10та БИОГРАФИ4НА ТЕМА НА НЕМСКИТЕ МАМИ

  • 22 890
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,немски мами Laughing
Нека в таЗи теми4ка всяка от нас се впи6е.Да раЗкаже zа себе си,от къде е в БГ,с какво се zанимава,как попадна в Германия,от колко време е тук,по не6о zа семейството си и така..Иzоб6о каЗвайте си вси4ко ако не стане беЗ бой,с бой тогава.. Mr. Green

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 14:00 от Vessito

# 1
  • Мнения: 1 610





Нашият албум
Потребител : nemski        Парола: 777777


КАРТАТА


Старите теми  :

Мами в Германия
Мами в Германия 2
Мами в Германия 3

Мами в Германия 4
Дас Фюнфте дойче тема
Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

Дас Зийбте дойче Вайнахтстема 
Ахтунг- Ахтес Дойчес тема 
Дяволски Интересна – Нойнтес Дойчес Тема 

Аз се разписвам да помагам, ако трябва,  довечера с оформлението  Heart Eyes
И да пръкна начело идеята за банкета на веси!

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 18:41 от rien

# 2
  • Мнения: 1 768
На4ало на биографиите и беЗ иЗли6ни постинги..Ей сега 6е оправим темата,споко.. Hug

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 14:11 от Vessito

# 3
  • Мнения: 11 304
Веси, нещо си объркала с цитатите.
Липсват линковете или Риен не ти ги е пратила правилно? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 636
Хм,  newsm78 явно несто ви е страх да zапо4нете.Хайде тогава сте zапо4на аz   bouquet
От Плевен сам,´75 набор,следвах в ВХВП Пловдив и раборих във Флорида 2 години.После прекаснах и двете,zа да дойда тук.В Мунхен сам от февруари ´99.Полу4их договор в Mc Donald´s и там се zапоzнахме с мъжат ми(ot Gummersbach). Той бе6е асистент. Последваха ,после това и след това 2 пати
Сега работи в Гранини.Аz сам си в касти.Големият ни син е в преду4илистна,малкият си е осте в касти.От 4 години живеем в Eichenau, това е SBahn Station до Мунхен.Тук е много спокойно и хората са у4тиви.Имаме ве4е много поzнати и приятели,което в голям град не е така лесно.За сажаление zените на квартирите са по4ети састите.
Ние сме под наем.За 20годи6на касти4ка тук 400000? няма да можем да съберем  Mr. Green
На морето си всехме предната година апартамент в Поморие.   До сега си ходихме по 1 максимум 2 пати.Сега се о4ертава да е по 4есто.  Laughing
Линк на на6и снимки сте пусна,като отговорите и вие  Mr. Green
Ве4ерниzе,може zа другите да си стара(имам предвид одавна в форума),но zа новите тук като мен вси4ки са нови. Naughty Така,4е няма каво да 4ака6  bowuu
А,zабравих да кажа,4е в касти аz не готвя(освен сладки неста и баниzа мога само във фритурника) Crazy.Тук мажат ми е   chef спеzиалиста,но zаzтото му доставя и удоволствие.
И накрая да си кажа проблемат деzата ни са много zлояди  Cryголемият със zаплахи поядва,но с малкият е zле,4е осте не раzбира.Така,4е ако някой има някакви съвети моля насам.
Допалнение zа мъжът ми,zа стастие се раzбира много добре с родителите и и те понякога каzват,4е има някоя баба или дядо от БГ.С голямо 4увство zа хумор(което бе6е една от при4ините да го вzема  Peace ),отдават му се техни4арските опити,каквото иска го каzва и пие и ракия.До тоzи момент вси4ки,с които се бях zапоzанала или не пиеха иzобсто или не пу6еха и им пре4е6е и бяха едни скуки  #2gunfire...
Хайде сега сте вие наред bowuu
Tuk sa ni snimkite http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=16184 ,no ne ka4wam 4esto novi.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 17:39 от chiccolin

# 5
  • Мнения: 106
Аз съм от В.Търново, но май в Пловдив съм живяла повече. Web дизайнер съм и от миналата година живея със семейството си в Оберхаузен. Съпруга ми работи в софтуерна фирма, а аз гледам малкия Симеон - почти на 2 години е. Голямата ни дъщеря е на 10 год., хоби - балет, рисуване, коне Simple Smile Моите хобита - астрология, дизайн, срещи с приятели. Не обичам да готвя, освен когато имам муза Simple Smile Много обичам разходки на открито и срещи с приятели. Като се сетя още нещо ще добавя. Аз също не знам нищо за "старите" така че мисля че щом темата е такава тук е място да пишат всички, които имат желание разбира се.

# 6
  • Мнения: 11 304
Веси, искам в началото на темата, ако ти е възможно, да пуснеш една примерна клавиатура кои български букви къде излизат на немската при ползване на Кредор.
Много е важно, особено за "новичките".
Ще ти я пратя на ЛС.

Киколин, потрай малко. Ще има инфо и за мен. Ти разлгедай снимките в албумчето, пусни ваши, лаф да става Wink

# 7
  • Мнения: 1 768
Айде моя милост...Аz съм Веси-Веселяка..   Party Мисля,4е съм zаека на папката..О6е ми ври и кипи от вътре.. WinkНа 24 години съм,от град Троян.Който не zнае къде е,да допълня-межу Лове4 и Плевен.Дойдох на 19 години в Германия да следвам.У4их една година в Ерланген, до Нурнберг,но като дойде сляпата неделя и ме zабрули,та 4ак в Берлин.Та се преместих да следвам в Берлин,zаради половинката.У4а в Хумболдуни-скандинавистика,испански и немска лингвистика.Имам две години до zавър6ване,но ре6ихме да си направим бебе и прекъснах zа два семестъра, и сега на есен с песен 6е си продължа с науките.Моя лебенсгеферте се каЗва Ронни,тая неделя 4укна 30стака,мом4е-герман4е,мило,симпати4но,малко срамежливо,но когато си направи коктейл 4ук,демек бира и троянска сливова наедно, става българин и тропва правото хоро или zакла6а дупара на някой турбо ку4ек.. Mr. Greenха ха.(добре,не вдява най бг,4е да види кво пи6а)Има строителна фирма,семеен биЗнес.Преди 5 седмици се роди първородната ни дъ6еря Микаела,кръстена на дядо си Минко от Троян. Sunglassesпу пу,да ми е жива и zдрава,тя внесе толкова много топлина и радост в къ6тата ни,4е когато не6о не ми е наред или ми е криво си каzвам все ми е едно.. Heart EyesИ дай боже след като майка и се дипломира да стане кака. Praynig
Какво да кажа zа мене..Ами цапната в устата,малко командирка си падам,паля от 4етвърт,абе български балкански субект с една дума..Спла6их немската рода о6е отна4ало,та те добиха представа,4е ние българките държим мъжете си под 4ехъл и сме плам и огън,вси4ко кво след нас гори Mr. GreenФенка съм на Нугат,на попфолка и най ве4е на Ивана..И дребосъ4ка ве4е и zнае репертоара..6ом мама надуе някоя нейна песен и веднага я унася и zаспива..Горкото дете,о6е от корема на мама се нау4и на тая муЗика.. WinkТа сега всеки ден си танzуваме с малката в къ6и и въртим дупцата.. Joy
Преди две години се сгодихме с Ронинхена,но о6е не сме се оженили,по простата при4ина,4е аЗ все о6е се дърпам..Все си викам,ааа малка съм..Малка малка,ама бебе да родя не съм малка.. Joy
Горда съм,4е съм българка и дори и беЗ да ме питат си каЗвам от къде съм.. WinkНе се срамувам и дори винаги съм хвалела и иЗтъквала положителните ни ка4ества..Понеже имам много приятелки,които толкова много са се преобраЗили на германки,4е са се самоzабравили..В неделя не иЗлиzат,4е е ден zа семейството,не канят гости ве4ер,а само денем на кафеее и кууухен.. ConfusedА ние си каним гости ве4ер,беЗ zна4ение дали е делни4ен ден или вохененде..Слага се трапеЗа по български,с меzета и пиене както си му е реда.. Naughtyи така...
Снимки има в албум4ето на ми6уранка и на мене,та новите мами в папката,ако ви интересува погледнете. Blush
 

# 8
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
 Stop

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 21:21 от mariela33

# 9
  • Мнения: 1 610
Колко от вас се сещат за една песен Кукувците - "нидей рива за мени Павликени"/ естествено с аранжимент от Dont cry for me Argentina на madonna/?
И понеже няма да знаете къде се намира този "забележителeн" град ви давам точно местоположение!
На този град нищо не му е интересното, освен факта, че там съм се родила. Едва издържах да стана на 13 години и "избягах" във Варна.С предтекста за родители , че ще се уча "човек да ставам". Последва една година подготвителен клас с немски- езикът брат ми ми го избра , понеже трудно се учел, а имало "хляб" за немско говорящи по курортите.
Започнах да работя по Черноморието когато навърших 14 години, всяко лято , всяка ваканция, всеки удобен момент. От работа никой не е забогатял, нито пък аз, едва ми стигаха да се прехранвам. Останах във Варна заради "моя любим". Последва кандидатстване в Икономическия Университет във Варна. Оня виц за студента, който научава в последния момент , че има изпит по японски и възкликва: "Дайте конспекта и утре се явявам!", за мен е писан сякаш.
След 4 годишна връзка любимият събра състоянието ни, образувано с 12 часов нощен труд в клуб и няколко часов днесвен по зареждане на "сергия" на Златните, която получихме "на кирия" поради добрата ми работа в горепосочения клуб, и замина за Испания с идеята да се съберем като завърша след 9 месеца. Той "се събра" на втория месец с друга, от парите/ които възлизаха на апартамент и кола в бг/ не видях и помен.Няколко години по-късно имаше наглостта да ми каже,че той бил аджеба много "дръпнал напред", а аз за нищо не съм ставала и съм тънела все още в бедност.
От мъка се пропих за няколко месеца, после спрях поради силна воля!
Станах финансист.Бре, Бре, Бре! Когато завърших имах 5 години стаж, 3 години като супервайзор на клуба и се оказа, че не мога да си намеря работа???? Събрах багажа и хайде като au pair в Норвегия. Там децата, които гледах ги прибраха от социални грижи, заради проблемна ситуация на семейството , което беше в развод...
Върнах се в "родината" обнадеждена, с чуждестранен опит, с 2 перфектни езика и...пак няма работа за мен...Записах магистратура/ международни икономи4ески отношения/ ...Извадих широбаджанащината и започнах да секретарствам в една фирма за внос на мебелни аксесоари...Харесаха ме, повишиха ме, разрастнахме се...Отидох на изложение в Кьолн, там се запознах виртуално , по-късно визуално с мъжа ми.Допаднахме си, започнахме да чатим ежедневно...
Направих си изследване, оказах се стерилна според българските лекари..С туморна киста пак според тях...Здравните осигуровки непълни,пари за операция нямам, родителите не искат да заемат отнякъде, понеже вече ми били платили семестъра/ магистратурата/.
Мъжът ми не се реши да предприеме никакви стъпки...Той бил твърде беден за мен! Аз не предприех нищо , понеже бил искал деца!
Наемите във Варна растат, парите не стигат. Получих договор за Дубай, заминах.... Един ден мъжът ми ме попита в чата как да ми помогне .Отговорих,  "ожени се за мен!"
Няколко месеца по-късно дойде изненадата. Хормоналните ми показатели бяха чудесни. Кистата беше паднала сама в Дубай.И на нейно място се мъдреше бебе. Имах проблемна бременност в България. Там родих, той дойде месец след раждането, припозна детето, оженихме се....Имахме малко перипетии с моите родители. Към настоящия момент им се обаждам веднъж на месец, при много добро настроение.
Сега имаме Мая и живеем добре , на фона на беднотията в България- охолно,в къщата на свекито  на 70 км от Нюрнберг.
Айде любопитки! дано ви е харесал романа

# 10
  • Мнения: 2 907
Риен, след като прочетох твоя роман, обещавам да пиша и аз!

Незнам кога. Може след малко,а може и никога. Но ще се постарая.

# 11
  • Мнения: 3 423
При толкова екшън решавам да не пиша.
Да не говорим, че преди няколко часа
изписах доста и не ми го публикува.
Но пък вие ме познавате. Нали така.

# 12
  • Мнения: 2 907
Лискани, не е честно!

Или пишеш или не пишеш! Точка!

Никой не те познава, недей изнервя народа, плийз  Laughing

Напиши ако трябва и 5 реда!

# 13
  • Мнения: 1 178
вие ще ме уморите, от банкови преводи, немско_бг. кухня и сега биографии  Whistling
да вzемете да си направите по още едно бебе, че явно много свободно време ви се намира  Wink (имам впредвид инициаторката на темата и zавеждащата худ. й оформление)
аz влеzнах да отговоря на мариела, но като гледам ако няма представяне "народа се иzнервя"  Wink, та в кратце семейството ми живее в Папенбург (отбеляzано е на картата), тук сме от 2,5 години zаради специалиzациата на съпруга ми, а тя е гинекология. тук се родиха и двете ми съкровища, покрай грижите zа които не ми остава никакво свободно време, (едва успявам да ви иzчета). От Бургас съм, но и с пловдив съм zдраво свърzана, последните 10 години съм живяла там. За среща съм zа, но и аz като Татяна беz мъжете си не мърдам (раzб. малките), баща им ги гледа zа максимум 2 часа и след това свива zнамената, но това е друга тема. Не се крия, но нямам време да кача снимки на децата, мои нямам, zаради 15_те кг.  все още съм суетна  Embarassed

мариела роте листе е справочника zа който питаш, иzданието струва okolo 60? софтуер нямам,
wirkst. tobramycin  _ augentropfen  Tobramaxin има и мехлем

# 14
  • Мнения: 2 907
A az samo sama mechtaia da trugna. Ako muj i dete se vlachat s men - ohhhh ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт