«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 049 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора
  «дравейте момичета, поздрави за прекрасни€т форум. “ова е уникално м€сто в нета, където хората не се карат и се държат цивилизовано  ( може би защото тук мъжете са малцинство Wink ).

ўе купувам прахосмукачка на моето мамче, за да мога да взма нейната стара руска трошка в мо€та мрачна квартира Smile
  “а въпросът ми е към всички притежатели на прахосмукачки с HEPA филтър. »скам да разбера заслужава ли си или това е поредни€т маркетингов трик на производителите. ”беден съм, че тези филтри са хубаво и полезно нещо, но това не значи че си заслужава да бъдат купени. »нтересува ме как седи въпросът с подръжката и дълготрайноста им. «а момента съм се насочил към това:
Samsung SC8421 - в зависимост от екстрите 179 - 289лв

¬ъв тази моделна лини€ имат прахосмукачки с и без HEPA филтър. »наче принципът е на така попул€рните тук циклон, само че циклон приставката не е на дръжката, а е сами€т подобен на кана контейнер за прах. ƒилемата е с или без въпросни€т филтър. Ѕез ще е добре заради независимоста от консумативи и по-лесната подржка.

ƒруг вари€нт, който ми привлече вниманието са прахосмукачките с воден филтри на Zelmer (напълно изключвам вари€нта с пер€щите):
Zelmer 819.0 Delfin - приблизително 282лв

“ук съм малко по-скептичен, заради разправиите с досадното миене след вс€ко почистване. »скам да попитам, ако тук има собственици на този или друг подобен модел да сподел€т впечатлени€.
ўе съм благодарен на всички споделили опита си в тази обвита в загадки тема Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 198
≈стествено, хепа филтрите са хубаво нещо - прахта не се връща обратно в ста€та. Ќо преди това тр€бва да се убедиш, че има резервни, защото много фирми не внас€т.јз имам с хепафилтри и докато чист€ ста€та се пречиства и въздуха в не€. ’убаво нещо е. ќбикновенно са и много мощни, така че изсмукват и най-финната прах.
÷итирай
јми това с фините частици прах е наистина важно, но "ако ще е гарга да е рошава" и може би да се мине директно на воден филтър е по-доброто решение. ¬се ми се струва, че тези HEPA филтри са ефективни доста малко време след, което намал€ват смукателната мощност на прахосмукачката. «атова съм пуснал и темата, за да може собственичките на такива прахосмукачки да ме ориентират. ƒоста ще ми е любопитно да чу€ мнение на н€кой, който ползва Zelmer Delfin (прахосмукачката от пъредни€т ми пост).
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 316
с воден.
Ќ€мам €, само си мечта€ за не€.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 907
» на мен ми предстои подобен избор, така че ще след€ с интерес.
—подел€йте момичета!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 198
ƒа допълн€ - мо€та освен с хепа филтър е  и с воден филтър.  омбинаци€та от двете е по-ефективна.
÷итирай

ћнени€: 2 248
Miele c HEPA филтър - много доволна. —пециално заради мъника € купих от немско.
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 496
ѕолзвам прахосмукачка с воден филтър на ÷ептер от години и съм доволна, не връща прах в жилището, може да се ползва и течен ароматизатор. » е лесна за поддържане, не се нуждае от см€на на торбички.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 790
» нашата е с HEPA филтър. «аради бебето € избрахме, наистина не връща прах в ста€та, докато се чисти. јз първо исках с воден филтър, но четох, че се разпръскват фини капчици вода и после се въдели н€какви дребни гадинки, та не било добре. ќт година € имаме и не съм забел€зала да има проблеми с филтъра или с нещо друго.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 1 040
Ќие от 1 година имаме втората - Zelmer 819.0 Delfin.
Ќедостатък е , че е по-маломощна като е с водни€ филтър. —ъщо почистването е малко по-сложно, защото тр€бва да се мие, далеч по-лесно е да не се занимаваш да разглаб€ш и миеш всеки път, не че кой знае какво, ама .... јз като леко мързел  Blush пон€кога слагам въздушни€ филтър, но мъжо чинно си чисти винаги с водни€...
÷итирай
Ќие от 1 година имаме втората - Zelmer 819.0 Delfin.
Ќедостатък е , че е по-маломощна като е с водни€ филтър. —ъщо почистването е малко по-сложно, защото тр€бва да се мие, далеч по-лесно е да не се занимаваш да разглаб€ш и миеш всеки път, не че кой знае какво, ама .... јз като леко мързел  Blush пон€кога слагам въздушни€ филтър, но мъжо чинно си чисти винаги с водни€...
    јми почти твърдо съм се насочил към н€ко€, конвенционална прахосмукачка. ѕри останалите винаги има едно Ќќ. Ќе се вдига прах с т€х, но или трудно се почиства или н€ма достатъчна мощност или има ограничение за н€кой нещ които може да чиси и незнам какво си още. —поред мен, ако ще се купува прахосмукачка използваща вода по-добре да е от скъпите rainbow или karcher, като въпросната прахосмукачка (колкото и да се опитват да ни убед€т собственичките на rainbow) не стават за ежедневна употреба. “оест вингаи си тр€бва една нормална прахосмукачк за да почистиш набързо. ћоето мнение е, че нормалната прахосмукачка е най-добри€т избор за хора които н€мат алергични проблеми или малко дете. јко греша ме поправете, но след всичко изчетено достигнах до този извод Rolling Eyes

ѕѕ: ¬се пак тр€бва да признаем че големите компании имат огромни маркетингови отдели, на които плащат да ни убед€т, че ако не си вземем прахосмукачка с еди какво си, ще се разболеем на секундата и най-веро€тно ще умрем в ужасни мъки. Ќашите майки едва ли са използвали свръх технологични средства за почистване, но пак сме станали хора Smile ¬ сферата в ко€то работ€, съм виждал как отдавна изестни и прилагани технологии просто излизат на пазара с ново и лъскаво име и народа се скъсва да ги купува, защото вътрешно е убеден, че не може да жиевее без т€х.
  ≈ не разбирам от прахосмукачки много и затова съм пуснал темата не искам на никой да натрапвам мнението си.
« ѕоследна редакци€: сб, 27 €ну 2007, 11:44 от Elvis »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 759
ѕолзвам прахосмукачка с воден филтър на ÷ептер от години и съм доволна, не връща прах в жилището, може да се ползва и течен ароматизатор. » е лесна за поддържане, не се нуждае от см€на на торбички.
≈ тази има и аз и не € понас€м.ѕо неудобна прахосмукачка н€ма.ћо€ пи€телка имаше и 2 пъти се чупи нещо и влиза в сервиза.—мен€м € при първа възможност.ј по темата-’епа филтър.
÷итирай

ћнени€: 1 146
ќт две години ползвам втори€ посочен от теб модел Zelmer. ћного съм доволна. ѕрахосмукачката има и воден и Ќ≈–ј филтър. ¬тори€ струва н€къде към 17 лв. и се смен€ на 100 часа работа на прахосмукачката или след 1 година. ћного съм доволна. “ова е компромис между сериозно почистване, лесна поддръжка на самата прахосмукачка и недотам притеснителна цена. »наче и аз се колебаех да си взема –ейнбоу, но първо сумата ме отказа, второ наистина този "танк" не е за всекидневно почистване. ќсвен това Zelmera има и един накрайник който се нарича "турбочетка", който има едни спиралодидни четчици, които адски добре почистват килими, матраци и т.н. ¬ъпросното чудо струва 36 лв. —игурно има и по-добри прахосмукачки, но тази ми е удобна и съм много доволна от не€. ѕоддържам къща от 250 кв.м- без проблем. — една дума - препоръчвам ти €.
÷итирай

ћнени€: 77
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017282¬чера си купихме такава и днес € пробвах.ћного съм доволна всички€ боклук се събира във циклон филтъра които е на самата тръба и го изтупваш в кофата. ато изчистих ц€лата къща/три стай/ Laughing и провирих торбичката в не€ н€ма нищо. Hug.»ма удобна друга приставка 3в 1 и регулиране на мощноста и дръжката е доста дълга и не се навеждам а чист€ права.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 907
 ажете, мол€ ви къде да прочета повече за Ќ≈–ј филтрите. –азбрах, че има такива едва от тази тема. Embarassed
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора