Питате ли мъжът ви за разни малки покупки ?

  • 2 583
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Въпросът ми е провокиран от обяви
в " Продавалника" и ми стана много странно  Shocked
Не говоря за покупки от сорта на кола, фризер,
печка, пералня и т.н. - естествено, че за такива неща
и в къщи предварително се говори, но за дребни
домакински потреби и бръмбъзлъци никога не
съм го питала дали да купя или не  Naughty
Например гледам продават се ефектни
буркани за съхранение на подправки и
в обявата пише " Запази ми ги до довечера
да питам мъжът ми "  Shocked
Не осъждам и най-малко искам да обидя
някой - просто за мен това е неразбираемо  Thinking
Вие как сте ?

# 1
  • Мнения: 2 309
Аз редовно се "оправдавам" пред продавачи или който и да е,за мен това значи - Дай ми малко време за размисъл Peace

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ако бурканите струват колкото дневните финансови нужди на семейството, примерно, трябва да го пита. Ако имам пари за сто буркана, няма да питам.

# 3
  • Мнения: 10 758
А ти що не си отговорила в анкетата Wink
Изобщо не го питам за такива неща.Решавам и го купувам.
Днес например купих ароматизатор за прахосмуЧКАТА.За чий ми е да го питам - абе, Любо, видях едни ароматизаторчета за бля бля.....дали да взема.

# 4
  • Мнения: 6 992
Именно, зависи какъв процент от разхода е дадената дребна стока.
Ние за храна се питаме, какво остава за другите неща Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
А ти що не си отговорила в анкетата Wink

Щото съм отнесена  ooooh!
Ама верно е това с питането - аз ако започна
да го питам той яко ще се изнерви  Party

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
 Naughty
Той ме пита  Mr. Green Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 468
Първа опция. Парите са ни общи и като ги барна през деня, купувам, каквото сметна, че е необходимо за къщи. Понякога мърмори, но поносимо рядко Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 2 353
  Е, то оставаше и за това да се питаме...От питане не остава време за пипане, както би казал един ужасно стар познат.

# 9
  • Мнения: 1 802
Опция 1  Peace

# 10
  • Мнения: 2 550
Тц, не питам...
Само за по-едри питам...по-скоро му искам мнението, щото ако съм решила да взема нещо го взимам  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 792
 Не питам, ако е за по-голяма сума и за общо ползване, съгласувам с него.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Тц, не питам...
Само за по-едри питам...по-скоро му искам мнението, щото ако съм решила да взема нещо го взимам  Rolling Eyes

Не питам, ако е за по-голяма сума и за общо ползване, съгласувам с него.

 Peace

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не го питам, а споделям, за да чуя и неговото мнение.
Понякога толкова се прехласвам по нещо, че искам да го купя веднага - сън не ме хваща. Като размисля, се оказва, че не ми е нужно чак толкова, или после харесвам нещо друго и ме хваща яд...
Много зависи и какъв е дохода на човек, ако за едни 10лева са малко, за други са много  Peace

# 14
  • Мнения: 15 619
Не питам.
Мога и сама да преценявам.

# 15
  • Мнения: 4 300
Ако се колебая питам (примерно между 2 вида салам, които на мен ми се ядат еднакво, а знам че не можем да изядем и двата или нещо подобно).  Друг е въпросът, че рядко получавам адекватен отговор, защото териториите ни са разделени и освен за външния вид на някоя дреха е трудно да получа мнение от мъжа ми.
Виж, като оправдание и аз го използвам понякога май.

# 16
  • Мнения: 1 708
Гласувах с първа опция Peace
Определено за нуждите на домакинството,както и за моите нужди и тези на децата купувам каквото е необходимо,както и ако си харесам някакви глезотийки,но за по-големи покупки се консултирам разбира се!

# 17
  • Мнения: 445
Парите стоят при мене. Аз плащам всичко: от наема и сметките до купуването на тоалетна хартия. Мъж ми даже се дразни, ако го занимавам с дребни покупки. А ако се колебая между два вида салам го питам само, ако искам да го издразня. Виж, сега искам да си купя велоергометър и не само,че го питам, ами и от един месец му се и подмазвам. smile3521

# 18
  • Мнения: 3 537
Не.Само за прекалено скъпите неща го питам. Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И при нас е така. Но обичам да коментираме разни неща, преди да ги купя.

# 20
  • Мнения: 2 897
Не питам, ако е за по-голяма сума и за общо ползване, съгласувам с него.

И при нас е така.

# 21
  • Мнения: 2 161
Не го питам.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 828
И при нас предимно той пита, аз го питам само когато трябва да купя нещо за него.
А в случая, който описваш, вероятно е оправдание.

# 23
  • Мнения: 7 474
Не питам за нищо, дори и за големи покупки- казал ми е да купувам каквото искам Hug

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Не питам за никакви дреболии, не само от домакинско, но и от лично естество Crossing Arms
Много знае дали ми трябва интимен гел и защо са ми 3 различни маски за лице Mr. Green
Да не говорим,че за домакинските работи винаги има мнение, нищо че не разбира много-много Whistling

# 25
  • Мнения: 2 491
Тц, не питам...
Само за по-едри питам...по-скоро му искам мнението, щото ако съм решила да взема нещо го взимам  Rolling Eyes

И аз така newsm10

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Допитвам се........ не че той ме слуша...... но аз обичам да си дискутирам тези неща.... по скоро за себе си......

# 27
  • Мнения: 2 270
1-ва опция
Не го питам, купувам каквото преценя

# 28
  • Мнения: 1 520
Ами не го питам, ако харесам нещо на прима виста - купувам. И без това в домакинството аз си ги ползвам повечето неща, далеч по-често.  Ако самата аз имам колебание, тогава се допитвам. Но като цяло обсъждаме само по-големите покупки. Simple Smile

# 29
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не, не питам

# 30
  • Мнения: 5 140
Първа опция.
Не питам аз преценявам дали ми трябва или не.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Цитат
Първа опция.
Не питам аз преценявам дали ми трябва или не.

  Peace

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Чат-пат го питам. Но по-често не.
Последно турнах ДВД записвачка на компютъра домашния и той се обиди, че не съм го обсъдила, ама то какво има да се обсъжда тука, да ви питам аз?! Искам двд записвачка, ми слагам си я...чудо голямо... Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 1 547
От куртоазия понякога питам.
Определено обаче си правя каквото искам. Често съм мъмрена, защото не мога да си стискам юмручето, но, слава богу, мъжът ми е такъв, че се чуди как да изкара повече, за да задоволи нарасналите потребности, отколкото да ми повтаря непрекъснато, че няма пари и че не мога да ги харча за каквото намеря за добре. Късмет. Луд  Mr. Green

# 34
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
не не питам. омръзнали са ми въпроси от рода на - защо ти е друга количка за детето, на тази какво и е; нямаш ли си ботуши, че ще си купуваш пак и т.н. и т.н. това е п редимството да си финансово независим  Peace

# 35
  • Мнения: 4 916
Питам когато имам съмнения, че може да се дублираме в покупката.

Иначе сме на уведомителен режим. напр.:
Аз: Смятам да си взема нов телефон, само трябва да проверя дали ще ми го продадат без договор.
Той: ОК.

# 36
  • Мнения: 2 609
За домакинството аз си преценявам от какво имам нужда. Mr. Green Само го уведомявам след покупката. Flutter Ако е нещо по-едро решаваме двамата. Peace

# 37
  • Мнения: 131
Щом съм преценила че трябва значи трябва. Той никога не ми е държал сметка за такива неща.

# 38
  • Мнения: 6 167
не, не го питам за нищо.
ние обсъждаме  Wink
за дребни неща - не. за по-големи - естествено, че да.

# 39
  • Мнения: 4 371
От куртоазия понякога питам.
Определено обаче си правя каквото искам. Често съм мъмрена, защото не мога да си стискам юмручето, но, слава богу, мъжът ми е такъв, че се чуди как да изкара повече, за да задоволи нарасналите потребности, отколкото да ми повтаря непрекъснато, че няма пари и че не мога да ги харча за каквото намеря за добре. Късмет. Луд  Mr. Green
А, баш!
На мен обаче ми се казва, не че не мога да стискам юмручето или че съм със широки пръсти, а че съм без пръсти  Laughing

# 40
  • Мнения: 220
Никога не питам-просто съобщавам какво мисля да купувам.А пък ако е за нещо по -едро направо си го изнудвам миличкия. smile3506И той като му писне всяка вечер една и съща песен да му пея -няма как съгласява се

# 41
  • Мнения: 1 120
Тц, не питам...
Само за по-едри питам...по-скоро му искам мнението, щото ако съм решила да взема нещо го взимам  Rolling Eyes

И аз така newsm10
и при мен е така Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 271
Зависи от типа на покупката (не само от паричният й еквивалент). За подправки, козметика и други "мои" си неща - естествено, че не. За домакински неща решаваме заедно, дори цвета на 1 леген да е Simple Smile Но то така или иначе пазаруваме заедно, така че заедно избираме. А за по-едри неща - също разбира се. Бензин зареждаме 1 път седмично, 40 лв горе-долу. Естествено, че се питаме понякога, ако имам 40-50 лв в мен (или той) и не знаеш колко има у другият, по-добре да питаш вместо да тичаш по нощите до банкомата, нали Wink
Но това всъщност е въпрос на организация във всяка "къща"  Peace

# 43
  • Мнения: 1 043
правим си един на друг изненади - е понякога недотам му е много весело а понякога се кефи на разни нещица
казвам му в повечето случай при свършен факт Simple Smile
иначе си имам доста запаси при мен и няма нужда да го тараша  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 766
Зависи от типа на покупката (не само от паричният й еквивалент). За подправки, козметика и други "мои" си неща - естествено, че не. За домакински неща решаваме заедно, дори цвета на 1 леген да е Simple Smile Но то така или иначе пазаруваме заедно, така че заедно избираме. А за по-едри неща - също разбира се....
Абсолютно подкрепям по-горе казаното. Ако е нещо лично за мен по-скоро го уведомявам отколкото да го питам  Wink, ако е нещо,което и двамата ще ползваме - разбира се че го обсъждаме  Peace

# 45
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes Въх не.

# 46
  • Мнения: 11 530
Не питам.Купувам каквото ми е нужно. Simple Smile

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Втора опция. Съветвам се само за едрите електроуреди и за неща, за които се изисква физическа помощ, за да ги пренеса. Не виждам смисъл да му губя времето и да му натоварвам психиката с глупости.

# 48
  • Мнения: X
Не.Не считам за необходимо да го занимавам с разни прозаични покупчици....само ако сме заедно,се случва да му задам някой риторичен въпрос,ей тъй м/у другото-да не се се чуства пренебрегнат......но обикновенно знам отговора,а той е"Ти прецени..."..Той също решава сам за дребните неща.А когато е за нещо голямо-решението се взима и от двамата,ама се случвало и без да се питаме Blush......стига да е имало парички............... Crazy

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 19:10 от Анонимен

# 49
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пазарувам без да питам и той пазарува без да пита, включително дрехи, обувки, чанти, неща за детето, то ако го питам за всичко... иначе за по-големи и скъпи неща се съветвам с него и то най-вече го информирам, за да помисли каква марка например да вземем. То жената в семейството затова е жена, та да разпределя семейния бюджет.  Grinning

# 50
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Абе като реша да взема нещо го вземам, понякога го уведомявам предварително  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 159
изобщо не питам

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
По някога Peace.Зависи какво съм решила да купувам.

# 53
  • Мнения: 864
Обикновенно пазаруваме заедно така че не ми се е налагало да го питам.

# 54
  • Мнения: 459
Първа опция.

Когато мъжа ми вземе заплата, дава ми пари и ми казва оправяй се както намериш за добре, стига да има какво да ядем до другата заплата. Така, че сама предценявам какво да купя. И той никога не ми държи сметка. Един ден ми направи забележка, че съм купила хляб а вкъщи имало, направих го за 2 ст и това беше.

# 55
  • Мнения: 11 003
Само ако е нещо скъпо и ще го финансира той. За покупки с мои пари не питам никого  Peace

# 56
  • Мнения: 252
За разни дребни покупки не питам, а само споделям. "Ще купя това и това" или "Взех еди какво си"

# 57
  • Мнения: 27 524
Не знам как да гласувам  Thinking
Ако сме заедно навън и се чудя за покупката - осбъждам го с него. Ако я искам със сигурност - просто я взимам. Ако се касае за повече пари го уведомявам и питам дали е подхоящ моментът или да изчакам. Разрешение не искам, но се съобразявам. Все пак сме семейство и очаквам и той да съгласува с мен големите покупки. За дребни неща няма за какво.  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 629
Неразбираемо е и за мен. Не се консултирам с мъжът ми за това какво купувам

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никой никого не пита. Всеки купува.
Неговите пари са общи, моите са си само мои  Sunglasses

# 60
  • Мнения: 420
 Grinning По принцип сама решавам какво да купя и сме се разбрали да не мрънка. Аз също не мрънкам, когато той реши да си купи нещо.
     Питам само за неща, за които не съм компетентна какво точно трябва да се купи.

# 61
  • Мнения: 1 909
Гласувах с "Винаги го питам - игла за шиене да ми трябва питам".
Не понеже би ми се карал  Joy, а за да се намирам на лаф с него,
понякога и за да не купя някоя ненужна вещ или да не я дублирам (това последното много 4есто ми се слу4ва   33uu)
И той ме пита, когато е на пазар - свикнали сме така явно, не бях се замисляла досега  Thinking Simple Smile

# 62
  • Мнения: 8 505
Не го питам.

# 63
  • Мнения: 46 477
С малки изключения, май обсъждаме предварително всичко, което е за дома, най-малкото, може да не го хареса единия или другия и ще трябва да кисне по шкафовете, без да влезе в употреба ...

# 64
  • Мнения: 742
Гласувах с втората опция. Peace
Смятам, че трябва да решаваме заедно и без това често като взема нещо и после го намирам или по-хубаво или по-евтино и.... smile3511

# 65
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
И аз гласувах с втора опция- питам го- НЕ,за да му искам разрешение, ами съгласуваме заедно нещата, защото са и за двамата и трябва да ни харесат, въобще не става въпрос за парите.

# 66
  • Мнения: 2 700
Не питам за малки.  За средни - съобщавам, че ще купувам. За големи - предлагам и обикновено става моето.

Общи условия

Активация на акаунт