С ДЕТЕНЦЕ В ЧУЖБИНА /документи ,пътуване -всичко/

  • 6 122
  • 7
  •   1
Отговори
Здравеите на всички мамчета от форума!Много е изписано по тази тема ,но някак си не е обобщено и отнема мнооого време да събереш всяка нужна информация.Предстои ми тепърва да мина по този път и смятам да описвам стъпките -една по една тук, за да бъдат в полза на някое друго мамче в последствие .
към днешна дата знам със сигурност ,че е нужно съгласието на родителя които не пътува с детето за да бъде изведено то от страната"НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси."
ето тук може да проверите цените ,сроковете и документите, които ще са нужни за издаването на паспорти и лични карти http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents.htm
въпросното нотариално заверено пълномощно го копираите ,вземали го при  преминаване на границата то се изисква на Бг границата и не е нужно да го превеждате
 -Ако таткото вече е в чужбина ,а бебо няма паспорт,ще е нужно още едно документче,отново нотариално заверено,по повод съгласието му да се издаде паспорт на мъника
  -Ваксините?Посъветваха ме да преведа имунизациите ,не на латински ,а на англииски/в моя случаи става въпрос за UK/
  - Преведете всички документи които смятате че ща са Ви нужни:актове за раждане,удостоверение за брак,дипломи и прочие каквото смятате че ще е необходимо

И ако ще оставате за по-дълго превода на свидетелството за брак и акта за раждане се прави на дубликат и се слага апостил. Това може да го направи и фирма за преводи

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 17:38 от dessy_a

# 1
  • Мнения: 143
Абонирам се за темата ,защото и на мен ми предстои пътуване в чужбина.

# 2
очаквам да помагаш в такъв случаи,ще споделиш ли на къде сте се запътили и какъв е твоят случаи?Ще се радвам да имам помощ в това море от информация

# 3
  • Мнения: 1 045
Пътували сме до Гърция без да носим картон , паспорт за имунизации и тем подобни . Носихме само паспорта на малката и това е .

# 4
  • Мнения: 959
-Ваксините?Посъветваха ме да преведа имунизациите ,не на латински ,а на англииски/в моя случаи става въпрос за UK/

Ето това не го знаех, а къде ги превеждата ваксините?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 12:57 от ice

# 5
  • Мнения: 3 622
Моя син ходи с бившия ми мъж до Италия сега на 02.01. Не за първи път излизат в чужбина. От мене се иска само нотариално заверено пълномощно, че пускам детето до въпросната държава и в какъв срок. Освен пълномощното и задграничния паспорт нищо друго не му е било нужно.

# 6
плановете ни са да се установим там и ще трябва да дам малката на ясла /1г и 5месеца  е в момента/,мамчета от UK ме посъветваха да си преведа ваксините на англииски защото тамошните лекари не разбирали латински Grinning,иначе това не е задължително Аз ще го направя за мое спокоиствие,това е както ,когато сменяте личните лекари на бебоците,всеки следващ лекар иска да види датите и кодовете на имунизациите на детето/картона му/,за да знае как да продължи -нали си имат ред,за Англия разбрах че имат 1 ваксина която у нас не я правят и сега ще се консултирам с личната лекарка на малката

# 7
От мене се иска само нотариално заверено пълномощно, че пускам детето до въпросната държава и в какъв срок."



трябва ли да е упоменат срок и държава,не може ли да се направи безсрочно?би трябвало да може  :
декларация
долуподписания данаил еди кой си,роден.на ..в... лк...., издаден от/ ../ се съгласявам дъщеря ми /име/, родена на ....в...,окръг...., с паспорт номер.????... да напуска територията на република б-я, многократно ,както да пребивава в чужбина
придружена от майка си/ име, лк /паспорт???,издаден от/
нещо такова би трябвало да свърши работа

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 17:52 от dessy_a

Общи условия

Активация на акаунт