Za imeto Nia

  • 3 457
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте Мами.Искам да ви попитам за името на дъщеря ми Ния.Кага има имен ден?Едни казват че е на Никулден,други че е на Антоновден,защото идва от Антония,а трети на Цветница,защото Ния означава венец.Моля ви помогнете ми да се осветля по тази тема.

# 1
Здравей,
и аз се чудех като теб малко след като се роди дъщеря ми Ния - смятахме ,че името е форма на Евгения ( поне в "Железният светилник" е така) и понеже не харесвам много това име,казвах, че детето е кръстено на дядо ми - Никола.  Но на мъжът ми му отне само две седмици да изрови някакъв църковен календар , в който пишеше,че Ния е съкратена форма на Евгения,Стефания или Антония и тъй като той самият е Антон обяви,че дъщеря му е кръстена на него! Mr. Green

# 2
  • Мнения: 75
Моя мъж също се казва Антон.Като мислехме името,не искахме да я кръщаваме на никой,но без да искаме май дме уцелили.

# 3
Нашият случай е абсолютно същият!  Grinning
Дори сега като й е много дълго да обяснява на кой е кръстена казва "Ния! На никой!" Но на Антонов ден заминава с най-голямата кутия бонбони и най-голямата усмивка на училище. Понеже за рожден ден не успява да почерпи - във ваканция са.

# 4
  • Мнения: 10 982
Едно от любимите ми имена  Hug
Знам варианта за "Железния светилник".

# 5
  • Мнения: 6 991
Едно от любимите ми имена  Hug
Знам варианта за "Железния светилник".
И аз от там - там е съкращение на Евгения, мисля.
Празнувайте си когато го нарочите. Важното е купон да става, да се радват Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 903
и ние имаме същия проблем с именния ден. Аз все си мисля, че Ния трябва да празнува имен ден с Евгения, но досега не сме го празнували. Някои ми казват, че било на Никулден, но ...какво общо има Ния с Никола? newsm78 А пък за Антоновден чувам от вас, но пак се чудя- какво общо има Ния с Антон? newsm78

# 7
Ния - от Евгения
Именния ден е на 24 декември/бъдни вечер/ - какво по-хубаво от това...

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Едно от любимите ми имена  Hug
Знам варианта за "Железния светилник".
И аз знам за този вариант Flutter
Доколкото си спомням Евгения има имен ден около Коледа, мисля че беше на 24.12 Thinking

# 9
  • Мнения: 2 197
Когато става въпрос за имена, които нямат точен аналог в библията и  детето е кръстено кръстниците или свещеникът казват кога ще се празнува именния ден.

# 10
  • Мнения: 5 140
Едно от любимите ми имена  Hug
Знам варианта за "Железния светилник".
И аз знам за този вариант Flutter
Доколкото си спомням Евгения има имен ден около Коледа, мисля че беше на 24.12 Thinking


Нашата Ния кръстихме точно на Ния от "Железния светилник".
Имен ден празнуваме на 24 декември - Бъдни вечер, Евгениите празнуват тогава.
Избрах тогава защото според книгата Ния и два от Евгения, все пак и двоен празник става така.
Иначе Ния си е кръстена на нас -  На Илиана и Явор.

# 11
  • Мнения: 6 991

Иначе Ния си е кръстена на нас -  На Илиана и Явор.
Ха, хитро.
Жалко,че от нашите имена нищо не излиза Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 801
попитах майката на една Ния след като днес прочетох темата, тя ми каза, че името идва от македония и че по принцип там е доста срещано...те са избрали да празнуват имен ден на Никулден.

# 13
  • Мнения: 17 401
Е какво пък е общото между Ния и Антон? Аз знам, че Ния има имен ден на 24.12, но ние не празнуваме.

# 14
  • Мнения: 511
Нашата Ния е кръстена на баба си Николина и на Никулден те особено много държаха и детето да има имен ден.Аз не виждам общо с Ния и Никулден.Това за венеца не го знаех.Интересно!? Аз не обичам празниците, още повече именни дни.

Общи условия

Активация на акаунт