По колко плодово пюре на папкане?

  • 2 327
  • 27
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
От този месец се захранваме с плодово пюренце.
Пюренцето и го давам към 14:30 - 15 след което дохранвам с АМ.
По-колко пюре на 1 хапване е нормално да изпапква бебка.  newsm12

# 1
  • Мнения: 1 041
Едно бурканче от 125гр е напълно достатъчно според мен.Но ако е много,можеш да го разделяш на 2,за да имаш за 2 дни Peace

# 2
  • Мнения: 4 560
аз знам че грамажа на пл. пюре зависи от месеца на бебето
напр. 4м-40гр разделени на два приема  например между хранинията
с плодово пюре не се замества хранене

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
с плодово пюре не се замества хранене

Защо?  Thinking
Интересно ми е защото ми се вижда много по логично да папка пюре + мляко на едно хранене от колкото да и развалям режима с междинни и така да не си изяжда млякото?
И съм го чела, че се дава пюре+мляко.Разбира се има много методи на захранване, но на мен ми се видя най-правилен този.
В което не мога да бъда 100% сигуна, но нали все трябва да си избера начин на захранване.  Crazy

# 4
  • Мнения: 361
Аз също не съм замествала хранене с плодово пюре. Давам между храненията Peace

# 5
  • Мнения: 2 197
Аз никога не съм комбинирала плодово пюре с мляко. Още от самото начало (към 5-тия месец)заместих следобедното хранене с плодово пюре. От 6-тия месец дъщеря ми е на 4 хранения, едното от които е малко бурканче плодово пюре без захар. В началото не изяждаше цялото бурканче, сега вече го изяжда. Това е към 17.00-17.30. След това яде в 21.00, заспива в 22.00-23.00 и спи непробудно до 09.00 сутринта.

# 6
  • Мнения: 832
Едно бурканче от 125гр е напълно достатъчно според мен. Peace

 Peace
Мисля, че е достатъчно за вашата възраст.

# 7
as zamestvam obednoto hsanene s edno plodovo pure bez da kombiniram s mliako no ako vi se vizda gladno dohranete go s polovin porzia am

аз замествам обедното хранене с едно плодово пюре без да комбинирам с мляко но ако ви се вижда гладно дохранете го с половин порция ам

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 22:39 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз също не съм замествала хранене с плодово пюре. Давам между храненията Peace
Peace

# 9
  • Мнения: 983
Зависи от детето, дъщеря ми в началото като я захраних изяждаше по половин, но много бързо започна да изяжда цяло бурканче.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Питам защото на мен каточели ми се вижда много едно цяло бурканче?  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 015
Моя пък ако не е гладен няма как да яде плодово пюре и за това не го давам между храненията.Давам му да яде колкото иска,когато е станало време за хранене, но за сега не е изяждал цяло, а след това дори не иска млякото.Искам да кажа, че съм замествала хранене с плодово пюре.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
mi6ka82 и аз имам този проблем. Малката категорично отказва като бута с ръка и си изкривява вратлето да яде пюре между храненията. Само ако е гладна го яде, а и ми се вижда перфектно пюренце плодово и после дохранване с АМ.  Misc Baby Bottle
Интересно ми е защо има против? Има нещо лошо или просто са свикнали на друг режим и заради това. newsm78

# 13
  • Мнения: 4 621
Плодовото пюре съм го давала винаги между храненията по 50 гр.

# 14
  • Мнения: 422
аз знам че грамажа на пл. пюре зависи от месеца на бебето
напр. 4м-40гр разделени на два приема  например между храненията
с плодово пюре не се замества хранене
аз давам между храненията - сутрин и следобед по около 40-50 г

Общи условия

Активация на акаунт