Празнували ли сте Р.Д на детето предварително ?

  • 1 596
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 897
 Съжалявам за тъпия въпрос , но не го измислих по умно да го задам...                   Поредното суеверие, съобразявате ли се с него? Знам, че имаше тема за суеверията, но ме интересува конкретно това. Предстои ни първият рожден ден, но се пада в понеделник Sad  По принцип не вярвам в суеверия, но се замислям, дали да го отпразнуваме предния ден?

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,празнували сме и не са ме притеснявали суеверия от този род.Няма как да ги напаснем нещата,искаме да е събота или неделя,за да могат да дойдат децата,а детето е родено в края на декември,гледаме и на не е Коледа,че тогава кой ще дойде?И така случвало се е,няма значение според мен,по важно е да е удобно и за теб и за гостите.Весел празник  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 473
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз моя си рожден ден не празнувам предварително, камо ли не детето...Ама аз съм си суеверна. В крайна сметка всеки сам си решава. Весел празник  bouquet

# 4
  • Мнения: 10 758
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.


 newsm11 Какво бихте направили, ако детето ви е родено на Коледа, а в детската ги разпускат още на 22 Дек, а детето ще е на детска чак на 8 януари. Значи ли това, че не трябва да почерпим в детската заради някакви бабини деветини. Или казуса организиране на парти. Оказа се, че всичките ни приятели ще са на някъде за празниците. Всички заминаваха на 23 Дек. Разбрахме се с тях да направим партито предиобед, за да могат тези , които ще пътуват да заминат още на същия ден следобед. Е ? Искам да знам, вие (Стрелче, Цомбе, Шани и др.) какво бихте направили?

Слава Богу изобщо не страдам от предрасъдъци и излишен фатализъм, но безкрайно неприятно и обидно ми стана, когато някои форумки дружки реагираха на избора ми крайно нетактично. smile3516

# 6
  • Мнения: 3 886
Никога.По добре след това или  въобще да не празнувам .Но никога предварително #Crazy Naughty Thinking Crossing Arms ooooh!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.

и аз тъй знам, ама ходИ, че го обяснявай на лого5ката Wink Мила, лично ще дебатираме по тоз въпрос  Laughing

Щом не съм стискала кълки по Коледа и тогава съм се размножила, тогава ще празнувам. Който иска и може - да заповяда. На другите - довиждане  Flutter

# 8
  • Мнения: 492
Никога не празнуваме предварително.Или на датата или след това, а ако пък не е удобно изобщо не празнуваме.

# 9
  • Мнения: 1 418
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.
И аз така знам.Както и,че 40години не се празнуват.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И нашият се падаше в понеделник и тогава си го празнувахме.За живеещите далеч следващата събота.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Преди 21 години моя ми го направиха на 01.05 вместо на 03.05 и на път към В.Търново вуйчо катастрофира и дядо почина на място.Сама си преценявай!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Не считам, че съм прекалено суеверна, но РД - мой или на кой да е мой близък, не бих празнувала предварително, невър Naughty

# 13
  • Мнения: 6 155
Не сме празнували предварително и не мисля да празнуваме.  Stop

# 14
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не бих казала,че става въпрос само за суеверия.

След като е останало това като традиция, да не се празнува предварително, явно има някакво обяснение (не знам какво е).

Например защо православна жена, която е родила, не трябва да влиза в църква 40 дни? Нима това е традиция, която трябва да се престъпи? Всеки знае какво е логичното обяснение и вярващите го спазват  Simple Smile

Не искам да празнувам предварително.

# 15
  • Мнения: 4 473

 newsm11 Какво бихте направили, ако детето ви е родено на Коледа, а в детската ги разпускат още на 22 Дек, а детето ще е на детска чак на 8 януари. Значи ли това, че не трябва да почерпим в детската заради някакви бабини деветини. Или казуса организиране на парти. Оказа се, че всичките ни приятели ще са на някъде за празниците. Всички заминаваха на 23 Дек. Разбрахме се с тях да направим партито предиобед, за да могат тези , които ще пътуват да заминат още на същия ден следобед. Е ? Искам да знам, вие (Стрелче, Цомбе, Шани и др.) какво бихте направили?

Слава Богу изобщо не страдам от предрасъдъци и излишен фатализъм, но безкрайно неприятно и обидно ми стана, когато някои форумки дружки реагираха на избора ми крайно нетактично. smile3516

Отговарям: Ще празнуваме тогава, когато е възможно, но никога преди настъпването на празника! Прието е, че рожден ден може да се празнува до 40 дни след датата; че 40-тата годишнина не се празнува; че до 40-тия ден не е редно външни хора да виждат новородено; на 40-тия му ден бебето се води в църква за първо причастие и т.н. Аз уважавам и спазвам тези суеверия (за мен са повече от някакви си приумици), за теб LoGo5ka - не знам и не ме вълнува честно казано.
Не разбрах и с какво те обидих(ме) теб лично  Shocked?! Има поставен въпрос, всеки дава своят отговор. Някъде да оспорвам твоето мнение? За "дружно" -то няма да коментирам.

# 16
  • Мнения: 1 120
Предварително-никога Naughty

# 17
  • Мнения: 5 577
Никога, нищо предварително!  Naughty

Абсолютно вярвам, че е лоша поличба.

Ако ще и на НГ да е, кой дошъл дошъл.

# 18
  • Мнения: 7 474
Не съм суеверна, но РД предварително не бих празнувала  Stop

# 19
  • Мнения: 2 550
Колко пъти съм си празнувала рождения ден преварително  Laughing Нищо лошо не ми се е случило.
Стига тъпи суеверия.

# 20
  • Мнения: 11 540
Не съм празнувала.Суеверна съм.

# 21
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря за отговорите, макар и някои от тях да бяха доста стряскащи. Накарахте ме да се замисля сериозно за това да го празнуваме чак другата събота. Confused ако може и още мнения...

# 22
  • Мнения: 1 488
Колко пъти съм си празнувала рождения ден преварително  Laughing Нищо лошо не ми се е случило.
Стига тъпи суеверия.

аз също. които е суеверен на него се слу4ва

# 23
  • Мнения: 4 629
Празнували сме предварително. Лошите и хубави неща се случват независимо от това кога празнуваш рожден ден.

 Ако НИКОГА не празнуваш РД предварително и въпреки това се случи нещо лошо - тогава кой е виновен, къде е причината? МОже би защото простираш бебешките дрехи вечер, защото не слагаш сол във ваничката.... или някаква друга истина.

Ако пък спазваш всички тези правила си застрахован срещу лоши събития  Grinning

# 24
след дата да , но преди нея никога.Чула съм ,че не е на хубаво.  Но всеки си решава сам в крайна сметка.  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 11 701
Не считам, че съм прекалено суеверна, но РД - мой или на кой да е мой близък, не бих празнувала предварително, невър Naughty
Съгласна с Белинда! Peace

# 26
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние от суеверие не празнуваме предварително.Вярвам в тези неща и не ги престъпвам,пък ако ще да е смешно и тъпо.

# 27
  • Мнения: 6 206
Понеже ми се случва да присъствам на много рождени дни - да ти кажа, хората си празнуват преди дата рождените дни на децата и хич не им пука.
В началото ги разубеждавах, после си казах, откъде накъде, ще ги разубеждавам, това е едно тъпо поверие на което никой не знае смисъла... Всичките които скачате, откъде сте сигурни че е така?
Въобще не се заяждам с никой.
Винаги се намира по някоя умница да развали настроението на майката с "ауууу, ама ти много смела, не знаеш ли, че не се празнува предварително, това е много, много лоша поличба".
За мен са глупости, пълни глупости.
Но всеки си решава сам.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Стрелче, не визирам теб. По друг повод пак сме нищили тая тема с други форумки. Споко baby_neutral

# 29
  • Мнения: 2 229
Не вярвам в глупави суеверия, но все пак не бих си празнувала рождения ден предварително. newsm78 Ако е понеделник, ще си го празнувам на следващата събота. Crazy После на самия ми рожден ден ще ми е тъпо. Tired Но малките деца не вярвам да имат нещо против, най-малкото ми притеснение би било суеверието. Crazy

# 30
  • Мнения: 864
Никога преди това.Или го празнуваме на датата или не!

# 31
  • Мнения: 6 992
Като малка никога не е било предварително, но при мен има семейна особеност - с дядо ми сме на една дата и винаги сме в комплект на рождения ден, няма мърдане.
Иначе от както съм отделена - празнувала съм го и преди датата с приятели, за да мога да се прибера и да съм с дядо, както и след датата с приятелите ми. Нищо не ми е станало Grinning

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567
Aз съм си  празнувала рожденния ден предварително, нищо особено не се случи тогава.
Но аз не съм от най-суеверните.
Важното е ти и семейството ти да се чувствате добре. Ако ще се притесняваш да не се случи нещо лошо, по-добре го отложи. Ако пък не ти пука, празнувайте!

# 33
  • София
  • Мнения: 897
Ако ще се притесняваш да не се случи нещо лошо, по-добре го отложи. Ако пък не ти пука, празнувайте!
Лошото е, че си зададох въпроса по-скоро от любопитство, а сега вече май съм леко притеснена и доста замислена...

# 34
  • Мнения: 6 992
Ех, при положение, че носиш 666 в ника си, се връзваш на суеверия ?  Grinning

# 35
  • Мнения: 4 629
Лошото е, че си зададох въпроса по-скоро от любопитство, а сега вече май съм леко притеснена и доста замислена...

Ами не го празнувай по-рано тогава, за да не те гризе какво би се случило, ако.... Направи празника през почивните дни след рождения ден. Нали най-важното е да изкарате добре и да се веселите  Peace

# 36
  • Мнения: 6 206
Ако ще се притесняваш да не се случи нещо лошо, по-добре го отложи. Ако пък не ти пука, празнувайте!
Лошото е, че си зададох въпроса по-скоро от любопитство, а сега вече май съм леко притеснена и доста замислена...
Ей това имах предвид.
Хайде някой да даде смислено обяснение защо?

# 37
  • Мнения: 1 418
Ако ще се притесняваш да не се случи нещо лошо, по-добре го отложи. Ако пък не ти пука, празнувайте!
Лошото е, че си зададох въпроса по-скоро от любопитство, а сега вече май съм леко притеснена и доста замислена...
Ей това имах предвид.
Хайде някой да даде смислено обяснение защо?

Защото само помен се прави предварително.И за ваше успокоение-влезте в някоя църква и просто попитайте.

# 38
  • Мнения: 6 992
Ами ако не вярвам?
Нужно ли е да се съобразявам, когато не вярвам? И животът да ми зависи от църква и да си го управлявам според нея  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 418
Като не вярваш просто правиш каквото искаш.По тази логика защо искаш обяснение -каквото и да ти кажат ти няма да се съгласиш.

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Амиии, толкова пъти съм празнувала отлаган рожден ден,  защото на датата съм била болна  Wink, че съм се отвратила от рождени дни. Първият рожден ден на сина ми се наложи да променя датата два пъти и накрая се отказах. Колкото пъти се зарека да му празнувам нещо, все друго става  Confused.
Сега си мисля, че нищо не трябва да се отлага. ПРазнувай, когато решиш, важното е да се съберат хората, които се обичат и уважават. В живота няма нищо задължително и нищо, което "трябва".
ВСе пак идеята за времето е измислена от хората, както и всички диви суеверия. Праотците ни първобитните не са знаели да броят до 40 и не им се е налагало да ходят на църква, но са дали потомство, чиито потомци сме ние

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ей, не мога да разбера 1-2 нещица в последно врем по форумчето...

Значи, щом питането е с категорични отговори се слага анкета с:
1. ДА, празнувам, щото съм първобитен (дебил) и не ми дреме на (рязания) шмайзер, какво ще ми се случи занапред;
2. НЕ, не празнувам, щото съм далеко от акъла и интелекта на първобитуващия и вътрешно съм убеден, че не е добре.

Кратко, точно и ясно.
А вие, какво - едни локумЕ  Whistling, едно продухване и прочесване и т.н. И за кого...  newsm78

Мислете, ей, мислете, какви Теми да пускате и как да са озаглавени и оформени. Тирадите на никой не са потребни и никой не ги чете.

П.П: лого5ка на мен оставете  Twisted Evil. Тя, дето ми се черкува всяка божа неделя, виж и моля ти се деянията по тоз въпрос?!  #Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 897
ей, не мога да разбера 1-2 нещица в последно врем по форумчето...

Значи, щом питането е с категорични отговори се слага анкета с:
1. ДА, празнувам, щото съм първобитен (дебил) и не ми дреме на (рязания) шмайзер, какво ще ми се случи занапред;
2. НЕ, не празнувам, щото съм далеко от акъла и интелекта на първобитуващия и вътрешно съм убеден, че не е добре.

Кратко, точно и ясно.
А вие, какво - едни локумЕ  Whistling, едно продухване и прочесване и т.н. И за кого...  newsm78

Мислете, ей, мислете, какви Теми да пускате и как да са озаглавени и оформени. Тирадите на никой не са потребни и никой не ги чете.

П.П: лого5ка на мен оставете  Twisted Evil. Тя, дето ми се черкува всяка божа неделя, виж и моля ти се деянията по тоз въпрос?!  #Crazy
Шани, благодаря за идеята за анкета, но без този тон ако обичаш. Ако не ти се четат "локуми", просто не ги чети! А аз не мога да разбера да не би в последно време да е модерно да се заяждате във форума? На всички останали благодаря за отговорите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт