аптамил 3?

  • 2 429
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
на определената възраст преминахме от аптамил 2 на аптамил 3,но сега се загледах в инструкциите за приготвяне и видях,че месеците са 5,6 и 7,това значи ли,че не е подходящо за нашата възраст?!всъщност има ли аптамил 4???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
Не съм чувала за Аптамил 4  newsm78 Спокойно си давай Аптамил 3  Peace

# 2
  • Мнения: 640
Aptamil 3 е за бебета от 8 месеца до 3 годинки...така,4е смело напред.Ние пък го заменихме с кисело мляко

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аптамил 3 давах докато детето ми не навърши 2г.2м.След това го заместих с прясно мляко.Аптамил 4 няма.Тук има готово мляко за пиене на Аптамил за деца до 3г.Но не бих го дала!Срока на годност му е година, отваря се шишето и се пие.При условие, че останалите млека на Аптамил се изхвърлят 30 мин.след приготвянето им, за това съм много скептична.

# 4
  • Мнения: 832
Aptamil 3 е за бебета от 8 месеца до 3 годинки...

И аз така си мислех, просто гледах само българския превод, но тук във форума разбрах от една мама, че не е така. И наистина като погледнах на кутията на Аптамила видях, че няма нищо такова. До 3 години е само на българския превод. Аптамил 3 е от 8 месеца до 1 година. Но по принцип няма проблем да си го даваш.

# 5
  • Мнения: 27 524
И аз така си мислех, просто гледах само българския превод, но тук във форума разбрах от една мама, че не е така. И наистина като погледнах на кутията на Аптамила видях, че няма нищо такова. До 3 години е само на българския превод. Аптамил 3 е от 8 месеца до 1 година. Но по принцип няма проблем да си го даваш.

Мамата трябва да съм аз  Laughing По принцип е от 8 до годинка, да, но и аз не давам готовите млека на останалите фирми за след годинка, заради причините, описани от Биляна.
Аптамил 4 няма.
5, 6 и 7 месеца са инструкциите за Аптамил 2, явно е някаква грешка. Може да си го даваш без притеснения.

# 6
  • Мнения: 5 103
По съвет на Блонди ще давам Аптамил 2 , 3 ката няма да я дам скоро Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
По съвет на Блонди ще давам Аптамил 2 , 3 ката няма да я дам скоро Peace

 Hug
Аз от 3 дни вече минах на 3 и пие по-малко, значи е по-хранителна, но наистина е лепкава и гъста. Ако й стига с 2, карай засега така.

# 8
  • Мнения: 4 621
Aptamil 3 е за бебета от 8 месеца до 3 годинки...така,4е смело напред.
Peace

# 9
  • Мнения: 119
в оригиналният текст на кутията е обозначено 5,6,7,но за залепения stикер с превода  пише от 8м до 3годинки!?какво мислите?

# 10
  • Мнения: 27 524
в оригиналният текст на кутията е обозначено 5,6,7,но за залепения stикер с превода  пише от 8м до 3годинки!?какво мислите?


Всички тройки са за деца от 8 месеца до 3 годинки. След това има готови, течни млека, които са за над годинка до 3 годинки. Има такива на Нутрилон, има такива и на Милупа, което следва Аптамил 3. Само че не се внасят в България, затова на българския превод пише до 3 годинки, но това не е вярно. Което обаче не пречи да се дава до тази възраст, няма никакъв проблем. И аз него давам, понеже не иска млеката за след годинка.

Ето, виж млеката за след годинка:
Това е новото мляко на Милупа на прах от 12 до 36 месеца, но още не са го внесли и не съм го купувала

Това е за след 10 месеца

Ето млеката и продуктите на Милупа от годинка натам

# 11
  • Мнения: 119
мерси блонди,много си изчерпателна!:)благодаря и на всички останали,които се включиха!:)

# 12
  • Мнения: 3 338

И аз така си мислех, просто гледах само българския превод, но тук във форума разбрах от една мама, че не е така. И наистина като погледнах на кутията на Аптамила видях, че няма нищо такова. До 3 години е само на българския превод. Аптамил 3 е от 8 месеца до 1 година. Но по принцип няма проблем да си го даваш.

Не е точно така - на самата кутия/не на превода/ пише, че млякото може да бъде пълноценно хранене в рамките на едно смесено такова и след навършване на една година до края на третата година.

Ето картинка на кутията в pdf-формат:

http://www.aptamil.de/media/aptamil/produkte/pdf/AM_3-IN.pdf

А ето и конкретната част: "als hochwertige Milchmahlzeit im Rahmen einer Mischkost, auch über das erste Lebensjahr hinaus bis zum Ende des 3. Lebensjahres"

# 13
  • Мнения: 832

И аз така си мислех, просто гледах само българския превод, но тук във форума разбрах от една мама, че не е така. И наистина като погледнах на кутията на Аптамила видях, че няма нищо такова. До 3 години е само на българския превод. Аптамил 3 е от 8 месеца до 1 година. Но по принцип няма проблем да си го даваш.

Не е точно така - на самата кутия/не на превода/ пише, че млякото може да бъде пълноценно хранене в рамките на едно смесено такова и след навършване на една година до края на третата година.

Ето картинка на кутията в pdf-формат:

http://www.aptamil.de/media/aptamil/produkte/pdf/AM_3-IN.pdf

А ето и конкретната част: "als hochwertige Milchmahlzeit im Rahmen einer Mischkost, auch über das erste Lebensjahr hinaus bis zum Ende des 3. Lebensjahres"

Да така. То става и по - принцип няма проблем да се дава след годинка, но е адаптирано, а това за след годинка  - пълноценно. Аз имам впредвид, че не е както пише на българския етикет. Много майки си го ползват и след годинка. Аз реших да го сменя и на Вики му хареса Нестле Джуниър и мина на него, но ако не го беше харесал, щях да продължа с Аптамил 3.

# 14
  • Мнения: 832
И аз така си мислех, просто гледах само българския превод, но тук във форума разбрах от една мама, че не е така. И наистина като погледнах на кутията на Аптамила видях, че няма нищо такова. До 3 години е само на българския превод. Аптамил 3 е от 8 месеца до 1 година. Но по принцип няма проблем да си го даваш.

Мамата трябва да съм аз  Laughing По принцип е от 8 до годинка, да, но и аз не давам готовите млека на останалите фирми за след годинка, заради причините, описани от Биляна.
Аптамил 4 няма.
5, 6 и 7 месеца са инструкциите за Аптамил 2, явно е някаква грешка. Може да си го даваш без притеснения.

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт