Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  Здравейте момичета, поздрави за прекрасният форум. Това е уникално място в нета, където хората не се карат и се държат цивилизовано  ( може би защото тук мъжете са малцинство Wink ).

Ще купувам прахосмукачка на моето мамче, за да мога да взма нейната стара руска трошка в моята мрачна квартира Simple Smile
  Та въпросът ми е към всички притежатели на прахосмукачки с HEPA филтър. Искам да разбера заслужава ли си или това е поредният маркетингов трик на производителите. Убеден съм, че тези филтри са хубаво и полезно нещо, но това не значи че си заслужава да бъдат купени. Интересува ме как седи въпросът с подръжката и дълготрайноста им. За момента съм се насочил към това:
Samsung SC8421 - в зависимост от екстрите 179 - 289лв

Във тази моделна линия имат прахосмукачки с и без HEPA филтър. Иначе принципът е на така популярните тук циклон, само че циклон приставката не е на дръжката, а е самият подобен на кана контейнер за прах. Дилемата е с или без въпросният филтър. Без ще е добре заради независимоста от консумативи и по-лесната подржка.

Друг вариянт, който ми привлече вниманието са прахосмукачките с воден филтри на Zelmer (напълно изключвам вариянта с перящите):
Zelmer 819.0 Delfin - приблизително 282лв

Тук съм малко по-скептичен, заради разправиите с досадното миене след всяко почистване. Искам да попитам, ако тук има собственици на този или друг подобен модел да споделят впечатления.
Ще съм благодарен на всички споделили опита си в тази обвита в загадки тема Wink

# 1
  • София
Естествено, хепа филтрите са хубаво нещо - прахта не се връща обратно в стаята. Но преди това трябва да се убедиш, че има резервни, защото много фирми не внасят.Аз имам с хепафилтри и докато чистя стаята се пречиства и въздуха в нея. Хубаво нещо е. Обикновенно са и много мощни, така че изсмукват и най-финната прах.

# 2
Ами това с фините частици прах е наистина важно, но "ако ще е гарга да е рошава" и може би да се мине директно на воден филтър е по-доброто решение. Все ми се струва, че тези HEPA филтри са ефективни доста малко време след, което намаляват смукателната мощност на прахосмукачката. Затова съм пуснал и темата, за да може собственичките на такива прахосмукачки да ме ориентират. Доста ще ми е любопитно да чуя мнение на някой, който ползва Zelmer Delfin (прахосмукачката от пъредният ми пост).

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
с воден.
Нямам я, само си мечтая за нея.

# 4
  • Бургас
И на мен ми предстои подобен избор, така че ще следя с интерес.
Споделяйте момичета!

# 5
  • София
Да допълня - моята освен с хепа филтър е  и с воден филтър. Комбинацията от двете е по-ефективна.

# 6
Miele c HEPA филтър - много доволна. Специално заради мъника я купих от немско.

# 7
Ползвам прахосмукачка с воден филтър на Цептер от години и съм доволна, не връща прах в жилището, може да се ползва и течен ароматизатор. И е лесна за поддържане, не се нуждае от смяна на торбички.

# 8
  • София
И нашата е с HEPA филтър. Заради бебето я избрахме, наистина не връща прах в стаята, докато се чисти. Аз първо исках с воден филтър, но четох, че се разпръскват фини капчици вода и после се въдели някакви дребни гадинки, та не било добре. От година я имаме и не съм забелязала да има проблеми с филтъра или с нещо друго.

# 9
  • Sofia
Ние от 1 година имаме втората - Zelmer 819.0 Delfin.
Недостатък е , че е по-маломощна като е с водния филтър. Също почистването е малко по-сложно, защото трябва да се мие, далеч по-лесно е да не се занимаваш да разглабяш и миеш всеки път, не че кой знае какво, ама .... Аз като леко мързел  Blush понякога слагам въздушния филтър, но мъжо чинно си чисти винаги с водния...

# 10
Ние от 1 година имаме втората - Zelmer 819.0 Delfin.
Недостатък е , че е по-маломощна като е с водния филтър. Също почистването е малко по-сложно, защото трябва да се мие, далеч по-лесно е да не се занимаваш да разглабяш и миеш всеки път, не че кой знае какво, ама .... Аз като леко мързел  Blush понякога слагам въздушния филтър, но мъжо чинно си чисти винаги с водния...
    Ами почти твърдо съм се насочил към някоя, конвенционална прахосмукачка. При останалите винаги има едно НО. Не се вдига прах с тях, но или трудно се почиства или няма достатъчна мощност или има ограничение за някой нещ които може да чиси и незнам какво си още. Според мен, ако ще се купува прахосмукачка използваща вода по-добре да е от скъпите rainbow или karcher, като въпросната прахосмукачка (колкото и да се опитват да ни убедят собственичките на rainbow) не стават за ежедневна употреба. Тоест вингаи си трябва една нормална прахосмукачк за да почистиш набързо. Моето мнение е, че нормалната прахосмукачка е най-добрият избор за хора които нямат алергични проблеми или малко дете. Ако греша ме поправете, но след всичко изчетено достигнах до този извод Rolling Eyes

ПП: Все пак трябва да признаем че големите компании имат огромни маркетингови отдели, на които плащат да ни убедят, че ако не си вземем прахосмукачка с еди какво си, ще се разболеем на секундата и най-вероятно ще умрем в ужасни мъки. Нашите майки едва ли са използвали свръх технологични средства за почистване, но пак сме станали хора Simple Smile В сферата в която работя, съм виждал как отдавна изестни и прилагани технологии просто излизат на пазара с ново и лъскаво име и народа се скъсва да ги купува, защото вътрешно е убеден, че не може да жиевее без тях.
  Е не разбирам от прахосмукачки много и затова съм пуснал темата не искам на никой да натрапвам мнението си.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 11:44 от Elvis

# 11
  • София
Ползвам прахосмукачка с воден филтър на Цептер от години и съм доволна, не връща прах в жилището, може да се ползва и течен ароматизатор. И е лесна за поддържане, не се нуждае от смяна на торбички.
Е тази има и аз и не я понасям.По неудобна прахосмукачка няма.Моя пиятелка имаше и 2 пъти се чупи нещо и влиза в сервиза.Сменям я при първа възможност.А по темата-Хепа филтър.

# 12
От две години ползвам втория посочен от теб модел Zelmer. Много съм доволна. Прахосмукачката има и воден и НЕРА филтър. Втория струва някъде към 17 лв. и се сменя на 100 часа работа на прахосмукачката или след 1 година. Много съм доволна. Това е компромис между сериозно почистване, лесна поддръжка на самата прахосмукачка и недотам притеснителна цена. Иначе и аз се колебаех да си взема Рейнбоу, но първо сумата ме отказа, второ наистина този "танк" не е за всекидневно почистване. Освен това Zelmera има и един накрайник който се нарича "турбочетка", който има едни спиралодидни четчици, които адски добре почистват килими, матраци и т.н. Въпросното чудо струва 36 лв. Сигурно има и по-добри прахосмукачки, но тази ми е удобна и съм много доволна от нея. Поддържам къща от 250 кв.м- без проблем. С една дума - препоръчвам ти я.

# 13
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017282Вчера си купихме такава и днес я пробвах.Много съм доволна всичкия боклук се събира във циклон филтъра които е на самата тръба и го изтупваш в кофата.Като изчистих цялата къща/три стай/ Laughing и провирих торбичката в нея няма нищо. Hug.Има удобна друга приставка 3в 1 и регулиране на мощноста и дръжката е доста дълга и не се навеждам а чистя права.

# 14
  • Бургас
Кажете, моля ви къде да прочета повече за НЕРА филтрите. Разбрах, че има такива едва от тази тема. Embarassed

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт