дразните ли се от представителите на т.нар. естрада

  • 7 620
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
повод да пусна темата е темата за Васил Найденов -изумих се, колко млади хора го харесват Shocked
за мен представителите на така наречената Естрада са отвратителни,като чучела на соца Mr. Green
освен че изглеждат ужасно Sick
музиката им сякаш неможе да си намери мястото сега и или залитат към фолка или правят някакви жалки опити да продължават старомодното си звучене Joy
аз непознавам хора, които да ги слушат и винаги съм се чудела, кой им ходи по концертите newsm78

само аз ли не ги харесвам(меко казано,направо ме отвращават и ми призлява като ги чуя точно толкова колкото ако чуя мазна чалга)

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз пък ги харесвам. Не всички- разбира се, но има много хубави естрадни песни.  Много харесвам например Силвия Кацарова, Тоника, Тони Димитрова и много други.

Хиляди пъти повече ги предпочитам от чалгаджиите. Естрадните са много по-естествени, пеят много по-хубаво ( на живо) - не са еднакви като чалга певиците ( силикон в гърдите и устните, липосукции, руса дълга кода и т.н - и почти всички пеят на Плейбек).
Освен това естрадните песни обикновено са много стойностни, със много добри текстове.

Миналата година ходих на един сборен концерт по Коледа в НДК на естрадни певци и мога да ти кажа, че имаше много повече млади хора, отколкото очаквах. Явно младите също са започнали да разграничават стойностните от пошлите неща. Което може само да ме радва.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мернах само темата за Васил Найденов, но да ти кажа и на мен ми харесва музиката му. Верно, че естрадата е от времето на майка ми и точно този период не ми е любим, не мога на черното да кажа бяло и да не отчета хубавото в тоя стил. 
Виж Нели Рангелова напр. нещо не мога да я чуя  Confused

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 594
няма какво да си кривя душата.
Уважавам ги като певци и т.н. но не ги слушам. Thinking
така се получава че не слушам БГ музика -  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 3 392
Хиляди пъти повече ги предпочитам от чалгаджиите. Естрадните са много по-естествени..........................................................
Таня, не искам да се заяждам, но естествени е последното, което мога да кажа за тях... Кой е естествен- Лили Иванова, Васко Найденов, Силвия Кацарова- да не продължавам.
Чалгата изобщо не я коментирам, но "осъвременяването" на някогашните естрадни хепи-соц изпълнители меко казано смятам за неуспешно.
Имат прекрасни песни, свързани с миналото, които свързвам с детството си, даже харесвам и някои от съвременните на Лили Иванова, примерно, но честно казано когато ги видя с неуместната им нова визия не съм очарована.

# 5
  • Мнения: 492
...
музиката им сякаш неможе да си намери мястото  ...
Тяхната музика отдавна си е извоювала място.Интересно ми е твоите фаворити с какво място могат да се похвалят?

# 6
  • Мнения: 3 423
...
музиката им сякаш неможе да си намери мястото  ...
Тяхната музика отдавна си е извоювала място.Интересно ми е твоите фаворити с какво място могат да се похвалят?

моите "фаворити"не ги мисли Joy

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 49
Имат много хубави песни, такива каквито днес не можем да чуем и са останали в продължение на десетки години и затова младите хора ходят на концертите им, знаят ги наизуст и ги пеят. А ти какво слушаш и на какви концерти ходиш? newsm78

# 8
  • Мнения: 260
Обожавам много естрадни песни - на Лили Иванова, Леа Иванова, Васил Найденов, и още много. Смислени текстове и красиви мелодии - това, което толкова липсва на българската музика днес.

# 9
  • Мнения: 46 488
Харесвам повечето- Васил Найденов, Лили Иванова, Тоника, LZ, Михаил Белчев и много други, въпреки, че някои от тях доста са крали музика- Тоника май нямат авторкска песен, но пак си ги харесвам  Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 1 230
Харесвам повечето- Васил Найденов, Лили Иванова, Тоника, LZ, Михаил Белчев и много други, въпреки, че някои от тях доста са крали музика- Тоника май нямат авторкска песен, но пак си ги харесвам  Whistling
Това е музиката от моето детство, въпреки, че не харесвам особено Росица Кирилова, не мога да не запея "Боса по асфалта, вървя си, свиркам си и нищо не търся...", когато спомена нейното име или "Детелини" на Лили Иванова или "Живея на последния етаж, в една мансарда точно под звездите..." на Чочо Владовски /мир на праха му/. Мога още много песни да цитирам, ама дълго ще стане.
На 30 съм, миналата година ги навърших, и не смятам, че съм доста възрастна за да помня тези песни. Израстнах с тези песни, стоях пред огледалото с дезедорант "Ябълка" и пеех. Така и неуспях да отида на нито един концерт в НДК, но дано има още много. Не знам на колко години е авторката на темата, но може би това, че не ги харесва е защото не са били част от нейния живот, така както от моя и този на съпруга ми и на тези които пълнят зала 1 на НДК.
От днешните харесвам Остава, Нина Николина, Ъпсурд и още няколко, ама не си спомням в момента имената. Какво да се прави в майчинство съм и речника ми се изчерпва много бързо  Rolling Eyes Wink

# 11
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Да не бъркаме естрада с попмузика, плийз!

# 12
  • Мнения: 60
Ха-ха-ха!!!
Кой каза, че Тоника нямат авторски песни!? Naughty newsm78
Ако техните не са, то тогава едва ли има изпълнител с авторски песни в тая държава!
И само още нещо, по повод на външния вид на изпълнителите ни!
Не знам  що за хора могат да пишат че не ги харесват!
Ми като не ги харесвате не си губете времето с тях!
Не стига че родните ни добри изпълнители се броят на пръсти, ами остава и да ги плюем по форумите!
Браво на тези, които все още живеят и правят качествена музика тук в България!!! smile3501 smile3501 smile3501

# 13
  • Мнения: 4 555
Смислени текстове и красиви мелодии - това, което толкова липсва на българската музика днес.
Наистина е така!
Особено като ги сравниш с днешните поп-мелодии и то не само българските.

# 14
  • Мнения: 995
Не само не се дразня, а ги харесвам. Верно, повечето изглеждат смешно, но това не загрозява музиката, която са изпели. От детството ми са най-красивите песни, които знам. Освен това мисля, че най- стойностните неща се създават в робство.Сега всеки е свободен да твори, както пожелае, но резултатите не са чак толкова добри.

Общи условия

Активация на акаунт