Смятате ли,че градините дават добро възпитание?

  • 1 375
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Смятате ли,че градините възпитавът добре или ние родителите се справяме и без тях?

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 00:27 от Vivi

# 1
  • Мнения: 492
въЗпитание и възпитавАт.По темата - по- скоро създават навици.

# 2
  • Мнения: 74
да ти кажа аз съм 50 на 50 за градините
аз лично сам много доволна защото вече е по сомостоятелен и по лесно контактува с деца но пък толкола се раболява там, че ми идва да го спра от тази градина.толкова антибиоци сме изпили благодарение на градината че ми идва да крещя
та както казах съм 50 на 50

# 3
  • Мнения: 2 839
Възпитанието идва от семейството. Градината дава други неща, но възпитание .. не мисля.

# 4
  • Мнения: 2 567
Дъщеря ми не е посещавала градина и мисля, че е добре възпитана  bowuu
Родителите сме тези, които сме отговорни за възпитанието на децата си.
Така, че с градина или без, ако родителят го няма в цялата схема забрави за възпитание.

# 5
  • Мнения: 3 740
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава. Градините също. Дали ще е добро възпитанието, зависи от градината. Което не отменя отговорността на родителите, де.

# 6
  • Мнения: 2 309
Има доста случаи на изперкали лели в градините,които се държат повече от грубо с децата...
Не вярвам,че се дава нужното възпитание иманно там!!!

# 7
  • Мнения: 4 362
Има доста случаи на изперкали лели в градините,които се държат повече от грубо с децата...
Не вярвам,че се дава нужното възпитание иманно там!!!


аз също така мисля  Peace

# 8
  • Мнения: 17 402
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава.....

Много точно! Изобщо няма гаранция, че като си седи в къщи детето ще е много добре възпитано и обратното. Относно "изперкалите" лели- това мога да приема по-скоро за яслите.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава. Градините също. Дали ще е добро възпитанието, зависи от градината. Което не отменя отговорността на родителите, де.

Съгласна съм отчасти. За мен водещият възпитателен фактор са родителите. От градината очаквам други неща - изграждане на навици и някакъв учебен режим, търпимост и приобщаване към група, създаване на контакти, които са от друг тип - не събирането по кафенетата с приятелчета. Защото, да не се лъжем, се събираме с майки, чиито деца се разбират с нашето, т.е. - няма повод за конфликти. А в градината има, има го и последващото сдобряване, изводите и т.н.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава. Градините също. Дали ще е добро възпитанието, зависи от градината. Което не отменя отговорността на родителите, де.
Точно така! Аз лично съм много доволна от ДГ на детето-дори мога да кажа, че тя там се държи много по-добре отколкото в къщи, т.е. респекта е по-голям. Моя отговорност и на семейството ми е как ще я възпитаме.

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Възпитанието се дава от родителите,градините създават навици.
  Дарина много бързо се научи преди сън да си сгъва дрехите и да ги слага на столчето,слага пантофките една до друга и мушка чорапчетата вътре.В градината се прави така и за нея това е съвсем нормално.След като се нахрани сама си отсервира и веднага отива да измие ръцете,преди ядене също...,така ги учат там. Peace
   От друга страна ние я научихме всеки път да казва-заповядай,благодаря и моля.Да пита дали може да стане след като се е нахранила.Да използва нож,когато се храни,а не да дърпа със зъби и ръце.Да казва всяка сутрин добро утро и добър ден,когато срещне познат и други такива разни неща.
    Така,че според мен и градината и родителите играят важна роля в живота на децата. Hug
     С малката е много по-лесно,копира всичко от кака си  LaughingБеше ми много забавно,когато едва на 1г9м,сутрин в яслата казваше на госпожата: "Добро утро,как спа?" Joy Joy Joy.И когато я питаха същото отговаряше;"Благодаря,добре.".Госпожите много  се радваха на моята бъбривка.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 11:56 от da_bo

# 12
  • Мнения: 1 512
Смятам, че родителите са тези, които възпитават и носят отговорност за това, което са възпитали у децата си. В детската градина децата придобиват различни социални умения и изграждат определени навици, научават се да се справят с различни ситуации с помощта на учителките си. От огромно значение е комуникацията между родителите и учителките. До този момент нямам оплаквания.

# 13
  • Мнения: 1 734
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава. Градините също. Дали ще е добро възпитанието, зависи от градината. Което не отменя отговорността на родителите, де.

Съгласна съм отчасти. За мен водещият възпитателен фактор са родителите. От градината очаквам други неща - изграждане на навици и някакъв учебен режим, търпимост и приобщаване към група, създаване на контакти, които са от друг тип - не събирането по кафенетата с приятелчета. Защото, да не се лъжем, се събираме с майки, чиито деца се разбират с нашето, т.е. - няма повод за конфликти. А в градината има, има го и последващото сдобряване, изводите и т.н.



Абсолютно съм съгласна!!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Всичко, с което децата ни влизат в контакт, ги възпитава. Градините също.

И аз смятам така. За това и се опитвам да "поставям" детето си във възможно най-разнообразно и различно обкръжение и среда.
От всякъде и от всеки може да 'вземе' по нещо. Лошото, поне с моето дете е, че в много от случаите то си остава в определената среда. Пример - При баба си пишка в тоалетна, при мен - не. В градината се обижда ако някои й предложи помощ за обличане или събличане - при мен твърди, че е бебе, ако я карам да го направи. При мен от поне година се храни сама, при баща си е 'бебе' и той я храни. Ей такива хитринки...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт