МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 628
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 536
Tony Bonbony, съжалявам за преживяването! И то точно на Нова Година...С абсолютно същите признаци като твоите + кървене си полежах и аз в болница от 01.01. Ако знаех че си в Майчин дом щях и аз там да ида поне да се запознаем Laughing
majceto , знам какво ти е с това ранно ставане...но след 18 години ще се наспим Laughing

# 241
  • Мнения: 373
 Toni Bonboni , хубавото е , че си вече в къщи и бебочко е добре, нали? Почивай си и се пази Simple Smile

Majceto, и аз съм от мамите, които пазаруват без притеснения.Бях в Премама миналата седмица , но не ми се видяха кой знае колко драстични намаленията , за които толкова тръбят.Харесах две мног красиви гащеризончета за беба, но някакси 80 лева ми се струват прекалено много.В магазин "Штъркел"има страхотни бебочешки дрешляци.Вчера купих от там суперски бодита и гащеризончетана средна цена около 6-8лв.

Искам да попитам всички мами- ориентирахте ли се за количка?Ако да, каква?

# 242
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен!
Аз явно съм от по-страхливите мами и даже още не съм гледала нищо по магазините. Сигурно защото в началото си имахме проблеми и сега направо не знам кога ще събера смелост за пазар.

# 243
  • Мнения: 533
Ведро утро!Привет и от мен!Много ме повали този грип,едвам вчера успях да се стегна и бяхме на премиера на балет Арабеск.Каката ни има участие в мултимедийната част и и изписаха името.Много беше горда.Та с тати аз ,как и РИТНИЧКО в корема ми на култ. мероприятие!!!Май музиката му хареса и не се противеше Човечко!
Бъдете щастливи!

# 244
  • Мнения: 152
Заради тези подготвителни контракции и аз съм на магнерот и ношпа вече втора седмица. Чувствам се добре от тях. Но като ме заболя корема и кръста или само някаква лека болка да имам и се шашкам. Та така единия път чак ми направиха гинекол. преглед и нямах никакви контракции, всичко си беше наред, ама само дето се плаша. Сега я давам по- спокойно, но и магнерота много ми помага.
 За покупките: ходих до магазина на Дибо и скрин ще си взема от тях, харесаха ми и са по 178 лв, но леглата нещо не ми харесаха и ще си купим от сгъваемите. Отказах се от количките Cangaroo- те ми бяха фаворит, но като ги видях в магазина ми се сториха много нестабилни и лесно чупещи се. А след 2 седмици и лек ремонт и освежаване на стаята ще правим с весели тапети. А дрехи за бебо по-нататък ще купувам.

# 245
  • Мнения: 7 914
Момичета,
 приказвате за дрешки...
Мен ме беше голвм страх ме гонеше да купувам дрешки... до първия път... и сега като вляза в някой магазин рядко излизам без дрешка Blush... толкова е приятно да се пазаруват детски дрешки  Heart Eyes
И понеже пола на бебчо още не го знаем... гледам да купувам неутрално...ама забелязвам ч`е (поне тук) има страшнооо много дрешки за момиченца и много малко за момченца...а още по- малко неутрални Mr. Green

# 246
  • Мнения: 373
Qnush,в магазина на Арбор отидете за легълце.Има много хубави и функционални легла с чекмеджета , без чекмеджета, които могат да се ползват доста години.Поне до първи клас  Grinning

# 247
  • Мнения: 897

Искам да попитам всички мами- ориентирахте ли се за количка?Ако да, каква?
На мен количката ми е болна тема.Не мога да харесам никаква.Ако харесам е  800 лв. и нагоре

# 248
  • Мнения: 35
мама21 видях 4е се интерисуваш за ФМ аз съм от Бургас и декември месец тук доста ме наплашиха та реших да отско4а до София там в май4ин дом направих биохими4ен скрининг и минах  фетална в свети лазар където ме одрънкаха 120 лв и не останах толкова доволна а също така отидох и при доц.Томова за нея мога само хубаво да кажа и прегледа беше само за 50лв.Но не парите в слу4ая бяха по важни а това 4е резултатите бяха много добри и ФМ също потвърди 4е с беба вси4ко е ок така 4е аз мога Томова да ти препоръ4ам в София.А за нашите бургаски специалисти и аз просто нямам думи но се надявам някой ден да се видим 4е да ти разкажа на дълго и на широко.

# 249
  • Мнения: 832
Здравейте и от мен!
Аз явно съм от по-страхливите мами и даже още не съм гледала нищо по магазините. Сигурно защото в началото си имахме проблеми и сега направо не знам кога ще събера смелост за пазар.

Не знам дали ще те успокоя, но и аз съм от така. Още нищо не съм купила и дори в бебешки магазин не съм влизала newsm78. След 7-ия месец съм решила да си правя шопинг терапия, то и времето сега е едно... изобщи не ми се мотае навън. да ви кажа откровенно гледам да наблегна на културната програма, че после като се появи бебо ще стане трудно. Препоръчвам ви изложбата на леонардо в СГХГ, от понеделник почвам и с театралния афиш на сатиричния  Crazy така де - да си натрупам малко положителни емоции и да се заредя  Laughing

# 250
  • Мнения: 533
Mina 21,къде се намира този маг.Арбор?Не що и на мен не ми се харесват много тези легълца на Дибо!В COMOбях гледала отдавна легълца и понеже ми е на 2 крачки все не се решавам да отида да видя какво има сега.Там и маше и колички и сгъваеми легла(доста прилични).Само видях в катал. ,че сгъваемите легла са по 145лв.но вкл.матраче!Ние сме купили един компл.само когато ни казаха,че ще имаме мъж (от Бързаков).Друго съм си харесала в Бокал,но все си мисля в 7 мес.да пазарувам!

# 251
  • Мнения: 1 531
оххх, колко съм мъдрааа  bowuu  копнах си постинга, преди да го 'публикувам' - и добре че го направих, щото се изтри  Twisted Evil

аз изчетох всички 13 странички  Crazy  Flutter  Party
същевремнно писах дълъг постинг в word, че да не забравям какво на кого да кажа... извинете ме предварително, че е дълъг, ама нали 100години не съм писала, а и дано е приятен...
аз през изминалата седмица като първа в болнични имах някви 100 неща готини да правя и голем кеф... много основно се занимавах с онлайн проучване на стоки... на което е посветена и основната част от постинга ми  Laughing  мнооог очавам вашите отговори на въпросчетата  Mr. Green

ptica, вземи си болнични и не си хаб отпуска – изоплзвай си го след 9те 90%платени болнични

mira atan, много съжалявам и дано да се окаже, че е грешка!!!!!!!!!! просто гледай философски на нещата, иначе няма как  Rolling Eyes  милееенка и тони да си слушат лекарите и всичко ще е наред!   bouquet 

забравила съм да изкажа специално поздрави на болните вкл на тези, на които това им попречи да дойдат на срещата (shemetka и т.н.), а съм пропуснала и имена като bunnita и др. – много ме е яд и не трябваше да тръгвам поименно... все ще пропусна някого, ама както и да е де... надявам се всички да ви помня, което може да стане най-вече като се видим лично Party qnush, аз, щом ме няма на голямата, явно съм, както обикновено, в WC  Laughing  сега виждам,че съм именувала файловете в моя комп, но не и в снимка.бг - допълвам веднага  Peace

Мina21, има ли курс за бременни в Шейново????? А къде е магазинът на Арбор??? Аз гледах онлайн симпатични легълца, ама не си харесах с шкафче... има ли? А имат ли гардероби?

шопинг
Количка
Аз си избрах една комбинирана на бертони rock’n’roll  Heart Eyes  за само 143лв., която ултра ме кефи по дизай и в цвят зеления, а си има и това, на което държа за обръщаща дръжа и естествено напълно легнало положение... самият й кош е с опция за люлеене, което ми се струва плюс вместо ти да тикаш количката напред-назад (но имам съмнения свързани и с люлеенето на леглото, вж по-долу)... Иначе само ми казаха, че да има 4 двойни колелца не било хубаво – бертони имат подобни същия цвят и пак с обръщаща се дръжка но със задни единични колеца: та кое е по-добре??? Самите бертони изтъкват предимство на двойните колелца... Ааа, и се чудя колко кг тежат? Никъде не пише освен на първия модел, който бил с алуминиева олекотена конструкция... А – колко е гаранцията на Бертони?
Легло
Аз май реших да е с шкафче: не че ще го повивам на него, но ще го ползвам за бельото на бебенце, за козметика, лекарства и т.н., щото немаме особено много мебели... Чудя се дали да има люлка: били свиквали т.е. ако съм в друг град не при нашето легло, няма да мога да приспя бебенце ли??? Към леглото (надявам се ‘към’, т.е. от същата марка и окраска) ще вземем и двукрилно гаредеробче за бебешките дрешки и разни наши, докато бебето не стане детенце (живот и здраве  Heart Eyes ) и не му дотрябва целия... иначе за нас сега добре-дошло щото именно нашият гардероб е фулмакс...  Като цена са леглото долугоре 300 и гардероб за 234: комплект / а, smiled, твоето колко лв и на коя фирма е? това също е готино , ама си няма гардероб ... естествено гледах и на дибо - George
Матраче, обиколник, спален комплект, бадахин
А бе много скъпи беее... ако не ти влиза матрак в  цената на леглото (май само на George влиза), само той е 50лв средно... и толкоз горе-долу за спалния комплект... Така ли е или не мога да попадна на по-свестни цени...
Ваничка
дали да е анатомична – така не било кеф на бебто да се плацика във водичката свободно  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 18:32 от ninochka

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 653
mira atan, стискам палци и се моля всичко с бебето да е наред  Praynig
За количките само да вмъкна - гледайте на колелата да има амортисьори. Една от моите приятелки си беше купила количка на Бертони (но това преди 2г.), която нямаше амортисьори и по неравностите караше много бавно и внимателно, за да не друса прекалено на бебето.

# 253
  • Мнения: 373
 Ninochka, курс има , но ми го спряха  Rolling Eyes , защото повече от половината мами се отказаха преждевременно.Заради грипа ли, заради що ли, и аз не знам. Confused Надявам се пак да сформират група, ама...
Магазинът на Арбор е в Дианабад, на ул."Крум Кюлявков"7.Едва ли нещо ти говори, но мога да обясня подробно.Аз съм си харесала модел "Валери" -комбинирано с три нива на дъното,чекмедже, махаща се решетка,махащи се колелца, и дъги, които могат да се сложат и легълцето да стане люлка.Избрала съм по-големия размер , за да може, живот и здраве, бебунка да спи в него поне до 5-6 години.В магазина се продават и матрачета.Честно казано се спрях на тази фирма , защото предпочитам креватчето да е от масив, а не от някакви разпадащи се пластмасови плоскости.Гардеробчета нямат, но имат шкафчета с чекмедженца и с борд за повиване отгоре.
За количката: вчера гледах в магазин "Штъркел" едни колички Мag.Английски уж , с една година гаранция.Доста стабилни ми изглеждат, леки са , а и цените има са доста приемливи-250-340 лв.

# 254
  • Мнения: 83
Браво xai , и на мен ми звучи добре твоето запълване на времето,но сега ми е доста студено и не ми се мърда от нас иначе има доста неща,които си заслужава да бъдат видяни. Дано и аз някои ден се наканя. Знаеш ли до кога е тук изложбата на Леонардо,че за нея може да навия и мъжо?
А колкото до пазаруването,аз не знам дали ще се престраша и в 7-я месец. Ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт