Има ли мами в БЕЛГИЯ?

  • 23 134
  • 291
  •   1
Отговори
здравейте,искам да питам има ли мами в белгия newsm78,ако има такива ,в кой град живеят newsm126 ще се радвам да се запознаем newsm034 чао засега

Цитат
zdraveite,iskam da pitam ima belgiq newsm78,ako ima takiva ,v kaoi grad jiveqt newsm126te se radvam da se zapoznaem newsm034ao zasega

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 22:54 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 90
здравей, живея в белгия близо до Bruxelles  в едно селце Drogenbos ,ако искаш ми пиши и разбира се ако има и др момичета да се включат ще се радвам Grinning

Цитат
zdravei ,jiveq v belgiq blizo do Bruxelles v edno selce Drogenbos ,ako iska6 mi pi6i i razbira se ako ima i dr momi4eta da se vklu4at 6te se radvam Grinning

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 22:56 от Дивиана

# 2
Има, да. Аз съм бъдеща майка. Как да се свържем?

# 3
Здравейте,
на мен ми предстои да замина за Белгия и да родя там. Някой може ли да ми помогне със съвети. Как изобщо става там раждането? ще съм благодарна за всеки отговор

Цитат
Zdraveite,
na men mi predstoi da zamina za Belgiq i da rodq tam. Nqkoi moje li da mi pomogne sus saveti. Kak izb6to stava tam rajdaneto? 6te sum blagodarna za vseki otgovor

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 22:57 от Дивиана

# 4
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Има, има. За раждане тук мога много да пи6а, но не знам какво то4но те интересува. Аз бях доволна, родих миналата година в Leuven, в университетската болница. През бременноста пак там ходих на контролни прегледи, за вси4ко бях като 4астна пациентка, но просто допла6та6 малко пове4е кьм застраховките. Когато си на 4астно ти обрь6тат пове4е внимание сьс сигурност Laughing
Раждах секцио, доволна сьм от вси4ко, нямах никакви проблеми. Бях една седмица в болницата, в самостоятелна стая - мьжьт ми присьства на раздането а после остана да спи при нас през цялото време. Само храната си е като в болница, но то не може като на хотел Wink
За самостоятелна стая трябва да си порь4а6 предварително, ако има6 специална болни4на застраховка 6те доплати6 само около 400 Е, ако не - около 1400 Е.
Е това се се6там, но питай ако иска6 друго инфо

# 5
  • Мнения: 90
neka vseki da si kaje ot koi grad e vse pak sme malko moje i da si napravim sre6ta ako iskate  Grinning
imam 4uvstvoto 4e s novaa sme si pisali ,predi ne be6e li lubomira ili se barkam  Rolling Eyes

# 6
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Аз сьм в Leuven  - на 20 км от Brussels. Но не сьм Льобомира Simple Smile, аз по4ти не сьм писала преди тук. В Белгия сьм от 7 години ве4е. Сега сте вие на ред Laughing

# 7
  • Мнения: 1 630
И аз не съм Любомира  Joy Joy Joy
Но пък съм като нова от 7 години в Белгия (в Брюксел)

За Белгия няма много голямо значение кой къде е,
разстоянията ни не са като в Щатите или Австралия

# 8
  • Мнения: 90
ok i az da si kaja pak ot 5 god sam tuk jiveem na 15KM OT BXL, Drogenbos
qvno sam se pripoznala ,za6toto ima6e edna devoika ot Leuven kakto i da e nqma zna4enie

# 9
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Здравейте мами в Белгия.
Имам едно питане, дано някоя от вас успее да ми отговори. Simple Smile
Какви са данъците в/у заплатите при вас.
Каква е средната сума с която може да живее 4-ри членно семейство да речем в Брюксел.
Благодаря Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 630
Кита,
За данъците, ето ти един сайт, на който можеш, като въведеш брутната заплата да получиш нетната
http://www.partena.be/ssesso/websimul/brut.cfm

За парите .. трудно е да се отговори на този въпрос
Зависи на какво сте свикнали
Зависи какви жертви сте готови да правите

Жилище и разходи по него - поне 800-1000 евро
Другите разходи  newsm78  newsm78  newsm78
може би поне още 1000 месечно ?

# 11
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Raly, благодаря много.   bouquet
Данъците излизат, че са 50 %  newsm78. Може и нещо да не съм разбрала от формата, че френския не ми е от силните езици.

# 12
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ами на мита заплата данька е то4но 46%, на мьжьт ми който взима пове4е от мен Mr. Green и данька е по-висок - около 50%. Абе тук както казвам 4есто аз, с едната рька ти дават а с другата взимат Laughing

За наем и сметки отиват 1000 Е минимум, за ясла давам 500 на месец, за храна поне 500 и за останоло ве4е всеки си хар4и както иска. Ако има6 кола си приготви о6те пари за застраховки и такси. Като прибави6 и скьпите билети до БГ и ако си като мен да си ходи6 4есто Grinning, свети6 на 4ервено Laughing

# 13
  • Мнения: 8
Zdravejte i az sum budesta mama i ziveja v Belgija!Ste mi bude prijatno da si pishem i kontaktuvame!

# 14
  • Мнения: 90
Dobre do6la   magdalena6807   Laughing   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт