Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 ян. 2007, 21:57 ч.

Препоръчайте ми шампоан за мазната ми коса

• 1 564
  • 18
  •   1
Отговори
  • Габрово
Здравейте

Бих искала да науча от тези то вас, които са с мазни коси от кои шампоани и балсами са доволни.
Аз в момента използвам шампоана на Елсев за обем  и същия балсам и доскоро си бях много доволна от него, но напоследък косата ми започна да се омазнява много бързо и си мисля, че е време да го сменя - май ми е третата опаковка подред един и същ, така че ще трябва.
По принцип предпочитам шампоан, на който пише, че е за честа употреба, отколкото такъв, предназначен за мазни коси, понеже са доста по-агресивни и от някои такива също ми се засилва омазняването

Ами това е. Вие сте

# 1
  • Пловдив
Може да бъркам, ама при амзна коса по-добре само шампоан, без балсам- допълнително омазнява.

# 2
  • София
И аз съм с мазна коса и ще следя темата Peace
Иначе, опитвам се да я къпя по-рядко, но най-много на 3 дена-повече не издържам. Шампоана редовно трябва да се сменя, но не съм открила още този, който да ме спаси от омазняването Crossing Arms

# 3
  • Русе
И двете по-горни твърдения са верни! Ако ти е мазна косата, не използвай балсам. Ако много ти се оплитат крайщата, си слагай течни кристали! А най-важното е косата да не привиква към даден шампоан! За това отначало Елсев ти и понасял добре....аз винаги имам 3-4 шампоана и ги редувам при всяко капане. Също така знам, че колкото по-често се мие, толкова по-мазна става, но аз не издаржам и я мия на 2 дни! Thinking

# 4
  • Габрово
На мен също ми се налага да я мия през ден, но напоследък вече и на втория ден е ужасно омазнена, а съгласете се, че не е удачно да я мия всеки ден...

Колкото до балсама, ако е подходящ, не причинява допълнително омазняване, пък и аз не го слагам в корените на косата, а само в краищата й. Мога да го твърдя със сигурност, понеже ми се случва и да го пропусна, но не намирам никаква разлика в това как ми се омазнява косата. Даже без балсам понякога се наелектризира и съответно я пипам повече, понеже ме дразни, така че се зацапва по-бързо!
Кристали не съм използвала, макар че напоследък се замислям дали да не си взема някакви да пробвам  newsm78 А от тях има ли за различните типове коса? И доколкото знам, се слага много по мъничко от тях, а пък моята коса е една тънка и мека... май няма да е трудно да прекаля и да си я омазня с кристалите...

Съгласна съм, че трябва да се сменя шампоана по-често, точно затова пуснах темата - за да събера отзиви и да реша какъв да си купя. То ако вярва човек на рекламите и на надписите по опаковките, всичките шампоани са страхотни и косата става невероятна от тях, ама ние си знаем колко е вярно...

Чакам идеи

# 5

Моята коса винаги се е омазнявала бързо, на втория ден вече е без обем. Колкото по- скъпи шампоани ползвам толкова по мазна ми става косата, затова заложих на български катранен шампоан и ефекта е наистина поразителен. Има няколко разновидности на катранен шампоан, просто пробвай всички  и ще разбереш кой е точно за твоята коса.  Laughing

# 6
  • Бургас
Wash & Go билков или с алое.Моята коса става като на рекламата-лъскава и обемна.

# 7
Аз пък съм много доволна от българските шампоани с коприва... но моята коса е тежък случай и я мия всеки ден...

# 8
  • BG
На мен ми харесва шампоана за мазна коса на Keranove. А по въпроса за използването на балсам, не съм съвсем съгласна, че не трябва изобщо да се ползва при мазна коса. Не бива да се нанася в корените на косата, но в крайщата може. Той спомага за по- лесното разресване.

# 9
  • В полите на Пирин планина
До преди половин година и моята коса беше същия тежък случай - миех я всяка вечер, защото иначе имаше трагичен вид.
Препоръчвам ви малко търпение и редовно слагане на домашна маска - аз ползвам следната:
1-2 суп. лъжици бадемово масло / или мас
2 жълтъка
1 суп. лъжица пчелен мед
1 суп. лъжица алкохол / ракия, водка /
Нанася се в корените и по дължината на косата. Главата се завива с налонов плик и хавлиена кърпа. Стои се поне половин час, за предпочитане повече.
Алкохолът изсушава косата, а бадемовото масло регулира омазняването и стимулира растежа на косата. Може да се редува ползването на бадемово масло и мас в маската.

Сега косата ми се омазнява много по-малко - издържам измиване през 2 вечери, което си е направо истинско постижение.
Много добър ефект има и билковият лосион Себорал Форте, който също намалява омазняването.

# 10
  • Старата столица
Преди време ползвах много хубав на Garnier-Ultra Doux (само да не бъркам как се пише).Бях много доволна,с мента е и е специално за мазна коса.Но нещо не го намирам вече,или може да са му сменили опаковката.

# 11
  • Варна
Мдаааам Simple Smile
Здравейте най-напред  Flutter
Момичета - мазната коса и балсама нямат толкова пряка връзка. Вярно е, че шампоаните 2-в-1 са по-скоро не за мазни коси, защото имаш повече силикони вътре и това се втрива и в корен, но балсам, отдел, си е даже наложителен понякога, защото при силното омазняване и косъмът не винаги расте здрав. Ако нанасяте балсам и в корените - тотална грешка за който и да е тип коса!!!!! Балсамът, втрит в корените, причинява запушване на космения фоликул с всичките му последствия...

Тази маска по-долу е добра за подхранване, но не мисля, че ще повлияе толкова омазняването. Ако, обаче, бадемово масло заместите със гроздови семена и сложите малко хума (може без мед), а и някое етерично масло - Лавандула за регулиране на омазняването - резултатът ще е по-добър, според мен. Ако не сте бременни - направо си намерете продукт с етерични масла (Икаров и Етерика имат ..) и си го потребявайте, но на измита и леко подсушена коса, хубаво втрита в корените, като маска с хавлия на косата за 30-60 мин, колкото ви е възможно и после леко измиване отново с разреден шампоан!! Винаги разреждайте шампоаните си поне 1:3, че даже и многократно повече и просто поливайте с шампоанената вода скалпа и така втрийте - иначе, от концентрираните шампоани се получава допълните омазняване поради презисушаването след миене ...

Лосиони - Себорал Форте, един с Репей на Евтерпа се мотаеше по аптеките ...., Тоник за коса на Билка - с орех, коприва и бреза - добре уравновесява. Има и добри ампулки за еднократно втриване.
И така...

bouquet коса и ще се радвам, ако съм била с нещо от полза!  Peace

# 12
  • В полите на Пирин планина
Vesi - Thalloderma моите уважения за дадените от теб съвети и за професионалната ти намеса  Peace
Аз не съм специалист в тази област, всичко, което съм написала по-горе е от личен опит и реални резултати. Ще взема да сложа масло от гроздови семена, вместо бадемовото  Grinning

Аз съм по-доволна от балсамите без отмиване - иначе косата ми става по-тежка и без обем, ако слагам по време на миенето.

# 13

Моята коса винаги се е омазнявала бързо, на втория ден вече е без обем. Колкото по- скъпи шампоани ползвам толкова по мазна ми става косата, затова заложих на български катранен шампоан и ефекта е наистина поразителен. Има няколко разновидности на катранен шампоан, просто пробвай всички  и ще разбереш кой е точно за твоята коса.  Laughing

A този катранен шампоан не миришеше ли кофти? Имам такива спомени, 4е беше един 4ерен и после косата миришеше много гадно,  а и не се пенеше- при което ако шампоана ми не направи пяна имам 4увството, 4е не ми е измита косата.

# 14
  • Габрово
Мдаааам Simple Smile
Здравейте най-напред  Flutter
Момичета - мазната коса и балсама нямат толкова пряка връзка. Вярно е, че шампоаните 2-в-1 са по-скоро не за мазни коси, защото имаш повече силикони вътре и това се втрива и в корен, но балсам, отдел, си е даже наложителен понякога, защото при силното омазняване и косъмът не винаги расте здрав. Ако нанасяте балсам и в корените - тотална грешка за който и да е тип коса!!!!! Балсамът, втрит в корените, причинява запушване на космения фоликул с всичките му последствия...

Тази маска по-долу е добра за подхранване, но не мисля, че ще повлияе толкова омазняването. Ако, обаче, бадемово масло заместите със гроздови семена и сложите малко хума (може без мед), а и някое етерично масло - Лавандула за регулиране на омазняването - резултатът ще е по-добър, според мен. Ако не сте бременни - направо си намерете продукт с етерични масла (Икаров и Етерика имат ..) и си го потребявайте, но на измита и леко подсушена коса, хубаво втрита в корените, като маска с хавлия на косата за 30-60 мин, колкото ви е възможно и после леко измиване отново с разреден шампоан!! Винаги разреждайте шампоаните си поне 1:3, че даже и многократно повече и просто поливайте с шампоанената вода скалпа и така втрийте - иначе, от концентрираните шампоани се получава допълните омазняване поради презисушаването след миене ...

Лосиони - Себорал Форте, един с Репей на Евтерпа се мотаеше по аптеките ...., Тоник за коса на Билка - с орех, коприва и бреза - добре уравновесява. Има и добри ампулки за еднократно втриване.
И така...

bouquet коса и ще се радвам, ако съм била с нещо от полза!  Peace
Веси, благодаря за съветите   bouquet
Повечето си ги спазвам по принцип, де - не използвам шампоани 2в1, не слагам балсам в косените на косата, а предимно по крайчетата, шампоанът ми винаги е доста разреден с вода преди да си го сложа на главата, не я мия с гореща вода, избягвам да я суша принудително, за да не се омазнява от топлината... само дето пак си е тежък случай  Sad
Иначе може да е тънка и рядка, но косъмът е здрав, не цъфти - за няколко месеца ми се появява тук-там по някой цъфнал косъм, дато май само аз си ги виждам. Само да не беше това омазняване  #Cussing out
Скоро не бях се сещала за хума, хем си я слагам редовно на лицето. Ще взема да си сложа и на косата, пък ще видим какво ще стане
Катранен шампоан не ми се иска да ползвам, че ми миршие много гадно Sick

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт