Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Уж се мисля за интелигентна жена, а ето, че не мога да направя една проста сметка. Днес правих тест за бременност, положителен е. Първият ден на последната ми менструация беше 25.12.2006. Но аз знам много добре кога е заченато- на 09.01.2007. Сега се опитах да си определя термина- смята се от първия ден на посл. менструация. После исках да си сложа тикерче в подписа и там се изчислява по същия начин- от 25.12.06. В тикера стои, че съм в 4 седмица, а аз съм едва във втората. Някои може ли да ми обясни по-подробно кога ми е точно термина и как да си го сметна. Mерси

# 1
терминът ти е 1.10.2007.а иначе наистина си в 4седмица,защото се брои от първия ден на посл.менструация т.е.25.12.2007.смята се ,че от тогава започва животът на оплодената ти яйцеклетка.

# 2
  • София
Уж се мисля за интелигентна жена, а ето, че не мога да направя една проста сметка. Днес правих тест за бременност, положителен е. Първият ден на последната ми менструация беше 25.12.2006. Но аз знам много добре кога е заченато- на 09.01.2007. Сега се опитах да си определя термина- смята се от първия ден на посл. менструация. После исках да си сложа тикерче в подписа и там се изчислява по същия начин- от 25.12.06. В тикера стои, че съм в 4 седмица, а аз съм едва във втората. Някои може ли да ми обясни по-подробно кога ми е точно термина и как да си го сметна. Mерси

Първо честито! Г.с. се броят от датата на последната менструация, за това се получава 4 седмица. Simple Smile

И май ще бременеем заедно в отчетните за октвомри.  Joy

# 3
на www.mamaibebe.com има калкулатор,можеш да го разгледаш.

# 4
Благодаря ви за бързите отговори! И аз така си го сметнах, но ми беше неясно как ще се брои от 25.12., като тогава фактически не е имало още нищо!
Вече съм наясно, значи, трябва да се хваля, че съм във 4 седмица.

Ивон, честито, дай Боже да имаме лека бременност!

# 5
  • София
много е хубав и калкулатора на bg-mamma.com!
лека бременност!   bouquet

# 6
Честито на мамчетата ! Лека бременност ,а по калкулатора в сайта ще си го изчислите без да се налага вие да си го смятате за по-лесно .Успех! Wink

# 7
  • София
Като заговорихме за калкулатора да ви попитам нещо.Simple Smile

Значи първият ден от моя цикъл беше на 27.12 и калкулатора ми смята дата 3.10. Обаче мойта овулация беше малко по-късно на 17 ден и по принцип лутеалната ми фаза е 12 дни (ако има значение). И когато си павех лентичката имаше и калкулатор, който смята или по първия ден на менструацията или по деня на зачеване т.е. овулацията и с него ми излезе 7 октомври. Вие как смятате - кое е по-вероятно? Терминът според първия ден или според овулацията?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 20:59 от Ивон

# 8
  • Sf
терминът ти е 1.10.2007.а иначе наистина си в 4седмица,защото се брои от първия ден на посл.менструация т.е.25.12.2007.смята се ,че от тогава започва животът на оплодената ти яйцеклетка.
newsm10

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт