посл ще се оправя пак Blush
Кати_95 Аз все умувам и аз и май везната натежава към секцио, ама знам ли.....А иначе съм като енциклопедия вече на тая тема. Подробно съм проучила ражданията на около 5 майки- секцио и 6-нормални. И всичко е строго индивидуално. А вчера си свалих едно филмче-секцио и отначало ми се доповръща,но след второто гледане даже се хилих как издърпаха милия вево като пран чорап hahaha

# 203
  • Мнения: 83
И аз си мисля за секцио,но все още не съм говорила с лекарката за това и тя може нещо да ме разколебае,но за сега съм за секциото. Явно съм страхливичка. Simple Smile
Честит Рожден ден на рожденниците!

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 21:56 от spasy

# 204
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Момичета при нас правят секциото на магаре как е положението в другите градове?

# 205
  • Мнения: 162
Smiled дай повече инфо моля те.

# 206
  • Мнения: 625
Kati ,pisah ti dai otgovor:)

# 207
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
smiled_ може ли и на мен  Praynig

# 208
  • Мнения: 7 914
Честито на temp!

Да сси здрава и много шастлива! И да си гушкаш през май най-сладкото бебче! bouquet  bouquet  bouquet

# 209
  • Мнения: 18
Здравейте на всички! Днес прекарах цял ден пак по лекари и болници. В рамките на 15-20 дена съм минала през около 6 фетални морфологии при различни лекари и всички казват различни неща.  Днес дори си повторих амниоцентезата в една частна клиника, срещу съответното заплащане, за второ мнение от различна лаборатория.Ако и от него резултати са такива, а аз ще ги знам до средата на другата седмица, и най-вероятно до края на другата седмица ще се наложи да прекъсна бремеността.

Как се стигна до тук: Отидох първо при доц.Томова, защото от посещенията ми през първата бременост бях доволна.Тя огледа бебето и забеляза пъпна връв с 2 кръвоносни съда, а нормално е да е с 3. Според нея и сърцето имаше лека диспропорция, която по късно бе опровергана. С мъжа ми се разтърсихме из нета и четохме доста за тази пъпна връв с 2 кръвоносни съда. При нея в 46% от случайте е възможно да има малформации.И така на своя глава се свързах с д-р Димитрова, тя ми направи ФМ и реши да ми направи амниоцентеза. Докато ми станат резултатите ходих и при д-р Марков за още едно странично мнение.По принцип при тризомия 13 малформацията на плода се забелязва от 11-13 г.с. Никои от тях не видя малформация, защото такава видимо и няма, всичко си беше съразмерно. Това са страшни малформации( няма да ги описвам, защото е много депресарско да ги научавате, които иска може да потърси из нета има много материал). И така едва сега след като излезнаха първите резултати всеки взе да намира по нещо, което можело да бъде малформация.Ами , ако не си бях направила амниоцентеза? Всичките ми резултати от БХС , доплер и т.н. са идеални.Какво щеше да стане? Доплера в Шейново дори не забеляза 2 съда в пъпната връв.Казаха , че всичко е ок след 3 минутен преглед и ме пуснаха да си ходя.

Не искам да ви отегчавам с моите преживявания.Исках да ви споделя, за да не се доверявате на никои.И най-големите специалисти с най-модерните уреди грешат понякога.Всички сме хора. Питаите и разпитвайте повече.Дори и да станете банални.Здравето на бебета ви е най-важно.  Дано всичко с всички вас бъдещи Май-чета бъде наред. Нито лекции , нито работа, нищо не е по-важно от бебоците. Пазете се много и си почивайте.

П.П. И тримата специалисти , които съм споменала по-горе са невероятни.Не подлагам на съмнение способностите им.Да не ме разберете погрешно.Затова и аз ги потърсих тях.Д-р Марков днес ми обясни, че за първи път вижда случай като моя - диагноза тризомия 13 без външни белези, дори бебето има черти и кости и органи, които при тази тризомия не е характерно да ги има.Доста съм объркана вече.

Да не ви отегчавам повече. Пазете се много !

Общи условия

Активация на акаунт