Ще запазите ли дете от любовник?

  • 12 178
  • 103
  •   1
Отговори
  • Перник
  • Мнения: 277
Прочетох темата:"Бихте ли запазили бременност от случайна връзка?" и се сетих за един друг случай,при който една моя позната забременя от любовника си,с когото имат вече 1 годишна връзка,по същото време,когато със съпруга и се опитваха да имат дете.Въпросът ми е дали трябва да запази детето и да заблуди мъжа си или да го махне?
Тя също гони 30те и не поема ли риск като направи аборт,утре да не могат да имат деца с мъжа си?А не е ли риск като го роди,то да прилича на любовника и - и май ще изживее много страхове докато се роди то и види на кого ще прилича.Ако прилича на нея,никой няма да разбере от кого е,нали?А ако разбере мъжа и след като го роди,какви ще са последствията за нея?
Какво мислите за моите разсъждения?Моята позната не разчита на съвет от мен,всъщност отдавна не съм я виждала и не знам какво е направила.
Благодаря Ви предварително за отговорите.   bouquet Все пак искам да знам какво ще ми отговорите,всеки може да попадне в такава ситуация.   Rolling Eyes

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Тоя случай ми се струва, на първо четене как да се изразя незнам, направо проява на наглост - да имаш любовник и в същото време да правиш опити за бебе със законния! Може би нещата не са толкова прости, но както и да е!

Та, конкретно, аз не бих могла да живея в такава мизерна лъжа! Или казвам и си признавам всичко, и живея заклеймена от рода и общество, или го махам и преставам да се правя на толкова палава!

# 2
  • Мнения: 1 041
Ако запазя детето и остана при съпруга си,това означава да живея в лъжа цял живот Naughty Не,не бих постъпила така,но не мога да разбера защо не напусне съпруга си?Аз съм против изневярата и смятам,че щом не ми е добре с един човек,няма смисъл да съм с него Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 326
не бих поела този риск, трябва да реши с кого да остане и след това да вземи решение за бебето

# 4
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
 newsm78 как ли се живее с такава лъжа , никога категорично не бих запазила такова дете без значение че е и мое и дали в последствие ще имам друго ,не никога . Това са само разсъждения не съм била в подобна ситуация и дори не мисля да имам някога любовник ,защото си имам прекрасен съпруг.

# 5
  • Мнения: 999
Аз бих си признала и бих си понесла последствията.
бих признала защото така е редно, а и не се знае  дали този баща няма да потрябва за  да даде кръв или за някое друго изследване/ако любовника е бащата/

# 6
  • Мнения: 5 026
Тук не става дума само за това на кого ще заприлича в последствие детето, а и за морални норми.То ако става дума дори да не прилича на любовника и, ако недай си боже се наложи някаква медицинска манипулация с кръвопреливане или операция и както се правят пълни кръвни изследвания и на детето и родителите познай дали няма да се разбере...
Аз любовника и не го упреквам, защото той е гледал да си направи кефа и толкова.А тя, след като е искала да си имат бебе със съпруга си защо е ходила при чужди мъже?Жената трябва сама да мисли за собствената си контрацепция и да не разчита на мъжа за това! Това ми е мнението.
Ако ще ражда чуждо дете, по-добре да се раздели със съпруга си и да отиде при този, когото обича и е баща на детето и... Защо цял живот да и тежи това??

# 7
  • Мнения: 1 382
Бих си признала, дори и да ми коства брака, все пак жената е нарушила правилата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 952
Постъпката ще е много грозна да лъже мъжа са, грозна е самата изневяра като начало за мен.На кого ще прилича , приличали си , това да не е игра , това е дете.И  да гони 30 не е никак много.

Оставете се ,  това е грозна работа.Живота трябва да се  живее истински и да се почувства истински , това не е театър.

# 9
  • Мнения: 189
Мисля че тази постъпка е много грозна.Но това си е лично мое мнение.А понеже питаш за съвет кажи и че ако му каже почти 100% ще остане без съпруг.Та това е ужасно унижение.Ако не каже и го запази, цял живот ще я гризе това.Как ще гледа мъжа си в очите?Какво като е на 30?Хората и на 40 раждат.Не съм сигурна дали любовникът и ще е съгласен да остане с нея.Незнам...А тя защо е ходила да изневерява на мъжа си?Защо са се оженили като не се обичат?Мисля че ако го запази все някога истината ще излезе наяве и тя ще остане самотна майка

# 10
  • Мнения: 4 621
Тоя случай ми се струва, на първо четене как да се изразя незнам, направо проява на наглост - да имаш любовник и в същото време да правиш опити за бебе със законния! Може би нещата не са толкова прости, но както и да е!

Та, конкретно, аз не бих могла да живея в такава мизерна лъжа! Или казвам и си признавам всичко, и живея заклеймена от рода и общество, или го махам и преставам да се правя на толкова палава!
Това е и моето мнение.
Абсурдно е, не можеш да живееш с такава  лъжа цял живот.

# 11
  • Мнения: 186
Е на това му се казва БЪЛГАРСКА РАБОТА !!!
Май в България са забравили какво е това да си морален към нещо. Не мога да разбера що за жена е тази ???   Close

# 12
  • Мнения: 640
Айде, осъдиха жената:) За да изневери един човек, значи му е липсвало нещо. Това нещо може и самото дете да е. Не казвам, че постъпката й е супер, но пък стига сте я осъждали без да я познавате дори. Ако трябва да се поставя на нейно място - да, бих запазила детето. Не знам дали бих запазила брака си, но детето със сигурност. Също така познавам такава жена. Тя имаше голяма дъщеря и мъж, който дълги години я беше тормозил и пребивал когато нещо му е кисело. Когато мъжа й "реши" да опитва за второ, тя вече имаше любовник, от когото забременя по същото време. Е, сега вече живее с любовника си, но като законен съпруг.

# 13
  • Мнения: 5 183
И аз се о4удвам как вси4ки "наска4ахте" - вси4ки са супер моралистки - "Да маха бебето ... как не я е срам ..." Присъдата готова. Ехей, по-полека!
Едно дете не е шега работа ... И въобще, в ситуация, като тази, в която всъщност само майката си знае какво то4но е ставало, не може да се махне с лека ръка. Възможно е да са имали проблеми, брака да не е вървял. В последствие си е намерила някой - "лелееееееееее, голямо престъпление!" Mr. Green По някое си време оба4е, съпругът й /а може би и тя/ решава /т/ да поправят нещата и да си направят още едно бебе, НО се оказва, 4е тя ве4е е бременна ... Толкова ли е сложно?!  Rolling Eyes
Ясно е 4е ситуацията е особено деликатна и вси4ко изглежда на пръв поглед като предателство спрямо съпруга, но как то4но стоят нещата само те двамата /тримата/ си знаят.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 12:27 от Балалайка

# 14
  • Мнения: 139
Тук не става дума само за това на кого ще заприлича в последствие детето, а и за морални норми.То ако става дума дори да не прилича на любовника и, ако недай си боже се наложи някаква медицинска манипулация с кръвопреливане или операция и както се правят пълни кръвни изследвания и на детето и родителите познай дали няма да се разбере...
Аз любовника и не го упреквам, защото той е гледал да си направи кефа и толкова.А тя, след като е искала да си имат бебе със съпруга си защо е ходила при чужди мъже?Жената трябва сама да мисли за собствената си контрацепция и да не разчита на мъжа за това! Това ми е мнението.
Ако ще ражда чуждо дете, по-добре да се раздели със съпруга си и да отиде при този, когото обича и е баща на детето и... Защо цял живот да и тежи това??
Не съм вярвала, че жена би могла да напише такова средновековно изказване. Сексуалният акт при хората е психосоматично изживяване и за двамата партньори, без оглед на пол, раса, цвят на кожата и т.н. И следователно, контрацепцията (както и грижата да не се разпостраняват болести) е и на двамата партньори, без значение дали връзката е дълго или краткотрайна.
По темата - да, бих запазила детето, бих информирала биологичния баща и в зависимост от това що за човек е съпругът/приятелят ми бих, или не бих му казала какво е станало.
Как може да има такива жени ли? Може, защото никой не е сигурен какво я е подтикнало да направи това. Най-лесното нещо е да осъждаш без факти.
Остава да въведат бой с камъни на публични места за неверни съпруги/съпрузи и да дамгосват по челото родените от "не-правилната" връзка деца.
Хора, животът е безценен, бъдете толерантни, най-малкото, защото Вие сте имали шанса да се родите, а и не само заради това.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт