Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Как да разбера кога вече няма колики и как да спра капките - постепенно или изведнъж?
Цитирай

София

Предполагам, че ги даваш три пъти на ден, така че можеш първо да спреш да даваш сутрин, след няколко дни спри да даваш на обед и накрая вечер. Ако забележиш, че бебето започне да плаче и да се присвива повече, значи още го мъчат коликите. Успех! Peace
Цитирай

Бургас

Аз го давах само вечер,защото при Тери не бяха толкова силни.Доколкото си спомням просто го спрях,но можеш да прочетеш и листовката за всеки случай.
Цитирай

софия

Аз ги намалих в края на втория месец.Започнах да давам само вечер, защото тогава Мими имаше най много колики
Цитирай

Варна

Давах Саб-а само вечер до 3-я месец и ги спрях изведнъж Peace
Цитирай

Наблюдавай бебето-ако коремчето му не е твърдо и не плаче неистово, значи няма колики.Можеш да спреш да даваш Саб-а изведнъж, няма проблем.
Цитирай

Аз започнах да капвам само по 1-2 капки в млякото, за да се махне пяната. След няколко дни спрях напълно. Ако кърмиш, може да не даваш на бебчето капки един ден и да видиш как ще му подейства.
Цитирай

Варна

Опитай един ден да не даваша капки, ако не плаче значи са му спряли коликите. При моя син поне беше така.
Цитирай

Пловдив

Няма начин да сбъркаш - бебето се кротва, не му е подуто коремчето, не плаче, не се буди с викове и превиване и т.н. Ние имахме зверски колики и давахме Саб-а почти на всяко хранене. В края на 3тия месец постепенно минахме на 1-2-3 пъти на ден т.е при нужда и в един момент просто го спряхме. Общо взето като се успокои трайно детето няма и да се сещаш за капките.
Успех и дано да минават бързо пустите колики.
Цитирай

плевен

Няма как да не разбереш, че няма колики, все едно имаш друго бебе, поне при мен бе така. А, на капките не съм отдавала такова голямо внимание Smile
Цитирай

Велико Търново

И при нас бяха силни. Давах на всяко ядене. Ама ги спрях изведнъж - то се разбира кога.
Цитирай

София

Давах капки до 3 месец.Коликите ни спряха на 2 месеца и половина.Давах преди всяко кърмене.По 6-7 пъти на ден,но по-малка доза.Първо спрях преди сутрешното кърмене,след седмица-и на дневните.На кърменето преди заспиване най-дълго ги давах.
Цитирай

днес тук, утре там...

И при нас бяха силни. Давах на всяко ядене. Ама ги спрях изведнъж - то се разбира кога.
И аз така  Peace
Цитирай

Белгия/София

Може изведнъж. Да не говорим, че голяма полза от тези капки няма, така че...
Цитирай
а за капките инфакол - някой знае ли кога трябва да се спрат. ако някой ги е ползвал - доволен ли е
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора