По колко плодово пюре на папкане?

  • 2 323
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 701
Аз давам около 50-60 гр. между храненията или цяло + малко АМ вместо следобедното мляко.  Peace

# 16
  • Мнения: 832
Плодовото пюре съм го давала винаги между храненията по 50 гр.

 Peace
Плпдовото пюре не замества хранене.

# 17
  • Мнения: 729
Плодово пюре не замества хранене.Дава се между храненията или за десерт.

# 18
  • Мнения: 2 897
с плодово пюре не се замества хранене

Защо?  Thinking
Интересно ми е защото ми се вижда много по логично да папка пюре + мляко на едно хранене от колкото да и развалям режима с междинни и така да не си изяжда млякото?

Само по себе си плодовото пюре не замества хранене(за самостоятелно хранене са подходящи само тези детски храни,които съдържат пълноценен белтък).За това е препоръчително да се дава между храненията.
Най-добре да се разпределя на два пъти-предлагано сутрин и след обед около час след основното хранене не натоварва стомахчето на бебето и не ощетява млечното хранене Peace

# 19
  • Мнения: 391
Плодовото пюре само по себе си не замества хранене ,но комбинирано с мляко - представлява пълноценна храна. Когато захранвах бебето -винаги съм давала плодово пюре с мляко .Но  с плодовите пюрета започнахме чак след шестия месец и  следобедното хранене обикновено беше плодово пюре плюс мляко. Принципа е млякото да е малко повече от половината от предвидения грамаж за едно хранене. Не съм давала пюрето  като междинна храна. Не съм привърженик на междинните хранения Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 6 356
Само по себе си плодовото пюре не замества хранене(за самостоятелно хранене са подходящи само тези детски храни,които съдържат пълноценен белтък).

ок, докато не се въведе месото, стандартно се дава за обяд чисто зеленчуково пюре, за което се казва, че може да замести млечно хранене. в него какъв белтък има? не виждам особена разлика между чисто зеленчуково и чисто плодово пюре по отношение на хранителния състав?

# 21
  • София
  • Мнения: 15 194
Само по себе си плодовото пюре не замества хранене(за самостоятелно хранене са подходящи само тези детски храни,които съдържат пълноценен белтък).

ок, докато не се въведе месото, стандартно се дава за обяд чисто зеленчуково пюре, за което се казва, че може да замести млечно хранене. в него какъв белтък има? не виждам особена разлика между чисто зеленчуково и чисто плодово пюре по отношение на хранителния състав?

Не смятам, че това е "стандартно" положение. Аз чисто зеленчуково пюре не съм давала никога. Винаги е било смесено с кърма или АМ.
Моето мнение е, че до 1г. основната храна на бебетата е млякото и то трябва да присъства колкото може по-често в храната им. В закуската трябва да има млечен продукт, в зеленчуковото пюре трябва да има мляко, кашата трябва да е млечна, в следобедната закуска да присъства също. Заместване на млечно хранене за мен означава заместване на шишето с млякото, а не изключване на млечните съставки от предлаганата храна.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 356
Не смятам, че това е "стандартно" положение. Аз чисто зеленчуково пюре не съм давала никога. Винаги е било смесено с кърма или АМ.

ами Vivi, така разправят педиатрите, поне тези, на които аз съм попадала...

# 23
  • Мнения: 80
По 100гр. между храненията.

# 24
  • Мнения: 5 362
Плодовото пюре не замества хранене,за това по половин бурканче на хранене стига, според мен.И после си дохранваш с мляко.

# 25
  • Мнения: 379
И аз давам по половин бурканче плодово 90г на обяд + дохранване с АМ. Само плодово пюре му престъргва стомахчето и според мен затова има нужда от мляко, за да неутрализира киселината.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 069
Следобедното ни хранене и изцяло с плодово пюре: 2 малки бурканчета на Хип! Екстра си хапва  детето и изобщо не остава гладно след като не хленчи ни най-малко докато дойде време за вечерното хапване! И кой пък ще каже замества или не хранене!?!  Naughty

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
аз знам че грамажа на пл. пюре зависи от месеца на бебето
напр. 4м-40гр разделени на два приема  например между хранинията
с плодово пюре не се замества хранене



Точно така   Peace

Общи условия

Активация на акаунт