Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ян. 2007, 10:51 ч.

Забелване на чурката

• 7 232
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте!

Какво е мнението Ви за забелването на чурката?

Правим го съвсем безуспешно - на практика само почистваме частта, която се открива при забелване, но виждам,  че това не е достатъчно. Опасявам се непочистеното под останалата кожа да не се инфектира , но ми се струва, че ако дръпна по-силно, може да го повредя. След някоя от по-смелите интервенции, при първото изчуркване плаче.
Чела съм много крайни мнения по въпроса. От една страна - смятам, че е добре да се почиства и затова опитвам да забелвам. От друга страна - тъй като е безуспешно и причинявам на бебето дискомфорт, съм разколебана дали е нужно.  Thinking

# 1
Това, което правите е достатъчно. Едва в края на първата година е необходимо забелването да е до края. Ако нещо Ви претеснява е добре да се консултирате с детски уролог. Ако решите да забелите кожичката може да не можете да я върнете и да наръните сериозно пениса на детето.

# 2
  bouquet
Благодаря за отговора!
Освен всичко друго - много ми допада, че няма да се налага да мъча детето.  Grinning

# 3
Д-р Слънчева, извинявам се че повдигам тази тема още веднъж, но синът ми е на 1г. и все още не съм успяла да забеля пишлето така, че да му се открие цялата главичка нужно ли е консултация със специалист?

# 4
  • София
Повдигам темата заради допълнителния въпрос.

# 5
Здравейте всички майки на момченца! Интересът е напълно оправдан Laughing Срокът , когото е необходимо да се покаже добре главичката на пениса е след 1 годинка. След тази възраст, ако имате проблеми е добре да се консултирате със специалист. Колегиде от детския урологичен кабинет са много любезни и знаят кава да направят. Подходящо е времето през пролетта или есинта. Не трабва да е нити много студено, нито много топло. Кожичката се рзтегля внимателно от специалистта и от ва се иска добър тоалет на пениса и мазане на кожичката поне 1 седмица с антибиотичен крем. Очаква се езвестен дискомфорт за момченето около три дни след манипулациято, но пък след това всичко ще есупер Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт