За рака на дебелото черво имам питания.

  • 3 247
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Какви са симптомите и как се установява, че е рак. Тоест какви изследвания и така нататък...

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Много общ и "широк" въпрос  Rolling Eyes  Ето тук има малко по въпроса http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/rak_debelo_4ervo.htm
По принцип ракът на дебелото черво се открива трудно в ранните стадии, когато все още няма симптоми, особено когато е в по-горните части на червото. Когато човек има продължителна диярия, запек или кървене, задължително трябва да отиде на преглед и то специализиран - ректоскопия и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 858
Благодаря smile3525!

# 3
# 4
  • Мнения: 1 858
Разписах се в темата ето линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151205.40    bouquet

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Свекърва ми ея оперираха преди 2м. от рак на дебетот чарво, симптомите са трудно изхождане, кръв и болки. При нея беше само първия имптом, нямаше други. Прави се ректоскопия, за да се открият полипите, взема се материал от тях и от биопсията се разбира дали е добро или лошо качествено. Ако имаш повече въпроси, пиши на лични.

# 6
  • Мнения: 511
точно днес оперираха моята братовчетка която е само на 30 год.докторите очакваха да е по лек стадий но преди 2 часа свърши операцията и резултата беше лош.изкарали са червото на корема и е с анусна торбичка.просто съм съкрушена.яд ме е че трудно се открива .дано сега да няма разсейки и след 6 месеца да и приберат всичко.моля се на бог да е така.

# 7
  • Мнения: 126
ky ,какви са й били симптомите?

# 8
  • Мнения: 511
ами никакви.преди 2 седмици когато е отишла по голяма нужда получава кървене от ануса.само това,нищо друго.имала е хемороиди и е помислила че е от тях.

# 9
  • Мнения: 1 858
ами никакви.преди 2 седмици когато е отишла по голяма нужда получава кървене от ануса.само това,нищо друго.имала е хемороиди и е помислила че е от тях.

Това е ужасно дано всичко да се оправи с братовчедка ти.

# 10

Общи условия

Активация на акаунт